NetSupport Kullanım Sorunu

Kodla Büyü

gunica

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar BT sınıfım Windows 7 bilgisayarlar. Windows Xp iken NetOp 4.0 bile sorunsuz çalışıyordu. Windows 7 ye geçtikten sonra her türlü ayarı ve NetOp un bütün sürümlerini denememe rağmen bir türlü NetOp programını çalıştıramadım.

Mecburen Netsupport'a döndüm. NetSupport iyi güzel hoş da bazı kullanım ayarları beni sinir ediyor. Mesela 5 bilgisayar açık diğerleri kapalı. Ben bu 5 bilgisayarı kapatmak istiyorum. Kolayıma geldiği için CTRL+A yapıp kapat komutu veriyorum. Kapalı bilgisayarlara da bağlanmaya çalışıyor. Her adımda benden onay istiyor.

Sonuç olarak kullanımı hiç ergonomik gelmiyor bana. Sizlere soruyorum NetSupport programının kullanımı hakkında bu gibi ince ayarları bilen hocalarım varsa lütfen öğretsin bana da..

Ya da NetOp programını Windows 7 de kullanan hocalarım varsa sürüm, kurulum ayrıntıları, işletim sistemi ayarları hakkında bilgi versin.. Allah rızası için... Valla bu NetSupport'a alışamadım gitti.. :(

merhaba hocam. bizim laboratuvarda bilgisayarlarda Windows 7 kurulu. ve NetSupport 10.50.3 sürümünü kurdum. herhangi bir ayar yapmadım. şu an gayet düzgün çalışıyor. bütün diğer bilgisayarları kendi bilgisayarımdan gayet rahat ve hızlı bir şekilde yönetebiliyorum. herhangi bir ip ayarı da yapmadım.

nrurfali hocam sistemin çalışma konusunda benimde sıkıntım yok. NetSupport çalışıyor evet. Benim sorunum NetSupport programının Tutor modülünün kullanımı hakkında. Mesela bir bilgisayar seçiyorum kapat diyorum. Bir diyolog penceresi çıkıyor kapatıyım mı diye? Bu belki basit bir şey ama verdiğiniz her komutta programın sizden onay istemesi çok saçma ve kullanımı zorlaştırıyor. Bununla ilgili ayarlar var mıdır NetSupport'ta? Varsa bu ayarları biliyor musunuz?

kapatmak istediğiniz bilgisayarları ctrl tuşuna basılı olarak veya fareyi sürükleyerek seçin sonra power of la kapatın

Geri