Netsupport bilgisayarları görmüyor :(

Kodla Büyü

invem

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar tüm bilgisayarları formatladım sabit ip verdim ağı kurdum hepsi ev ağında birbirini görüyor sonra bilgisayar isimleri de farklı neyse netsupport u da kurdum öğretmen bilgisayarına da kurdum ilk gün hepsi sorunsuz çalıştı şimdi öğretmen bilgisayarını açtım ağ problemi var diyor hiçbirini görmüyor analamadım neden olabilir acaba yardım edin lütfeeeeeeen :(

peşpeşe ip vermiştim arada 3-4 tanesini görmemişti. sonra bunları farklı yaptım yani sıraya uymadım düzelmişti. en azından arada 2-3 tanesini farklı ip verebilirsin...

eğer sorun sadece netsupportta ise

school-->modify known list-->browse

Hocam sabit ip vermene gerek yok ki? Netsupport hangi sürümü¿ Öğretmen ve öğrenci bilgisayarlarına kurulum yaparken size room soracaktır. Onları aynı yazmazsanız birbirini görmez. Kurduktan sonra da program files da netsupport configurator menüsünden room adını değiştirebilirsiniz.

hocam sabit ip verme. ben bi ara sabit ip vererek kullandım ama sonradan sorun çıktı. sonra otomatik dedim artık sorunsuz maşallah :)

Bencede sabit IP verme hocam otomatik olsun. Çünkü ben öğrenci bilgisayarlarında sağ alt köşede Netsupport simgesi üzerine geldiğimde IP vermiş gibi görünüyor. Kendi verdiği sanal IP lerde sonu hep çift rakamlı sadece dikkatimi çektiği için diyorum. Belki ondan olabilir. Birde benim geçen seneki okulumda başıma gelmişti. Öğrenci bilgisayarlarına perfectxp de gelen programlardan Eset antivirüsü kurmuştum. Eset ağ trafiğini engellediğinden bağlanamıyor muşum. Bu sorunuda uzun uğraşlar ve sinirlenmeler sonucunda çözmüştüm. Darısı başına :)

hocam benimde labda böyle bir problem var :(
win 7 yüklü makinelerde ve hepsinde sanalxp yüklü. 10 tane bilgisayardan sadece bir tanesinigörüyor :(

1-ağ kablosunu ilk taktığımızda win7de çıkan penceredeki ilk ayarları tekrar yapabilmek için ağ ayarlarını en başa nasıl döndürürp sıfırlayabilirim :?:
2-bu soruna nasıl bir çözüm önerirsiniz arkadaşlar ağda makineler birbirini görüyor.

hepsi aynı hub-swtch vb üzerinde ortalığı karıştıran bir cihaz olmadığını, daha önce tutor yüklü başka bir bilgisayardan o cihazlara bağlantı yapılmadığını, anti-virüs firewalların agresif korumalarının kaldırıldığını ve tümünün internete girebildiğini(girebilmesi gerekmez ama donanım kontrolü için) varsayarak cevaplarsak ağ kurmak her zaman işleri karıştırıyor. ağı kaldırın zaten ihtiyacınız olmayacak, tüm bilgisayarların çalışma grubunu ve bilgisayar isimlerini kontrol edin hocam.

Ben sabit ip verdim ve sorunsuz çalışıyor. Ana makine win 7, öğrencilerde xp yüklü.

kendi adıma sorunu çözdüm arkadaşlar..ağ ayarlarını sıfırladım..bir ağ gurubuna bağlanan bilgisayarları ağ gurubundan çıkardım.hepsi bağlandı::)

benimki de oldu swichten kablolar çıkmış format attım bide oldu. teşekürler

Geri