Netsupport sorun çözüldü...

Kodla Büyü

5355

Aktif Üye
Daha önceden imaj alarak tüm bilgisayarlara sistem kurduğumdan dolayı netsupport programı sorun çıkarmıştı. Hiç bir bilgisayara bağlanamamıştım... Öğrenci bilgisayarlarında client ayarlarını yaparken Gelişmiş ayar Bölümünde Öğrenci kimliği kısmını değiştirmeniz gerekiyor. * lı bir ifade var oraya her pc için ayrı bir isim girin sorun düzelecektir...

Ekli dosyalar

• ddd.jpg
    ddd.jpg
    123.7 KB · Görüntüleme: 976
2 pcye imaj yüklediğimden ben de bu sorunu yaşıyorum. öğrenci bilgisayarındaki client ayarı bölümünü göremedim yardım lütfen :)

Özlem hocam. Başlat - Programlar - NetSupport School - Netsupport Tutor Console programını açıp görebilirsiniz... :)

imaj aldıktan sonra biz öğrenci pc lerinin isimlerini ve kullanıcı isimlerini değiştiriyoruz, değiştirmezsek ağda sql ve bazı muhasebe programlarında zaten sorun çıkarıyor. Net Supporttaki o sorunda aradan çıkmış oluyor.

Ama bende visual studio kullanırken net support zorlanıyor.

dijitalyerli' Alıntı:
imaj aldıktan sonra biz öğrenci pc lerinin isimlerini ve kullanıcı isimlerini değiştiriyoruz, değiştirmezsek ağda sql ve bazı muhasebe programlarında zaten sorun çıkarıyor. Net Supporttaki o sorunda aradan çıkmış oluyor.

Ama bende visual studio kullanırken net support zorlanıyor.

Hocam pc deki ismi değiştirmeme rağmen bağlantı oluşturamamıştım. Hatta kayıt defterindeki bütün isimleri değiştirip denemiştim. Sonuç olumsuzdu...

Geri