NetSupport Ekran Paylaşımı Sorun Çıkarıyor Artık.

Kodla Büyü

subversaa

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar, aynı okulda 5. yılım. Geçen sene burada değildim ama ilk geldiğimden beri NetSupport kullanıyorum.

Şu an tüm pclerde NetSup School 10.01 kurulu. Bu dönemin başına kadar sorunsuz kullanıyordum. Son 1 aydır öğretmen bilgisayarından ekran paylaşımı yaptığımda veya öğrenci bilgisayarından diğer bilgisayarlara ekran paylaşımı yaptığımdan takılmalar olmaya başladım.

Ekranı paylaşılan bilgisayarda yaptığım işlemler 4-5 saniye sonradan diğer bilgisayarla yansıyor.

Önceden anında işlem yapıyordu.

Muhtemelen ağdaki yavaşlıktan ama her bilgisayarda deep freeze kurulu ilk kullandığımdan beri.

Başına böyle bir şey gelen var mı? Çözüm bulabilen?

Yoksa son çare 1-2 bilgisayara yeni kurulum yapıp, test yapıcam. Ona göre belli olur belki. :|

Kabloların hasar görmesi falan da söz konusu değil. :|

bir bilgisayarda takılı bir flashdisk yaptı ben de benzer bir sıkıntıyı o bilgisayarı kapattık hemen düzeldi. arızalı bir fare de yapmış diye duymuuştum.

Sayın hocam, mutlaka flash disk takılıp çıkarılıyor ancak devamlı takılı durmuyor. O yüzden bu çare olmayabilir. Ama bir ihtimal deep freeze çoğu bilgisayarda C'yi koruyor. D serbest, belki bir virüs d'ye bulaşmış ve bu yoldan ağı da sömürüyor olabilir. Ama her bilgisayarda takılmalar oluyor.

Ya hepsine bulaşmış bir şekilde, ya da ...

Geri