Net Support ağda tahtaları görememe

Kodla Büyü

zodiac

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
öğretmen bilgisayarına net support yükledim, tahtalarada öğrenci sürümünü yükledim, tahtalar ile öğretmen bilgisayarı aynı ağda, tahtaların isimleri farklı, ağdan tahtalar biribini ve öğretmen bilgisayarını görüyor, herşey düzgün görünmesine rağmen öğretmen bilgisayarındaki netsupport'dan tahtaları göremiyorum :( ne yaparsam tahltaları görebilirim, yardımlarınızı bekliyorum, teşekkürler.

hocam bir ihtimal ama netsupportun ağ erişimine izin verdin mi..güvenlik duvarı ayarlarından bahsediyorum.bunu kontrol ettikten sonra her tahtada bir klasörü paylaşıma aç...sonra ağ ayarlarından gelişmiş paylaşım ayarlarından "parola korumalı paylaşımı " kapat..sonucları bekliyorum

hocam tahtalardaki netsupport manager i kaldırıp yeni bi tane mi yüklediniz. tahtalardaki nss bir pc için sanırım. bakalım, sorun çözülürse ben de kurayım.

Bazen güvenlik yazılımları izin vermez hangi yazılımı kullanıyorsanız tahtalarda ağ trafiğine izin ver demelisiniz yada devre dışı bırakmalısınız.

svbarut' Alıntı:
hocam tahtalardaki netsupport manager i kaldırıp yeni bi tane mi yüklediniz. tahtalardaki nss bir pc için sanırım. bakalım, sorun çözülürse ben de kurayım.

hayır hocam sıfırdan kendi kendime image alıp bunu tahtalara yükledim, şimdi nss yükledim ama hiçbir tahtayı göremiyorum,yapmadığım şey kalmadı ağdan birbirlerini görüyorlar ama nss üzerinden göremiyorum tahtaları :(

hasari' Alıntı:
Bazen güvenlik yazılımları izin vermez hangi yazılımı kullanıyorsanız tahtalarda ağ trafiğine izin ver demelisiniz yada devre dışı bırakmalısınız.

essentials vardı onu kaldırdım, defenderı devre dışı bıraktım yine görmüyor bu nasıl iş ya:(

elrond' Alıntı:
hocam bir ihtimal ama netsupportun ağ erişimine izin verdin mi..güvenlik duvarı ayarlarından bahsediyorum.bunu kontrol ettikten sonra her tahtada bir klasörü paylaşıma aç...sonra ağ ayarlarından gelişmiş paylaşım ayarlarından "parola korumalı paylaşımı " kapat..sonucları bekliyorum

hocam güvenlik duvarı ayarlarından nss ağ eriğimine izin verdim, parola korumalı paylaşımı kapattım, klasörü de paylaşıam açtım, bana mısın demiyor ya deliricem valla. ilk defa böyle bir sorunla karşılaştım.

Hocam aynı sorın bende de vardı. Denetim masasından güvenlik duvarını devre dışı bıraktım sorun çözüldü.

akzabat' Alıntı:
Hocam aynı sorın bende de vardı. Denetim masasından güvenlik duvarını devre dışı bıraktım sorun çözüldü.

hocam zaten yaptığım ilk şey buydu :(

Geri