Net support isim problemi?

Kodla Büyü

odabasalparslan

Seçkin Üye
Seçkin Üye
İyi akşamlar arkadaşlar.Benim sınıftaki 2. ve 3. bilgisayarın isimleri aynı görünüyor ve bu nedenle de sadece bir tanesini kontrol edebiliyorum.3. bilgisayarda sağ alttaki sarı yıldızın üzerinde beklediğimde öğrenci_2 yazıyor.Bunu bir türlü değiştiremedim.Öğretmen bilgisayarında üzerine sağ tıklayıp ismi değiştiriyorum ama yine bildiğini okuyor.Ne yapsam sizce?

öğrenci bilgisayarında
başlattan netsuportu açın hocam orda advanced kısmında student name yazan kısıma
bilgisayar adını yazıp düzeltebilirsiniz

Öğrenci bilgisayarından bilgisayar adını değiştir. deepfreze varsa ona dikkat et.. olmadı nss programını yönetici ayarları modundan programı aç.oradan da değiştirebilirsin. iki bilgisayarda da internet var mı. IP Numaralarının farklı olmasına dikkat et.kullandığın yerel ağdaki tüm bilgisayarların IP leri farklı ve sabit olması gerekir. yoksa IP çakışması olur ve birini görmez.

Arkadaşlar öğrenci 3. bilgisayarında sağ alt köşedeki yıldız simgesinin üzerinde fareyi beklettiğimde Ogrenci_2 yazıyor.Netsupport ayarlarına girip diğer bilgisayarla karşılaştırdım.Hepsinde * işareti vardı, ben de 3.bilgisayarda * silip Ogrenci_3 yazdım düzeldi.Ancak şimdi de açılışta ağda yinelenen ad diyor.Ne IP ne de Bilgisayar adı aynı olan yok ama şimdilik işim görüldü.Yine de o problemi de kafama takmadım desem yalan olur :) Yardımlarınız için sağolun :++:

Kullanıcı adını denetim masasından değiştir.
Bilgisayar adını da bilgisayarıma sağ tıkla özellikler >Bilgisayar Adı > Değiştir.
Bu işlemlerden sonra bilgisayarını yeniden başlat sorunun çözülür.
Eğer güvenlik kartı veya DeepFreeze varsa devre dışı bırakmayı unutma.

hocam bilgisayarda deepfreze varsa o mesajı her seferinde gösterecektir zaten. deepfreze kaldırın pc yi kapatıp açın sonra deepfereze i tekrar aktifleştirin sorun çözülür heralde. bazen ufak sorunları göremeyebiliyoruz.ortada çok ciddi sorun var zannedip başka şeylere aklımız gidiyor.

Geri