Netsupport 10.70.1 de bilgisayar ismi sorunu

Kodla Büyü

ceren_ka

Aktif Üye
sınıfımdaki bilgisayarların hepsine ağ kurulumu yaparken bilgisayar ismi vermiştim. OGR1, OGR2.... diye.
Ama netsupportta(10.70.1) bilgisayar ismini bu şekilde göstermiyor. Bilgisayarın o andaki açık oturumunun kullanıcı ismini gösteriyor. ve butun bilgisayarlarda kullanıcı ismi öğrenci.
ve tabiki netsupport kullanırken hangi bilgisayarın hangisi olduğunu anlayamıyorum. çünkü hepsinin ismi aynı.
Öğrenci bilgisayarlarının hepsinin kullanıcı isimlerini değiştirmek dışında bana bi çözüm önerebilir misiniz?

Merhaba, Netsupport School tutor console (öğretmen) programında --> view menüsü - user interface - tutor - Display student user name seçeneğini kaldırın düzelir.

denetim masası- yönetimsel araçlar- bilgisayar yönetimi- yerel kullanıcılar ve gruplar-Users 'tan bilgisayarın adını değiştir hocam düzelir. Tecrübeyle sabittir :D

netcybernet' Alıntı:
Merhaba, Netsupport School tutor console (öğretmen) programında --> view menüsü - user interface - tutor - Display student user name seçeneğini kaldırın düzelir.

Çok teşekkür ederim. düzeldi. :++:

safran' Alıntı:
denetim masası- yönetimsel araçlar- bilgisayar yönetimi- yerel kullanıcılar ve gruplar-Users 'tan bilgisayarın adını değiştir hocam düzelir. Tecrübeyle sabittir :D

Geçici çözüm. Bilgisayar ip adresi değiştiğinde v.s. sil baştan...

netcybernet' Alıntı:

Kesin çözüm. Dün ben de bu ayarı bulup bu dertten kurtulmuştum.

hay allah razı olsun sizden benimde bu programın bu versiyonunu kurduktan sonra en büyük sorunum bunlardı sağolun varolun

safran' Alıntı:

Çok teşekkürler hocam...

netcybernet' Alıntı:

oh bee :))...
çok teşekkürler hocam...

arkadaşlar benimde tüm bilgisayarlar aynı isimde gözüküyor yukarıdaki yöntemlerleri uyguladım ama değişen birşey olmadı. hepsinin ismi administrator olarak geçiyor anlamadım :cry:

netcybernet' Alıntı:
çokkkk teşekkürlerrr

netcybernet' Alıntı:
türkçe versiyonları için
görünüm- geçerli ayarlar- öğretici-öğrenci kullanıcı adlarını görüntüleyi kapatın

teşekkürler hocam

netcybernet' Alıntı:

Tşkler Diğerlerine göre daha profesyonel çözüm

safran' Alıntı:
tam da aradığım buydu teşekkürler :alkis:

konuyu yeni gördüm. çözüm olarak Netsupport School tutor console (öğretmen) programında --> view menüsü - user interface - tutor - Display student user name
kullanılması en uygunudur.

Geri