NetSupport 9.02 masaüstü resmini değiştiriyor! Yardım

Kodla Büyü

erkan_ays

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar okulumda Exper 15+1 labaratuvar var. Netsupport 9.02 kurdum. Öğretmen makinasından öğrenci makinasına bağlandığımda masaüstü öğrenci bilgisayarındaki masaüstü resmi ekrandan kalkıyor, düz mavi oluyor. Ben kendi ekranımı öğrencilere gösterdiğimde bu sefer benim masaüstü resmim kalkıyo yine düz bi renk oluyo, dolayısıyla öğrencilere de böyle görünüyo. Bunu nedeni nedir acaba?

Arkadaşlar yokmu böyle bi durumla karşılaşanınız daha önce.. Ekran kartından mı oluyo bu nedir??

Hocam bu sorunu hatırlıyorum. Sanırım ekran çözünürlüklerinin farklı olmasından oluyordu. Emin değilim.

geçen sene bende bu durumla çok karşılaştım ancak pek önemsemedim doğrusu
benim için önemli olan bağlantıların problemsiz olması idi, bu durum herhangi bir sorun çıkarmadığı için ilgilenmedim :)

nacara' Alıntı:
sizden nss 9,02 göndermenizi istesem?????
hocam özel mesajlarınızı kontrol ediniz...

Aynı problem bende de var aslında problem dememek lazım daha benim hoşuma gidiyor öyle olması. Öğrencilerin masüstü resmininin olmaması. Zaten sürekli grup Hepsi fotoğrafları veya ismail yk fotoğrafları koyuyolar sinirimi bozuyodu sunumu açıyorum hepsi mavi oluyo:D

omerdurmus' Alıntı:
Hocam bu sorunu hatırlıyorum. Sanırım ekran çözünürlüklerinin farklı olmasından oluyordu. Emin değilim.
Ekran çözünürlükleri farklı olabilir. Aynı yapıp deneyeyim.. Geri dönerim..

C:\Program Files\NetSupport\NetSupport School\ yoluna gidin "pcicfgui" programını çalıştırın advanced bölümünden silent modeyi aktif hale getirin, bunu bütün bilgisayarlarda yapın ve bilgisayarı yeniden başlatın :+1:

Geri