Netsupport Kasma Problemine çözüm var mı

Kodla Büyü

tati

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Netsupport ile yıllardır dersimi işlerim konu resim olunca donmalar kilitlenmeler oluyor. Mesela interneti anlatacağım meb in sitesine girdiğimde sitede resim olduğu için donuyor veya hotkey onparmak programını göstereceğim donuyor lakin paint, word excel gibi programlar da çok iyi . Sebebini bilen var mı? 2006 yılından kalma 512 ram li xp vestel bilgisayarların sayısı 25, geçen hafta hepsini güzelce formatladım.

bende projeksiyon var ama ne zamandır netsupport ile ders anlatmayı denemek aklımın bir ucunda duruyor, avantaj ve dez avantajlarını tecrübeli arkadaşlar paylaşabilir mi, hocamın sorusunuda merak ettim, bu sorun herkesde oluyor mu?

BT Sınıfım uzun ve u şeklinde olduğu için iki projeksiyon kurmam gerekir :)

aynı sorun bende de var. ders anlatımını video ile kaydederken netsupport donuyor, çözüm olarak netsupportun yapılandırmasında performansı ayarladım, inşallah tutar.

Gigabit switch ve gigabit ethernet kullanan 2 labotaruvarımızda sorunsuz çalışıyor. Gigabit olmayanda kasıyor sizin dediğiniz gibi.

Aynı sorun bende de var. Web sayfası üzerinde gösteri yaparken kilitleniyor yada fare çok yavaş hareket ediyor.
Çözüm bulamadım. Yapılabileceklerden bi kaçı:

1-Gösteriye başlamadan evvel, örneğin chrome seçip-> Öğrencilere kapat demek, açık sayfaları kapattırmak
2-Renk çözünürlüğünü değiştirmek (32 bit den 16 bit'e indirmek)

Başka çözümü olan varsa da yardım bekliyorum.

Geri