Netsupport lab sorunu?

Kodla Büyü

osman demirel

Site Gezgini
Arkadaşlar 2 adet laboratuarımız var. ikisine de netsupport kurdum. mesela lab1 den öğretmen bilgisayarını açtığımda lab2 deki bilgisayarları da görüyorum. lab2 den öğretmen bilgisayarını açtığımda da lab1 deki bilgisayarları görüyorum. Ben istiyorum ki lab1 öğretmen bilgisayarını açtığımda sadece lab1 deki bilgisayarlar görünsün. lab2 öğretmen bilgisayarını açtığımda sadece lab2 deki bikgisayarlar görünsün. Bu sorunu çözemedim.

çalışma gruplarını ayırın hocam, birde sadece görmek istediğiniz pclerin ip sini netsupport a girin yada 2 labı birbirine bağlayan switchler arası kabloyu çıkarabilirsiniz

hocam sizin söylediğiniz yöntemleri de deneyeceğim.Yalnız programı kurcaladım, şunu da yapabilirim her halde: programda 2 class oluşturup sınıflara istediğim pcleri yani öğrencileri kaydedip o karışıklığı önleyebilirim

osman demirel' Alıntı:
hocam sizin söylediğiniz yöntemleri de deneyeceğim.Yalnız programı kurcaladım, şunu da yapabilirim her halde: programda 2 class oluşturup sınıflara istediğim pcleri yani öğrencileri kaydedip o karışıklığı önleyebilirim

hocam bizde de 2 lab var. birinci laba öğretmen bilgisayarına netsupport u kurarken Room kısmına Lab1 yazdım ve kurdum. Daha sonra öğrenci bilgisayarlarına da NetSupport u kurarken Room kısmına Lab1 yazdım ve öyle kurdum. Daha sonra ikinci laba öğretmen bilgisayarına Netsupport u kurarken Room kısmına Lab2 yazdım ve kurdum. Daha sonra öğrenci bilgisayarlarına da NetSupport u kurarken Room kısmına Lab2 yazdım ve öyle kurdum. Böylece lab1 de öğretmen bilgisayarına girerken sadece Lab1 deki bilgisayarlar göründü. lab2 de öğretmen bilgisayarına girerken sadece Lab2 deki bilgisayarlar göründü. Bu kadar hocam. ip ayarlarıyla falan uğraşmana gerek yok... Saygılar...

Hocam bu dediğinizi program kuruluduktan sonra ilk başlattığımızda class wizard ekranı geliyor orada uyguluyoruz değil mi?

nrurfali' Alıntı:
osman demirel' Alıntı:

hocam bizde de 2 lab var. birinci laba öğretmen bilgisayarına netsupport u kurarken Room kısmına Lab1 yazdım ve kurdum. Daha sonra öğrenci bilgisayarlarına da NetSupport u kurarken Room kısmına Lab1 yazdım ve öyle kurdum. Daha sonra ikinci laba öğretmen bilgisayarına Netsupport u kurarken Room kısmına Lab2 yazdım ve kurdum. Daha sonra öğrenci bilgisayarlarına da NetSupport u kurarken Room kısmına Lab2 yazdım ve öyle kurdum. Böylece lab1 de öğretmen bilgisayarına girerken sadece Lab1 deki bilgisayarlar göründü. lab2 de öğretmen bilgisayarına girerken sadece Lab2 deki bilgisayarlar göründü. Bu kadar hocam. ip ayarlarıyla falan uğraşmana gerek yok... Saygılar...
içtenlikle katılıyorum
ama bazen ip range kısmından classlara ayırmak gerekiyor aklınızda bulunsun network settings den

Geri