Netsupport ağ üzerinden pc açmak

Kodla Büyü

coolbilgisayarci

Aktif Üye
Arkadaşlar bilgisayar laboratuvarına netsupport 10.02 sürümünü yükledim, bütün bilgisayar konfigürasyonları aynı olduğu halde makineleri otomatik çalıştırmak istediğimde 3 bilgisayar otomatik açılırken diğer 12 bilgisayar başlamıyor acaba sebebi ne olabilir, bilgisi olan paylaşırsa sevinirim..

denedim olmadı . bazı bilgisayarlar acılıyor .onların bios ayarları ile aynı yaptım olmadı gene

nss de öğrenci bilgisayarlarını otomatik tanıma yerine ip numaralarını kaydet hocam, o zaman hepsi açılıyor

blackpeace123' Alıntı:
denedim olmadı . bazı bilgisayarlar acılıyor .onların bios ayarları ile aynı yaptım olmadı gene[/quote

çözememiştim ama şöyle halletim belki benim durumunda olanlar kullanır.

açılmayan bilgisayarı net support ekranında gördükten sonra POWER OF yaptım kapattım. ardından kapalıyken BU sefer POWER ON yaptım açıldı. sanırsam power of yaptığımda cihazın açılma kapanma özelliğini kaydetti. su an hepsini açıp kapatabiyorum.

Arkadaşlar daha önceki okulumda power kısmının altında wake on lan seçeneği vardı yeni geldiğim okulda exper ve dell makineler var onların biosunda böyle bi alan yok.

Power kısmının altında
Suspend mode ......Auto
Repost Video on s3 resume ....No
ACPI 2.0 Support ............No
ACPI APIC suport ..........Enabled
>>APM Configiration
>>Hardware monitor
bunlar var bu anakartmı desteklemiyo acaba ? yoksa hangi alandadır bu uyandırma servisi :))

Geri