Net support öğrenci bilgisayarlarını görmüyor. (Çözüldü)

Kodla Büyü
t_sert85 hocam masaüstündeki net support sağ tıklayıp yönetci olarak çalıştır deyin. bendede aynısı olmuştu. sonrası kolay zaten.

arkadaşlar bende de aynı sorun vardı evde kurdum denedim ve ana makinadaki eset ag güvenlik filtresini kapattım düzeldi

laboratuvarda 20 öğrenci bilgisayarı var tümünü formatlayıp windows 7 kurdum. office ve autocad kurduktan sonra netsupportu 10.5 i kurdum. deepfreez ve antivirüs programı kurmadım. anabilgisayardan netsupportu çalıştırıyorum "no clients found" uyarısı veriyor ve hiç bir bilgisayarı görmüyor. Ip ayarlarını elle yaptım olmadı, güvenlik duvarın kapattım olmadı, normal olarak workgroup ağı ile tüm bilgisayarlar birbirini görüyor.
formlarda söylenenleri yaptım bir türlü işin içinden çıkamadım yardımcı olursanız sevinirim.

bilgogr51' Alıntı:
Hocam öğrenci bilgisayarlarında eset olmasa bile öğretmen bilgisayarında varsa eğer eset tüm ağ trafiğine izin ver diyip tekrar netsupportan bilgisayarları arattır. birde hocam öğrenci bilgisayarlarından başlat / programlar bölümünde netsupport altında bir program var onu çalıştırıp iletişim protokolünü tcp ip seçip test butonuna tıklayın gelen pencerede engellemeyi kaldır seçeneğine tıklayın aynısı öğretmen bilgisayarındaki aynı program ayarlarında da yapın esetide devre dışı bırakıp tekrar deneyin olması lazım kolay gelsin

Teşekkürler hocam :alkis:

statik ip kullanmayı unutmayın. bu programda ilk yapılması gerekenlerden biri. yoksa mutlaka bir sıkıntı çıkarıyor bilginize...

yok arkadaş.. bir türlü olmuyor.. beceremedim.. Hepsi XP olan bilgisayar sınıfına kurdum, hadi belki deep freeze vardır diye olmamıştır dedim, win7'de deneyeyim dedim öğretmen odasındaki bilgisayarlara kurdum ne deepfreeze var ne eset, yine olmadı.. yok mu şunun bir çözümü, birine öğrenci diğerine öğretmen kurulumu yapıyorum ama yok yani, nerde yanlış yapıyorum var mı önerisi olan..

her türlü kombinasyonu denemek için sınıfta birkaç bilgisayarı otomatik, birkaçını statik ip verdim, birkaçında deepfreeze pasif birkaçında aktif bıraktım, sonuç aynı.. AĞ KAYNAĞINA BAĞLAN

Konuyu hortlatmak gibi oluyor ama bir deneyimimi paylaşayım istedim.

Laboratuvarımda 10.7 versiyonu kurulu idi. Akıllı tahtayı da kontrol edeyim diye 11 versiyonunu kurdum. Ama 10.7 versiyonunu sildi. 11 versiyonu da doğal olarak bilgisayarları görmedi.
10.7 versiyonuna geri döndüm ama ne yaptım ettim bilgisayarları görmüyordu. Programı kaldırdım Program files içindeki dosyaları sildim ve kayıt defterindeki kayıtları sildim. Programı kurduğumda sorunsuz çalıştı.

Şu programın kurulumunu doğru düzgün adım adım anlatan bir çalışma var mı arkadaşlar.

ip ayarları, güvenlik duvarı ayarları, ev grubu ayarları, çalışma grubu herşey aynı fakat bir türlü öğrenci bilgisayarlarını gördüremedim.

nasıl kuracağız Türkçe veya ingilizce döküman yok mu acaba?

Geri