Net. Framework Sorunu

Kodla Büyü

bilisimci61

Süper Üye
Süper Üye
arkadaşlar etkileşimli tahtalarda bazı akıllı tahta uygulamalarını çalıştıramıyoruz, net framework 3.0 ve üstünü isityorum framwork 4.0 ı kuruyorum yinede açamıyoruz aynı hatayı veriyor. hatta tahtayı internete bağlayıp direk internetten yükletmeye çalışıyorum bu seferde internet bağlı değilmiş gibi interneti kontrol edin hatası veriyor. böyle bir sorunla karşılaşan var mı?

Net Framework 4.5 kur eğer nette problem varsa katılımsız sürümü var indir kur keyfine bak.

Eğer kurulumda sorun yaşarsan katılımsız olduğu için virüs programı uyarı verebilir ya güven listesine ekle yada devre dışı bırak.

Ekli dosyalar

• Net Framework 4.5.2 Final TR.rar
    48.3 MB · Görüntüleme: 211
hasari' Alıntı:
Net Framework 4.5 kur eğer nette problem varsa katılımsız sürümü var indir kur keyfine bak.

Eğer kurulumda sorun yaşarsan katılımsız olduğu için virüs programı uyarı verebilir ya güven listesine ekle yada devre dışı bırak.

4.5 i kurdum zaten hocam ama yinede hata verince 3.5 ı kurmayı deniyorum bu seferde zaten kurulu diyor, :verymad: internette araştırdım 3.5 ın aktif edilmesi lazımmış aktif etmeye çalışınca hata veriyor. senin gönderdiğini de denedim olmadı biri hayrınıza 3.5 i bulsa

hocam geçen hafta aynı sorunu yaşadım ve 3.5 için çözümünü buldum. isterseniz deneyin.
1-ekte olan programı al hocam usb belleğe kopyala
2- windows 8.1 olan bir cd bul ve içindeki sources klasörünü aynı flash belleğe koy
3- programı yönetici olarak çalıştır ve sources klasörünün yolunu göster.

böyle kurdum hocam, deneyin isterseniz.

Ekli dosyalar

• Microsoft .NET Framework 3.5 Offline Installer.rar
    103.1 KB · Görüntüleme: 178
eyolcu' Alıntı:
hocam geçen hafta aynı sorunu yaşadım ve 3.5 için çözümünü buldum. isterseniz deneyin.
2- windows 8.1 olan bir cd bul ve içindeki sources klasörünü aynı flash belleğe koy

Hocam etkileşimli tahtaya kuracam ben cd de olmaz :sleep:

Hocam cd de yoksa bilgisayarına indir bir tane 8.1, oradan sadece sources klasörünü usb ye kopyalayacaksın...

eyolcu' Alıntı:

Denedim maesef olmadı, başka bi çözümü var mı?

Aynı sorundan ben de muzdarip im.

cep telefonundan internete bağlanıp;
yükleme cd'sinden komut satırı ile kaynak gösterip

denedim olmadı.

Aynı gruptaki hata kodlarını veriyor.
Windows'un buna ilişkin updateleri var. onları da yükledim ancak olmadı.

Şu an format atip temiz kurulum yapmayı düşünüyorum.

şuradaki makalede windows nasıl kurululacağını anlayır.

şurada güvenlik güncellemesi var.

DISM "/ StartComponentCleanup" ve "/ ResetBase" ile komutları verilip verilmediğine göre 2 farklı güncelleme var. şunlardan birisi mevcut güncellemeri sabitleyip kurulanların kaldırılmamasını sağlıyor.

hata kodlarını öğrenebilirsiniz.

ben 0x800F0906 ve a81 ile biteni alıyorum.

en sonda geldiğim noktada tam kurulum yapamadım. dosyaların hepsini (.net frameowrk 3.5) ancak yükleme ekranın sonunda hata veriyor.
Denetim masasında bileşen ekle kaldırda 3.5 seçili görünüyor ancak onu isteyen programlar çalışmıyor. hata kodu da vermiyor.

aynısı benim de başıma geldi. tahtaya vestelden aldığım imajı tekrar yüklediğimde sorun kalmadı. bütün okuldaki tahtalara 2 kez imaj yüklemek zorunda kaldım.

zeta' Alıntı:
aynısı benim de başıma geldi. tahtaya vestelden aldığım imajı tekrar yüklediğimde sorun kalmadı. bütün okuldaki tahtalara 2 kez imaj yüklemek zorunda kaldım.
Hocam tahtanız faz 2 Mi? Bir de vestelin elindeki imajın ebadaki faz 2 olduğunu söylemişlerdi vestel servisinden gelenler... :?

Hocam pc den; 'Windows özelliklerini aç veya kapat' ı açın orada ilk sırada net dreamwork ile ilgili bir tık var orayı tıklayın ;sonra size nereden kurayım dedğinde Windows update yükleyin i isratleyip deneyin

Hocam, Windows Update İ yükleyini seçince internet bağlantınızı kontrol edin diye hata veriyor, ve kurulum yapmıyor malesef

zeta' Alıntı:

hocam eba daki imajla vesteldeki imaj farklı mı nasıl oluyor o iş, vesteldeki imajda sorun olmuyorsa sonuçta tahtalar ilk geldiği halleriyle çalışması gerekir ama sorun var.
arkadaşlar yukarda win 8 cd si ile olan çözümde işe yaramadı, ne yaptıysam olmadı hala sorunun çözümünü aramaktayım, ne saçma bir sorun onu da anlamadım

occuplus' Alıntı:
Aynı sorundan ben de muzdarip im.

cep telefonundan internete bağlanıp;
yükleme cd'sinden komut satırı ile kaynak gösterip

denedim olmadı.

Aynı gruptaki hata kodlarını veriyor.
Windows'un buna ilişkin updateleri var. onları da yükledim ancak olmadı.

Şu an format atip temiz kurulum yapmayı düşünüyorum.

şuradaki makalede windows nasıl kurululacağını anlayır.

şurada güvenlik güncellemesi var.

DISM "/ StartComponentCleanup" ve "/ ResetBase" ile komutları verilip verilmediğine göre 2 farklı güncelleme var. şunlardan birisi mevcut güncellemeri sabitleyip kurulanların kaldırılmamasını sağlıyor.

hata kodlarını öğrenebilirsiniz.

ben 0x800F0906 ve a81 ile biteni alıyorum.

en sonda geldiğim noktada tam kurulum yapamadım. dosyaların hepsini (.net frameowrk 3.5) ancak yükleme ekranın sonunda hata veriyor.
Denetim masasında bileşen ekle kaldırda 3.5 seçili görünüyor ancak onu isteyen programlar çalışmıyor. hata kodu da vermiyor.

sende en azından denetim masasında seçili görünüyor bende seçili görünmüyor seçmeye çalıştığımda her seferinde hata verip dışarı atıyor beni anlamış değilim.

orhanak' Alıntı:
Hocam pc den; 'Windows özelliklerini aç veya kapat' ı açın orada ilk sırada net dreamwork ile ilgili bir tık var orayı tıklayın ;sonra size nereden kurayım dedğinde Windows update yükleyin i isratleyip deneyin
Günler sonra tekrar dedim bu sefer sorunsuz kurdu :lol:

ben offline .net framework 3.5 indirdim kurmak için. Kurarken .net 3.5 eksik olduğu için kurulamıyor diyor. Ölür müsün öldürür müsün :mad:

Geri