Nem (rutubet) alma cihazı tavsiyesi?

Kodla Büyü

wake__up

Seçkin Üye
Seçkin Üye
evimizde nem oranı %80 lere kadar çıkabiliyor. bu da rutubet ve küf olarak sonuçlanıyor. ben de bir nem alma cihazı alayım dedim bir kaç marka var trotec ve olefini gibi. kullanan varsa memnun musunuz işe yarıyor mu ve hangi markayı tavsiye edersiniz sormak istedim.

zzh' Alıntı:
Önce bunu deneyin % 50 nin altına çok rahat indirir. Nem ne kadar yüksekse o kadar çabuk bitebilir. Çabuk derken 1 ay civarı gider. yoğun nem olan odaya 2 tane de koyulabilir. 500 gr lık ideal ama 1 kg lık da alınabilir.

http://www.sabanshop.com/Saban-Nem-Alic ... R-423.html

http://online.bauhaus.com.tr/Catalog/Pr ... Index/6744

öncelikle teşekkür ederim hocam böyle uygun seçeneklerin olduğunu bilmiyordum
fakat bu nem engelleyiciyi bebeğimizin odasına koyacağız, poşetten çıkarttıkları o madde neyin nesi hocam siz kullandınız mı zararlı bir şey mi acaba

resmi büyütüp bakınca içindeki maddenin CALCIUM CHLORIDE olduğunu gördüm solunursa tehlikeliymiş hocam

zararlı olsa satılmaz hocam kalsiyum klorür gıdalarda bile kullanıyor.

Kalsiyum Klorür

Görünümü : Flake pul halinde
Kimyasal Adı : Calcium dichloride
Kimyasal Formülü : CaCl2
Ambalaj Şekli : 25 Kğ Çuvallarda
Tanımı ve Kullanım Alanı

Sanayide

Nem çekici olduğu için, inşaatlarda toz tutucu olarak.
Plastik sektöründe katkı malzemesi olarak
Yangın tozlarında katkı malzemesi olarak
Yollardaki buzu eritmede (normal tuz gibi çevreye zarar vermez)
Beton/Çimento: Özellikle soğuk havalarda betonu çabuk kurutarak, betona dayanıklılık ve güç sağlar.
Arıtmada: İçme suyundaki yüksek flor düzeyini düşürmede. Ayrıca, petrol rafinerileri, alüminyum fabrikaları gibi sanayi tesislerinde çıkan atık suyun arıtımında.
Petrol Arama/Sondaj: Yoğun olarak kullanılır.

Gıdada

Spor içeceklerinde
Konserve yemeklerde (özellikle turşularda)
Bazı çikolata ürünlerinde
Sütte, peynirde (kalsiyum katkısı olarak)
Biracılıkta (enzim olarak)
Dondurmada: Dondurucu olarak
Hayvan Yeminde: Süt sığırlarında, süt ateşini düşürmede ve hastalık önlemede

Tarımda

Bitkilere kalsiyum vermede
Toprakta sodyum seviyesini düşürmede
Hasat zamanı meyve ve sebzenin raf ömrünü uzatmada

http://www.askimya.com/kalsiyum_klorur-854_tr_cd.html

zararı varsa bile %80 nemden daha az zararlıdır hocam %80 nemde arabaların kaportaları bile çürür... Ben kullanıyorum.Nem alma cihazlarının iyi olanlar çok gürültülü çalışır.

zzh' Alıntı:
zararı varsa bile %80 nemden daha az zararlıdır hocam %80 nemde arabaların kaportaları bile çürür... Ben kullanıyorum.Nem alma cihazlarının iyi olanlar çok gürültülü çalışır.

hangisini kullanıyorsunuz hocam ve işe yarıyor mu ?

wake__up' Alıntı:
zzh' Alıntı:

ben mavi kutulu içinde 500 gr olandan kullanıyorum. bauhaus dan alıyorum. 1 ay gidiyor 14 m2 odada. %60 -%65 lerden % 45- %50 seviyelerine indi nem. Bendeki sorun mantoloma olmadığından dolayı kuzey duvarda terleme oluyordu onu engelledi.

zzh' Alıntı:
wake__up' Alıntı:
zzh' Alıntı:

ben mavi kutulu içinde 500 gr olandan kullanıyorum. bauhaus dan alıyorum. 1 ay gidiyor 14 m2 odada. %60 -%65 lerden % 45- %50 seviyelerine indi nem. Bendeki sorun mantoloma olmadığından dolayı kuzey duvarda terleme oluyordu onu engelledi.

tamam çok teşekkür ederim hocam

evet arkadaşlar nem cihazlarını kullandım ve geri dönüş yapmak istedim.
öncelikle saban nem alma tabletleri beni pek memnun etmedi 500gr lık iki paketi açtım fakat çok az miktarda nem toplayabildi. yine de odadan çıkartmadım. (evimde nem oranı %78 lere çıkabiliyor)
şöyle ki saban ile neredeyse 10 günde toplanan suyu makine ile 3 saatte toplayabildim.
öncelikle trotec alacaktım Alman markası diye sonradan onlarında içinde Çin yapımı olanlarının olduğunu öğrenince, fark etmez deyip olefini aldım o da çinde yapılıyor diye biliyorum :) çok az ses yapıyor diyebilirim. ve kısa süre içerisinde nem miktarını düşürüyor. resmen evden kova kova su döküyorum. 4-5 saatte 4 lt lik haznenin yarısına yakını doluyor. elektrik faturası olarak bir miktar etki hissettim ama ilk fatura geldiği için tam bir kıyaslama yapamadım. sanırım 10-20 TL arası arttırdı tabi kullanım miktarına göre değişir. fazla etkilemedi diyebilirim. ilk çalışmasında ufak bir koku oluşuyor onun dışında pek bir şey hissetmiyorsun. direk makineden çıkan havayı solumak zararlıymış o yüzden bulunduğum odada çalıştırmıyorum.
olefini OLE-12 NA cihaz bu

Bende zamanında çocuğum küçükken kapsüllerden kullandım. Nem alma konusunda epey iş gördü.

Geri