Net Support Faklı Lablar

Kodla Büyü

emre0375

Site Gezgini
Arkadaşlar iyi günler. okulumda lab larda net support programını kullanıyorum. fakat 2 labdaki bilgisayarlara da bağlanıyor. sadece bilinen bilgisayarlara bağlan deyince de arada kendi labımdaki bilgisayarlar silindiği için kendi labımdaki pclere de bağlanmıyor. mecbur tekrar aratmak gerekiyor hepsini. bu sorunun kısa kolay bi çözümü var mı??

netup schoolda kurarken join class seçeneğinde sınıfın adını yazıyoruz o şekilde yazılan sınıfa otomatik bağlanıyor. Net supportta var mı bilmiyorum.

hocam max client i ayarlasak bile yine de sorun çıkıyor diğer lab 25 in içine giriyor kendi labımızdaki silinince felan mesela

Clientleri kurarken isimlendirin "eva" olanı "lab1" ve "lab2" şeklinde kurun sorunsuz kullanırsınız. İstediğiniz laba bağlanırsınız böylece gereksiz bilgisayarlara bağlanmamış olursunuz.

windows kullanıcı adı client name dir. ben de aynı sistemi kullanıyorum lab1-1, lab1-2.... lab2-1,lab2-2 sonra class oluşturacaksın programdan school menüsünün altında var.

emre0375' Alıntı:
hasari hocam eva nedir anlamadım. bir de client i nasıl isimlendirecez.
Öğrenci bilgisayarlarına NSS kurarken isim vermeni isteyecek bu isim kısmında varsayılan eva yazıyor sende kendine göre isim vereceksin.Yani bu kısımlara laboratuar 1 için "lab1" laboratuar 2 için "lab2" isimlerini verirsen ayrı ayrı istediğin zaman farklı lablara bağlanabiliryorsun.

Geri