Net Support Kendi Menümü Gösterirken Kasıyor

Kodla Büyü

sertokus

Süper Üye
Süper Üye
Net Support Schooll 10.7 Programının bütün nimetlerinden yararlanıyorum. Ancak kendi bilgisayarımı diğer öğrencilerde göstermeye kalktığımda kitlenip kalıyorum.

Yaptığım Ayar: Görünüm menüsünden
Rengi sınırsız değil 256 renk yaptım. Yine aynı bişey değişmedi. Ön bellek filan gibi bi ayar var onun ne olaması gerekiyor sizdeki ayarlar nedir?

Bilgisayarımın özellikleri
Pentium Core Duo 2.73 Ghz
4 GB Ram
Acaba bilgisayarımın işlemcisini intel core 2 duo yapsam çözüm olur mu?

aakcakaza' Alıntı:
kendi bilgisyarınızdan video felan mı gösteriyorsunuz?
Hayır video zaten mümkün değil
İnternet tarayıcıma girdiğim anda tüm bilgisayarlar kitleniyoruz.
Ben bilgisayarımı resetlemek zorunda kalıyorum. Genelde word excel powerpoint sayfalarında bişey yok.
ama powerpoint e bir resim eklesem hemen kasıyor.

Aslında sorun pc de değil labotaruvar ağınızı bağlayan cihazdadır. (switch, hub, router)
O cihaz eski veya zayıf bir modelse ağınızın kitlenmesi normal.
Şunu bir deneyin;
Öğrencilere kendi pc nizi gösterirken donarsa ethernet kablosunuzu çekin bilgisayarın düzelmesi gerekir.

gkhankz' Alıntı:
Aslında sorun pc de değil labotaruvar ağınızı bağlayan cihazdadır. (switch, hub, router)
O cihaz eski veya zayıf bir modelse ağınızın kitlenmesi normal.
Şunu bir deneyin;
Öğrencilere kendi pc nizi gösterirken donarsa ethernet kablosunuzu çekin bilgisayarın düzelmesi gerekir.
Dediğinizi deneyeceğim. Bu hiç aklıma gelmemişti.
Peki Modemin 150 Mbps yada 300 Mbps olması ile alakalı olabilir mi? Sanırım bizim modem 150 Mbps

Modemle ilgisi yoktur. Sizin ağ trafiğiniz modem üzerinden dolaşmaz. Modem dış dünyayla iletişiminizi sağlar.
Problem sizin iç ağınızda, muhtemelen kullandığınız switch de sorun vardır.

Benim labda bütün öğrenci bilgisayarları aynı switch üzerinde bağlı. Ama benim pc ayrı bir switch üzerinde bağlı. Sebebi ise ups kapalı olduğunda benim internetim kesilmesin diye. Aynı switch üzerinde bir deneyim bakalım ne olacak. Tak çıkar yapmaya razıyım yeter ki olsun şu iş.

Netsupport sürümünde sorun vardır farklı sürüm deneyin çalışacaktır.

Geri