Net support öğrenci bilgisayarlarını görmüyor. (Çözüldü)

Kodla Büyü

bilgogr51

Aktif Üye
Bugün net supportu kurdum öğrenci bilgisayarlarını göremedim TCP ip yaptım olmadı İpx yaptım olmadı Antivvirüs programlarını kaldırdım olmadı #3458 gibi bir hata çıkıyor Do you want add some diye bir şey yazıyor güvenlik duvarı kapalı antivirüs yok ağda birbirini görüyor sorun ne acaba ? Birde Eset smart security de nasıl nerden ayar yapacaz net support çalışması için

Re: Net support öğrenci bilgisayarlarını görmüyor.

hocam netsupport u engelleyen eset smart security dir, bende de aynısı omuştu. esetin ayarlar kısmında kişisel güvenlik duvarı var orda "filtreyi devre dışı bırak;tüm trafiğe izin ver" seçeneğini tıklatıp ağ trafiğini serbest bırakmanız lazım.

Bende de Net support öğretmen bilgisayarından, öğrenci bilgisayarlarını görmüyor. Acaba win 7 den kaynaklanabilir mi? Sorunu çözemedim.

Teşekkürler yarın deneyeceğim sonucu yazarım buraya

bilgogr51' Alıntı:
Bugün net supportu kurdum öğrenci bilgisayarlarını göremedim TCP ip yaptım olmadı İpx yaptım olmadı Antivvirüs programlarını kaldırdım olmadı #3458 gibi bir hata çıkıyor Do you want add some diye bir şey yazıyor güvenlik duvarı kapalı antivirüs yok ağda birbirini görüyor sorun ne acaba ? Birde Eset smart security de nasıl nerden ayar yapacaz net support çalışması için

ben de kullanıyorum net support geçen hafta eset kurdum tüm bilgisyarları görürken bi anda hepsi gitti uğraştım bi türlü düzelmedi sonra eseti silince tekrar düzeldi.. kesinlikle esetten kaynaklanıyor

herkul_44' Alıntı:
hocam netsupport u engelleyen eset smart security dir, bende de aynısı omuştu. esetin ayarlar kısmında kişisel güvenlik duvarı var orda "filtreyi devre dışı bırak;tüm trafiğe izin ver" seçeneğini tıklatıp ağ trafiğini serbest bırakmanız lazım.

Hocam denedim ama yine olmadı hatta eseti kaldırdım bütün makinalardan yine olmadı. (Net support 9.02 kullanıyorum)

bende esette şöyle çözdüm(sitede bir arkadaş söylemişti)
aynı şekilde çalışma grubundan görüp net supportan göremiyordum. bir de eseti kurarken paylaşımlı korumayı seçmeniz gerekti.
ilk önce kişisel güvenlik duvarından netsupporta sağ tık geçici süre izin verin. sonra ayarlar- kişisel güvenlik duvarından etkileşimli filtre moduna geçi tıklayın. Öğretmen bilgisayarında ve bütün öğrenci bilgisayarına aynısını yapmanız gerek.

Hocam ilk önce kişisel güvenlik duvarında netsupporta sağ tıkla geçici süre izin ver demişssin ama bende netsupport görünmüyor orda client32 var o kısımda system diye bir bölüm var nasıl yapacaz bu dediğini hocam ?

Hocam şu an tam hatırlamıyorum seçeneği ama Options kısmı var . Oraya girdiğinde client bilgisayarların nasıl seçileceğinin gösteren 3 tane seçenek var. o 3 seçenekten list ile başlayanı seçtiğniz zaman tüm bilgisayarlar eset kurulu dahi olsa geliyor. benimde aynı sorunm vardı eset kurulu bendede ben ordaki seçeneği list ile başlayanı seçtim ve esettte kurulu şu an ve tüm bilgisayarları görebiliyorum. seçeneğin ismini tam hatırlayamadım ama options yada configurations olmsı lazım. bakar tekrar buraya yazarım hocam

bilgogr51' Alıntı:
Hocam ilk önce kişisel güvenlik duvarında netsupporta sağ tıkla geçici süre izin ver demişssin ama bende netsupport görünmüyor orda client32 var o kısımda system diye bir bölüm var nasıl yapacaz bu dediğini hocam ?

client32 netsupportun çalışan programıdır.client32 ye işlem için iletişime geçici olarak izin veri tıklayın.
sonra ayarlar-kişisel güvenlik duvarı etkileşimli filtre moduna geçi tıklayın.

ben de aynı sıkıntıyı yaşıyorum fakat burda yazanlar ile sonuca ulaşamdım takip ediyorum konuyu

client32 ye sağ tık iletişime geçici olarak izin veri seçin.

Resimlerden daha iyi anlaşılabilir sanırım.

Birde önemli bir nokta var. Bu işlemlerden sonra size onaylama penceresi gelecek

eylemi anımsa izin veri seçmeniz gerek.

diğer programlar içinde aynı uyaru penceresi gelecek. hepsine eylemi anaımsa izin veri seçin.
sonra deep freeze i kurun diğer türlü her defasında bunu sorar.

Ekli dosyalar

• adsız.JPG
    adsız.JPG
    72.3 KB · Görüntüleme: 5,754
  • 2.JPG
    2.JPG
    45.5 KB · Görüntüleme: 5,721
  • 123.JPG
    123.JPG
    27.7 KB · Görüntüleme: 5,712

buda ekran görüntüsü 9.2 sürümünü kullanıyorum.şu an 5 pc açık.

Ekli dosyalar

• 11.JPG
    11.JPG
    48.8 KB · Görüntüleme: 5,581

umay06 hocam bendeki eset sadece antivirüs yani resimdeki seçenekler bende yok :cry:

hocam bu eset smart security, sizinkinde de buna benzer bişey olabilir belki.

umay06' Alıntı:
client32 ye sağ tık iletişime geçici olarak izin veri seçin.

Resimlerden daha iyi anlaşılabilir sanırım.

Birde önemli bir nokta var. Bu işlemlerden sonra size onaylama penceresi gelecek

eylemi anımsa izin veri seçmeniz gerek.

diğer programlar içinde aynı uyaru penceresi gelecek. hepsine eylemi anaımsa izin veri seçin.
sonra deep freeze i kurun diğer türlü her defasında bunu sorar.

Hocam bunu denendim olmadı . Tekrardan kaldırıp kurdum netsupportu protokol olarak ipbx seçtiğimde olmamaıştı daha önce bugün tekrar protokol olarak ipbx seçtim bu sefer gördü bilgisayarları böylece sorunum çözüldü. Esetle ilgili hiç bir ayara dokunmadan normal çalıştı. Yardımlarınız için teşekkürler.

arkadaşlar ben de hatayı çözemedim :cry:
eset falan kurulu değil bilgisayarımda şuan.daha önce sorunsuz kullanıyordum,şimdi win7 kurdum öğretmen pc öğrenci bilg. görmüyor :?
aktif et gibi bir uyarı çıkıyor ve sonrasında hiçberşey gelmiyor :S daha önce kullandım crakleme vs hepsi tamam dı ama şimdi sorun ne çözemedim.
yardımcı olabilecek var mı?

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    15.8 KB · Görüntüleme: 6,340
arkadaşlar ben de hatayı çözemedim :cry:
eset falan kurulu değil bilgisayarımda şuan.daha önce sorunsuz kullanıyordum,şimdi win7 kurdum öğretmen pc öğrenci bilg. görmüyor :?
aktif et gibi bir uyarı çıkıyor ve sonrasında hiçberşey gelmiyor :S daha önce kullandım crakleme vs hepsi tamam dı ama şimdi sorun ne çözemedim.
yardımcı olabilecek var mı?

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    15.8 KB · Görüntüleme: 6,310
t_sert85 hocam programın aktivasyonunu yapmayı unutmuşsunuz.Çalıştırırken sağ tıklayıp "Yönetici Olarak Çalıştır" deseniz.

aktivasyon yapamıyormki işte sorun o unutmadım yani :S
teşekkür ederim okula gidince yine denerim, :wink:

NETSUPPORT SCHOOL KURULUM VE KULLANIMI
Tam ve detaylı olarak resimli kurulum ve kullanımı

Ekli dosyalar

• NETSUPPORT SCHOOL KURULUM VE KULLANIMI.rar
    1,003.2 KB · Görüntüleme: 1,958

herkul_44' Alıntı:

sağolun hocam
teşekkürler

arkadaşlar bende 10,5 kurdum. tüm bilgisayarları görüyordu sorunsuz. ama iki gündür iki bilgisayarı görmüyor. bilgisayarlara format bile attım. öğrenci bilgisayarlarında eset falanda yok. güvenlik duvarı aktif değil. kullanıcı erişimindeki şifreli korumada kapalı.. ne demnediysem olmadı.. lütfen yardım. ana bilgisayardaki tutor umu kaldırmam gerekyor anlamadım.. lütfen yardım edin. kaç saattir uğraşıyorum haftasonu .. :verymad:

Hocam öğrenci bilgisayarlarında eset olmasa bile öğretmen bilgisayarında varsa eğer eset tüm ağ trafiğine izin ver diyip tekrar netsupportan bilgisayarları arattır. birde hocam öğrenci bilgisayarlarından başlat / programlar bölümünde netsupport altında bir program var onu çalıştırıp iletişim protokolünü tcp ip seçip test butonuna tıklayın gelen pencerede engellemeyi kaldır seçeneğine tıklayın aynısı öğretmen bilgisayarındaki aynı program ayarlarında da yapın esetide devre dışı bırakıp tekrar deneyin olması lazım kolay gelsin

Geri