Netsupport Send/Collect özelliğini kullanan var mı?

Kodla Büyü

semantic

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Netsupport School programında send/collect özelliğini kullanan var mı ? Ben öğrencilerdeki çalışmaları topluyorum fakat aynı çalışmaları tekrar geri göndermiyorum.

ekran tam olarak aklımda degıl ama file transfer ile belge gonderıp alabiliyorum. net support school kullanıyorum

semantic' Alıntı:
Netsupport School programında send/collect özelliğini kullanan var mı ? Ben öğrencilerdeki çalışmaları topluyorum fakat aynı çalışmaları tekrar geri göndermiyorum.
hocam bahsettiğiniz olay(Öğrenci bilgisayarlarına Toplu veya tek tek dosya gönderme ise) File Transer ile yapılıyor..

send-collect kullanıyorum.
send diyorum göndereceğim dosyayı seçip karşı pclerin hangi klasörüne gideceğinin yolunu yazıyorum.
ör: "c:\uygulamalar"

ben her öğrenci bilgisayarına masaüstüne uygulama diye klasör açtım onu da paylaştım. öğrenciler oraya kaydediyor.her ders alıyorum.

Çözümü yok! Ama alternatif çözüm ürettim.
Öğrenci bilgisyarlarında D içine her sınıf için bir klasör oluşturdum, çalışmaları buraya kaydettiriyorum. Collect menüsünde dosyaları topladığımda (OGR1, OGR2... OGR20 ) her bilgisayar için bir klasör oluşturup içine çalışmaları topluyor. Buraya kadar çok güzel hiçbir sorun yok. Ama bu klasörlerdeki çalışmaları tekrar öğrenci bilgisayarlarına geri göndermiyor. Bu gün saatlerce uğraştım ama böyle bir ayar komut yok.
Bende her sınıf için bat dosyası yazdım, benim bilgisayardaki dosyaları öğrenci bilgisayarlarına dağıtıyor.
Şöyle:
ÖĞRETMEN PC ÖĞRENCİ PC
E:\çalışamalar/6C/OGR1 ....... içindekileri..... Bil1/d/6C ye
E:\çalışamalar/6C/OGR2 ....... içindekileri..... Bil2/d/6C ye gibi....

bu kadar niye uzattın diyen arkadaşlar olabilir, belki birilerini işine yarar diye açıklamak isyedim :)

semantic' Alıntı:
Çözümü yok! Ama alternatif çözüm ürettim.
Öğrenci bilgisyarlarında D içine her sınıf için bir klasör oluşturdum, çalışmaları buraya kaydettiriyorum. Collect menüsünde dosyaları topladığımda (OGR1, OGR2... OGR20 ) her bilgisayar için bir klasör oluşturup içine çalışmaları topluyor. Buraya kadar çok güzel hiçbir sorun yok. Ama bu klasörlerdeki çalışmaları tekrar öğrenci bilgisayarlarına geri göndermiyor. Bu gün saatlerce uğraştım ama böyle bir ayar komut yok.
Bende her sınıf için bat dosyası yazdım, benim bilgisayardaki dosyaları öğrenci bilgisayarlarına dağıtıyor.
Şöyle:
ÖĞRETMEN PC ÖĞRENCİ PC
E:\çalışamalar/6C/OGR1 ....... içindekileri..... Bil1/d/6C ye
E:\çalışamalar/6C/OGR2 ....... içindekileri..... Bil2/d/6C ye gibi....
bu kadar niye uzattın diyen arkadaşlar olabilir, belki birilerini işine yarar diye açıklamak isyedim :)
Hocam bilgi için Teşekkürler..
yalnız;
hocam sizin kast ettiğiniz şey örneğin sizin makinede bulunan herhangi bir resim dosyasını öğrenci bilgisayarlarına (örneğin masaüstü) göndermek değilmidir??eğer bu ise Yapılıyor..(Size bunu anlatabilirim tabi okuldaki makinemin hızı elverirse :D )
yok o değilse;
ben anlamadım..Eğer Böyle bir sorun yaşarsam (ki İNŞALLAH yaşamam)o zaman size sorarız :) :D

ya ben collect yapıyorum ama öğrenci pc lerinden nerdeki bilgileri nasıl alacağımı çözemedim...bt01.....bt20 ye kadar klasörler oluşturdu benim masaüstünde fakat herhangi bir bilgiyi collect seçeneği ile almayı yapamadım

arkadaşlar öğrenci pc lerinden dosya almak için (topluca) collect seçeneğini kullanarak......illaki dosya adını yazıpmı almamız gerekiyor......bana acil b,r cevap lütfennn

ben de send collect kullanıyorum
toplayacaksam *.xls, *.doc diyorum hangi tür dosyaları istersem topluyorum
ama semantic hocamın dediği gibi bi uygulama yok yani her bilgisayardan aldığın dosyayı tekrar aynı bilgisayara göndermek
yanlız nasıl bi bat dosyası oluşturduğunu biraz daha açıklarsa çok sevinirim çünkü çok işe yarayacak bişeye benziyor

eee bütün execel ve word dosyalarını ve yerini bilmek lazım o zaman....... :idea: :idea:

sadece yaptıklarını masaüstüne kayıt ettiriyorum ve oradan topluyorum
zaten netsupport son kullanılan yolu kayıt ediyor güvenlik kartı da var
her ders sonunda topluyorum iş bitiyor

mabacioglu' Alıntı:
sadece yaptıklarını masaüstüne kayıt ettiriyorum ve oradan topluyorum
zaten netsupport son kullanılan yolu kayıt ediyor güvenlik kartı da var
her ders sonunda topluyorum iş bitiyor

Mesela bu hafta bir çalışma yaptırdınız öğrencilerinize ve süre yetmedi yarım kaldı. Ders sonunda yarım kalan çalışmaları kendi bilgisayarınıza topladınız. Sonraki hafta ders başlangıcında yarım kalan bütün çalışmaları tekrar tüm öğrenci bilgisayarlarıına geri yüklemek istiyorsunuz. İşte benim sorunum buydu. NSS geri gönderme işini yapamıyor, bende bat dosyası yazarak sorunu kendimce çözdüm. İsterseniz yarın dosyaları burada paylaşırım .

Hocam mutlaka isteyen olur. Ben Netop School kullanıyorum ama bir gün Netsupport kullanırsam mutlaka lazım olur yani, eline sağlık hocam...

Kullanmak isteyen arkadaşlara konuyu tamamlamak amacıyla kullandığım bat dosyalarını gönderiyorum. Kendi bilgisayarlarınıza göre içeriği değiştirin yada dizinleri bat dosyasına göre oluşturun.

Ekli dosyalar

• geri_gonder.rar
    1.4 KB · Görüntüleme: 77
  • send.jpg
    send.jpg
    206.9 KB · Görüntüleme: 1,006
semantic' Alıntı:
Kullanmak isteyen arkadaşlara konuyu tamamlamak amacıyla kullandığım bat dosyalarını gönderiyorum. Kendi bilgisayarlarınıza göre içeriği değiştirin yada dizinleri bat dosyasına göre oluşturun.
hay allah razı olsun. denedim ama calışacağına eminim.

semantic' Alıntı:
hocam çok tesekkuerl fakat merak ettiğim burdaki OGR1,OGR2 bilgisayarların ağdaki adı mı. ikincisi d/6b deki d yerel disk adı mı yani d:/6b olması gerekmez mi?

blackpeace123' Alıntı:
hocam çok tesekkuerl fakat merak ettiğim burdaki OGR1,OGR2 bilgisayarların ağdaki adı mı. ikincisi d/6b deki d yerel disk adı mı yani d:/6b olması gerekmez mi?

OGR1, OGR2 öğrenci bilgisayarları için oluşturulmuş klasör ismi, d yereldisk adı ,
örneğin;
"\\192.168.2.12\d\6b"
-192.168.2.12 : öğrenci ipsi
-d : yereldisk adı
-6b : klasör adı

Geri