Netsupport sadece 1 bilgisayarı görüyor

Kodla Büyü

yasee

Aktif Üye
merhabalar,
ben bu sorunla daha önce de karşılaşmıştım ama çözememiştim de :S
yeni bi lab da yine kendi sistemimi kurmaya çalışırken aynı sorunla karşılaşıyorum acaba nerede hata yapıyorum
bi kere bir bilgisayarın imajını alarak diğerlerine yüklüyorum ama sonrasında hepsinin bilgisayar adlarını değiştiriyorum kullanıcı adlarını da hatta yeniden ev ve iş yeri ağı kurarak orada da bilgisayar adlarını veriyorum
ama netsupport ta öğretmen bilgisayarında görünen sadece 1 bilgisayar oluyor :(
neden kaynaklanıyordur acaba?

client sayısının program kuruluşunda 1 verilmediğine emin misiniz hocam? genelde 9999 veriyoruz. Akıllı tahtalarda 1 verilmiş mesela o da 1 tane görüyor.

Görünen 1 bilgisayar her defasında aynı mı ? Programı her çalıştırdığınızda farklı pc leri mi görüyor ?
Kurulum esnasında standart room ismi Eval gibi bir değer oluyordu ? O değer hepsinde aynı mı?
Makinaların ip lerini elle vermenizde fayda var.

evet hepsinin room ismi aynı; benm verdiğim bi isim
ama aynı bilgisayarımı görüyor onu tam bilmiyorum açıkçası daha önce başıma gelen bi sorun olduğu için bu sefer hiç uğraşmadan s sordum öncekini de anımsayamadım :S

yarın ip vermeyi deneyim peki ama tam bilmiyorum neye dikkat etmem gerekir

Hocam aşağıdaki işlemleri öncelikle öğretmen pc sinde yapıp yeniden başlatın . Daha sonra aynı işlemi bir kaç öğrenci pc sinde yapıp onları da yeniden başlatın. Bu işlem yapılan makinalar görünüyorsa tüm öğrenci pc lerine uygulayın.

Çalıştır --> Services.msc ye girip
Şu iki hizmeti Durdurup Devre Dışı bırakın
Güvenlik Merkezi
Windows Güvenlik Duvarı

Yine görünmüyor iseler antivirüs ve güvenlik duvarını devre dışı bırakarak deneyin.

hocam netsport schoolda imajla birlikte yükleniyorsa her pc tudor yüklenmiş olduğunda çıkan ufak sorunlardan biride : netschool'unda pc adı kısmı var orayı değiştir

hem fahrican hem de cilekes_ogrt hocalarımın dediğini yaptım evet görüyor bu sefer ama ünlem var
tıklayıp açmak istediğimde de farklı bir security key e sahip diye hata veriyor hem öğretmen hem de client ın security key ini aynı yapıyorum ama değişen bişey yok :(

hocam bakamadım uzundur sıkıntı şu senin tudor ve öğrenci hepsinin aynı keyle yüklenmesi lazım geç oldu kusra bakma bir kere genereate et resmini çek tudor ve öğrencide aynısını kullan...

image ı netsupport suz alıp sonra tek tek kurdum garanti çözüm oldu :) teşekkür ederim önerileriniz için

Geri