Nesne Tabanlı Programlama Örnekleri

Kodla Büyü

keplir

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar, ikinci dönem nesne tabanlı programlamada yer alan konular bildiğiniz gibi çok soyut. Arayüzler, kalıtımlar, override, virtual metotlar vs.

11. Sınıf öğrencisi artık CONSOLE ekranında program yazmaktan sıkılıyor. Nasıl yapsak da bu örnekleri .net ortamında daha ilginç ve dikkat çekici temrin haline getirebilsek diye düşünüyorum.

hocam ben ilk sınavı veri tabanı bağlantısı, ikincisini wpf, üçüncü sınavı da asp.net üzerine yapmayı düşünüyorum. wpf de pek örnek yok, ama zevkli konular var

Ben de her haftaya uygulama bulsam diyorum o haftanın konusu ile ilgili gorsel bir uygulama. Öğrenmeyi pekistirmek daha kolay olur çünkü.

Hocalarım ben de bu yıl başladım bu dersi vermeye. elinizde örnek uygulamalar varsa paylaşır mısınız?

krack' Alıntı:
hocam ben ilk sınavı veri tabanı bağlantısı, ikincisini wpf, üçüncü sınavı da asp.net üzerine yapmayı düşünüyorum. wpf de pek örnek yok, ama zevkli konular var

hepsini bir dönemde mi yapacaksınız?

Windows form kontrollerini müfredata paralel yayarak işlemeyi düşündüm şahsen.
Her hafta o haftaki konuyla beraber ve özellikle de o konuyla ilişkili uygulama yapabileceğim bir iki form kontrolünü işlemeye çalışıyorum.
Konuları ve uygulama arayüz resimlerini içeren bir ortak yıllık plan sunusu + Kontroller sunusu + Müfredat konuları sunuları + Haftalık uygulama klasörleri şeklinde bir içerik oluşturuyorum.
Kendimce kemale erdirdiğimde paylaşmayı düşünüyorum inşallah.

Kararsız olduğum nokta şu ki; görsel uygulamalar için WPF'mi kullanmalıyız yoksa Windows form mu? Hangisi daha realist olur?

11.sınıfta Nesne Tabanlı Programlama dersinde uygulamalar CONSOLE ekranında mı yaptırılıyor?

hocam bende var sana maddeler halinde akşama göndereyim. şuan yanımda yok eve geçince buraya yüklerim

Az önce Windows Uygulamaları modülünü inceledim de;
Aslıında bu derste ilk önce bu modül verilip sonra C#'a geçilebilir gibi...

Windows form kontrollerini müfredata paralel yayarak işlemeyi düşündüm şahsen.
Her hafta o haftaki konuyla beraber ve özellikle de o konuyla ilişkili uygulama yapabileceğim bir iki form kontrolünü işlemeye çalışıyorum.
Konuları ve uygulama arayüz resimlerini içeren bir ortak yıllık plan sunusu + Kontroller sunusu + Müfredat konuları sunuları + Haftalık uygulama klasörleri şeklinde bir içerik oluşturuyorum.
Kendimce kemale erdirdiğimde paylaşmayı düşünüyorum inşallah.

Kararsız olduğum nokta şu ki; görsel uygulamalar için WPF'mi kullanmalıyız yoksa Windows form mu? Hangisi daha realist olur?

Takipteyiz hocam.

Geri