Net Support sadece 1 bilgisayarı görüyor acil yardım ..

Kodla Büyü

schweppes1907

Aktif Üye
laboratuvarda 15 bilgisayar var antivirüsleri kaldırdım güvenlik duvarını kapattım ağ ve dosya paylaşımını açtım şifreli paylaşımı kapattım lab adında kendi bilgisayarım dahil bir çalışma grubu oluşturdum tüm bilgisayarlara elle IP verdim kendi laptopumla kablolu ve kablosuz denedim ama her seferinde yenilediğimde belirli 5 bilgisayardan rasgele birini görüyor acaba nereyi atladım eksik yaptığım bişey mi var. makinelerde kendiminki dahil win7 kurulu. bu arada bilgisayarlara net support 10 u imajla yükledim, programı kaldırıp tekrar v11 sürümünü yükledim durum yine aynı başka yapılacak ne var sizce?

yeni imajmı attın hocam. eğer öyle ise bilgisayar adlarını kontrol et. Kullanıcı adları ile.

imajla kurduğunuz için bilgisayar adları aynı olmuş. hepsine farklı isim verin.

schweppes1907' Alıntı:
Bilgisayar adlarını kullanıcı hesaplarından değiştirdim hocam zaten
Hocam hesap adını değiştirmiş olmayasın, bilgisayarım sağ buton özelliklerden gelişmiş sistem ayarlarından değiştirin. Zaten elle IP verdiğiniz için IP çakışması olmuyordur. Bence IP leri otomatik yapın bi bakın IP cakışması verecekmi?

Ağı ortak değil de ev ağı olarak yapılandırın hocam, ben o şekilde çözmüştüm bu problemi.

hocam; Pc leri ağda görüyor musun, eğer görüyorsan şundan olabilir: NSS yi öğretmen kurulumunda oda ismi vermişsen aynı oda ismini client pc lere vermen gerekir.
bunu öğrenmek için NSS 11 türkçe sürüme göre yazıyorum: öğretmen pc nss açılış ekranında : okul/ yapılandırma/öğrenci seçimi/
-odadaki öğrencilerebağlan tik işaretli ise kaldır sorun buradan olabilir.

hocam; az önceki iletimde tik i kaldırın demiştim. Bir daha yokladım da tik değişmiyor. "odadaki öğrencilere bağlan orada oda ismi var mı varsa aynı oda ismini öğrenci pc lerine vermelisin

öğrenci pc lerinde de başlat menüsü/nss school öğrencisi yapılandırıcısı/oda buradaki satıra öğretmendeki oda adını yazıyorsun.

aklıma gelen çare buydu umarım işinize yarar

Buradan değiştirdiğinize emin olun bence hata düzelecektir.

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    69.1 KB · Görüntüleme: 673
Hocalarım sorun sayenizde çözüldü çok teşekkür ederim kafayı yiyecektim kaç gündür şehzade hocamın dediği gibi bilgisayar adını değiştirdim sorun kalmadı beni büyük sıkıntıdan kurtardınız allah da sizi kurtarsın inşallah..

Geri