Netsupport 10.60.2 de "Connect As ve Password" Sorunsalı

Kodla Büyü

doganytu

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar Netsupport 10.60.2 de karşılaştığım bir durum için yardımınıza ihtiyacım var. BT sınıfımda tüm bilgisayarlar XP PRO ve ağda birbirlerini görüyor; dosya paylaşımı gerçekleştirebiliyorum. Netsupport ile bağlantı kurmaya çalıştığımda her bilgisayar için "Connect As: -" ve hemen altında "Password: -" istiyor. Bahsettiği bu kullanıcı ve şifre ne oluyor acaba? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

Ekli dosyalar

• sorun.JPG
    sorun.JPG
    30.3 KB · Görüntüleme: 2,473
bağlandığın bilgisayarda ki yönetici parolası ve kullanıcı adını soruyor deploy yapabilmek için, boş şifre varsa olmaz ayrıca doğru girmene rağmen olmuyorsa kendi sitesindeki sık sorulan sorular kısmında cevabı var

Maalesef sorun bir sürü şey denememe rağmen düzelemedi. Daha önce böyle bir sorunla karşılaşan kimse olmadı mı acaba?

aynı sorunu bende yaşıyorum bilen varsa veya çözümünü bulan varsa açıklarsa sevinirim arkadaşlar

Herkese Selam Arkadaşlar.
Netsupport ile ilgili araştırma yapıyordum ki bu sorunu yaşadım bende.Konuda Sorun net çözüme kavuşmamış olduğu için bulduğum çözümü açıklamak istedim.
Aslında Gayet Basit.
Öncelikle ip ler Elle verdim. Hepsinin kullanıcı hesap isimleri aynı(Exper) fakat Bilgisayar adları farklı(Lab01,Lab02,...).Tüm Bilgisayarlar Aynı çalışma Grubunda(BT). Parola Korumalı Paylaşımı kapattım.(Bunun bir etkisi var mı bilmiyorum.)Öğrenci PC leri Vista Enterprise, Öğretmen PC Win 7 Ultimate. Daha sonra Net Support Tutor'u(10.7.2) başlatınca Ekrana gelen ilk diyalog penceresinde altta yer alan "bu pencereyi her açılışta göster" anlamındaki checkbox ın işaretini kaldırdım ve Esc butonu ile diyalog penceresini kapatınca ağımdaki tüm bilgisayarları Oturum adlarıyla tanımladı(Exper). Daha sonrada görünüm ayarlarından Bilgisayarları "Oturum isimleriyle gösterme" özelliğini devre dışı bırakınca otomatik olarak Bilgisayar isimleriyle göstermeye başladı. Daha sonra tekrar girdiğimde hiç bir sorun yaşamadan bilgisayarları kontrol edebildim.
Konu biraz hortladı ama sorunu benim gibi yeni yaşayan arkadaşlar için fikir verebilir.

doganytu' Alıntı:
Arkadaşlar Netsupport 10.60.2 de karşılaştığım bir durum için yardımınıza ihtiyacım var. BT sınıfımda tüm bilgisayarlar XP PRO ve ağda birbirlerini görüyor; dosya paylaşımı gerçekleştirebiliyorum. Netsupport ile bağlantı kurmaya çalıştığımda her bilgisayar için "Connect As: -" ve hemen altında "Password: -" istiyor. Bahsettiği bu kullanıcı ve şifre ne oluyor acaba? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

Arkadaşlar bu sorunu bu sene de yaşadım. Tüm bilgisayarları formatladım. NetSupport 10.70 i ana bilgisayarda Tutor, Öğrenci bilgisayarlarında Student diye sorunsuz bir şekilde kurdum. Fakat sorun hala devam ediyor. Sistem özellikleri şu şekilde.
- Tüm sistemler Windows XP Pro
- Her PC'nin kullanıcı adı(Ogr1, Ogr2....) ve Bilgisayar adı (Bil1, Bil2...) farklı ve şifresizdir. Fakar görünmeyen Administrator hesapları şifreli.
- LAB isminde bir çalışma grubu var ve kısmi de olsa bir dosya paylaşımı var. Basit Dosya Paylaşımı aktif.

Yardım ve önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar, teşekkürler...

bende suanda kurdum bu programı aynı sorun bende de var nasıl yapabilirim diye arastırma yaparken burayı buldum ama yazılanlar cozum uretecek seyler değil bilen biri yazarsa cok seviniriz
hatta elinde bu program nasıl kullanılır diye sunu falan varsa eklerse cok seviniriz

Demekki bizim dışımızda kimse bu sorunla karşılaşmamış :))

evet ya :( zaten ben nezaman sorusorsam kimse cevap vermiyo :cry:
benim nss sürümüm 10.70 miş ama aynı sorun bende de var önce clasromu seciyom tum bilgisayarlarımı gosteriyo add all diyorum finish sonra hepsinde şifre soruyo butun bilgisayarlarıma student olarak kurdum hepsinin bilgisayar adını da ogr1 ogr2 seklinde vermiştim. öyle de heveslenmiştim ki bu program için
lutfen bilen biri yardım etsin de bari öğrencilere karsı biraz yönetimimiz olsun

gakkosgirl' Alıntı:
benim nss sürümüm 10.70 miş ama aynı sorun bende de var önce clasromu seciyom tum bilgisayarlarımı gosteriyo add all diyorum finish sonra hepsinde şifre soruyo butun bilgisayarlarıma student olarak kurdum hepsinin bilgisayar adını da ogr1 ogr2 seklinde vermiştim. öyle de heveslenmiştim ki bu program için
lutfen bilen biri yardım etsin de bari öğrencilere karsı biraz yönetimimiz olsun

Bendeki durum da aynen anlattığınız gibi hocam. Birçok yöntem denememe rağmen olmadı. Başka arkadaşlarımın lablarında hiçbir sorun olmadan bilgisayarları görüp görüntüleyebiliyor.

Yaw arkadaşlar hakkaten hiç mi kimse karşılaşmadı bu durumla? :D

gakkosgirl' Alıntı:

bende de aynı sorun vaaaaaaaaaaaaarrrrrr :cry:

benim labdaki bilgisayarlardada bu sorun oluyor. kaç gündür uğraşıyorum bir türlü çözüm bulamadım. çözümü bilen varsa yardım edebirmii

heralde denemişsinizdir amma, güvenlik duvarını kapatmak çözüm olabilir.

öğrenci bilgisayarında ayarlardan iki yerden parola girilebiliyor net supportta. benzer şekilde öğretmen bilgisayarına kurulan programın seçeneklerinde de parola girilebiliyor. buralara girilen tüm şifreleri aynı yaptığım zaman bu sorun ortadan kalkıyor bende.

Ben benzer birşey yaşadım aslında... Birkaç gün önce bilgisayarlarda kurulu olan NSS 8.51 sürümünü yenilemeye karar verdim. İlk olarak öğretmen bilgisayarına NSS 10.70 kurdum. Daha sonra öğrenci bilgisayarlarındaki eski sürümü algılayacak mı diye bi deneyeyim dedim ve programı açıp tarama yaptım. Bilgisayarları görüyordum ama eklemeye çalışınca "connect as" ve "password" yazan kısım çıktı. Birçok şey denedim ama olmadı... Öğrenci bilgisayarlarına da 10.70 sürümünü kurunca düzeldi.

Ben 4 senedir netsupport 9.02 versiyonun kullanıyorum hiçbir sorun şifre iteme karşıma çıkmadı. Canavar gibi calışıyor.Herhalde v10 sürümlerinde çok sıkıntı çıkıyor herhalde xp ise v9 tavsiye ederim..
Nasıl kullanıyorsun derseniz. 1 bilgisayara format atıyorum bütüm programları netsupport yüklüyorum.Acronic i alıyorum, 1 dvd ile ile her bilgisayarı 3 dakkada format atıyorum, ag daki ismini değiştirip, güvenlik kartını aktif ediyorum, taş çatlasa bir bilgisayara 5 dk harcıyorum, 4 senedir böyle kullanıyorum..

yeryüzündeki nadir saçmalıklardan biri bu forum başlığı ya hu ?!

programın setup ı verilrken 1000 kişi teşekkür etmiş. indiren vatandaşlar nasıl kurdunuz peki ? nasıl geçtiniz bu adımı ?

ben bu programı kullanabilen biri olduğuna inanmıyorum. çünkü bu adım geçilmiyor. geçtim diyenlerin de salladığını düşünüyorum.

programları indirip indirip arşivliyorsunuz sanırım

Sene başında aynı sorun bende de olmuştu. Öğrenci bilgisayarlarındaki NetSupport School Configurator 'da ki Security kısmında Configurator Password yerine Security Key kullanmışım o yüzden bu sorunla karşılaştım. Keyi kaldırırsanız bu hata düzelecektir.

Geri