Netsupport Test Designer-Sınav kağıdına isim nasıl yazarım?

Kodla Büyü

forumdas

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar,
Sınavı Netsupport Test Designer'da yapmayı düşünüyorum. Daha önce de denemeler yaptım, çok da güzel oluyor. Yalnız bir sorunum var, "Yapılan sınava hangi öğrenci girdi?" bunu anlayabilmem için, sınav kağıdının üstüne öğrencinin adını yazdırmam gerekir.

Ad soyad bilgisini de sınav sorusu gibi kaydedecektim ama öyle bir soru seçeneği mevcut değil.
Bunu nasıl yapabilirim?

Sınava başlatırken login name den isimlerini giriyorlar hocam (test login'e basmanız gerekli bu esnada) , bu yeterli olmadı mı yoksa ben mi yanlış anlıyorum.

elektrosercen' Alıntı:
Bu uygulama netsupport'ın iç uygulması mı? Eğer öyle ise hangi versiyonunda var? öğrenebilir miyim
Şurayı inceleyin hocam :
bizden-size-f127/nss-ile-test-hazirlama-gorsel-ders-t57230.html

Öğrenci ad soyad girişi the_korsan hocamın dediği şekilde olacak. Ben öğrencilere deneme amacıyla uyguladım, oldukça verimli oldu. Haftaya sınavları da bu yöntemle yapacağım. Sınav evrakı okuma derdi yok. Sınav bitiminde öğrenciler notlarını hemen öğrenebilecek. Her öğrenci için ayrı ayrı sınav sonuçlarını programdan alıp sene sonunda CD ile sınav evrakı teslim edilebilir. Program ile çoktan seçmeli, sürükle bırak (metinsel ögeler), sürükle bırak (görsel ögeler), resmi etiketleme, doğru yanlış, çoklu doğru yanlış, doğru sıraya koyma gibi soru tipleri hazırlanabiliyor.

Evrak kısmını nasıl yapıyorsunuz sayın öğretmenim, öğrencilerin yanıtlarını print ettiiğimde 20 soruluk testte her öğrenci için 4-5 kayğıt sarfiyatı oluyor. Siz bunu nasıl yapıyorsunuz. Bu konuda yardımcı olur musunuz.

Re: Netsupport Test Designer-Sınav kağıdına isim nasıl yazarım?

Mesaj 08 Kas 2013, 14:34

Yeni Üye
Yeni Üye

Evrak kısmını nasıl yapıyorsunuz sayın öğretmenim, öğrencilerin yanıtlarını print ettiiğimde 20 soruluk testte her öğrenci için 4-5 kayğıt sarfiyatı oluyor. Siz bunu nasıl yapıyorsunuz. Bu konuda yardımcı olur musunuz.

o evrak konusuna yapacak bişey yok hocam programın çıktı formatına dokunamıyorsunuz.. ya bir sayfaya iki sayfa gibi yazdırıp sarfiyatı azaltacaksınız ya da pdfler halinde kaydeyip cd olarak idareye teslim edeceksiniz

Hocam sınav evrakı illa rulo yapılmış kağıt mıdır? Bana göre bizim dersimizin sınav evrakı o bahsettiğiniz öğrenci yanıtlarının olduğu dosyaların CD ye kaydedilmiş halidir.
Kılavuz kitapların olmadığı dönemde (2006 öncesi) millet sayfalarca çıktı alırdı günlük plan için. Ben CD ile verirdim, müfettişin biri geldi hocam bunlara nasıl imza atacaksınız dedi. Çıkardım bir boş kağıt, "ilgili CD deki Bilgisayar dersine ait 6. sınıf günlük planları uygundur." yazdım imzalaması gerekenlere imzalattım oldu bitti. Yani farklı bir şey yaptığınızda hemen "böyle olmaz hocam" diyenler çıkacaktır. Bildiğimiz yoldan devam...

O iş biraz uğraştırıyor hocam, dün farkettim pratikte uygulama şansım henüz olmadı ama sanırım "C:\Program Files\NetSupport\NetSupport School\Tests" dizini işimizi görecek bilgisayara kaydetme konusunda.

ilbas' Alıntı:
Re: Netsupport Test Designer-Sınav kağıdına isim nasıl yazarım?

Mesaj 08 Kas 2013, 14:34

Yeni Üye
Yeni Üye

Hocam sınav devam ediyorken ki ekranı printscreen ile alıp üzerinde photoshopta isimleri liste halinde yazıyorum.

Ekli dosyalar

• 8A-Word Sınav Sonucu-2.jpg
    8A-Word Sınav Sonucu-2.jpg
    96.8 KB · Görüntüleme: 1,689
unknownrealmman' Alıntı:
Hocam sınav evrakı illa rulo yapılmış kağıt mıdır? Bana göre bizim dersimizin sınav evrakı o bahsettiğiniz öğrenci yanıtlarının olduğu dosyaların CD ye kaydedilmiş halidir.
Kılavuz kitapların olmadığı dönemde (2006 öncesi) millet sayfalarca çıktı alırdı günlük plan için. Ben CD ile verirdim, müfettişin biri geldi hocam bunlara nasıl imza atacaksınız dedi. Çıkardım bir boş kağıt, "ilgili CD deki Bilgisayar dersine ait 6. sınıf günlük planları uygundur." yazdım imzalaması gerekenlere imzalattım oldu bitti. Yani farklı bir şey yaptığınızda hemen "böyle olmaz hocam" diyenler çıkacaktır. Bildiğimiz yoldan devam...

Öğretmenim; cd ye nasıl kayıt yapıcağız, ekranda herhangi bir kayıt seçeneği yok ki yardımcı olur musunuz. şimdiden çok teşekkürler.

elektrosercen' Alıntı:
Bu uygulama netsupport'ın iç uygulması mı? Eğer öyle ise hangi versiyonunda var? öğrenebilir miyim
Bendeki program netsupport 10 . versiyonu school'u yok ondan galiba :cry:
cevap için teşekkürler unknownrealmman

bende buradan yapacağım denedim güzel oldu. sadece not sonuç sayfasının çıktısını alır dosyaya koyarım. Bişey diyen olursa da siz geri kalmışsınız derim :)

Sınav bittikten sonra Rapor düğmesine basarsanız C:\Program Files\NetSupport\NetSupport School\Tests\Reports\
klasörünün içinde csv,html formatlarında çıktı veriyor.Bunlar CD'ye atarsınız.
Harika bir şey.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    61.5 KB · Görüntüleme: 691
Parhelion' Alıntı:
o evrak konusuna yapacak bişey yok hocam programın çıktı formatına dokunamıyorsunuz.. ya bir sayfaya iki sayfa gibi yazdırıp sarfiyatı azaltacaksınız ya da pdfler halinde kaydeyip cd olarak idareye teslim edeceksiniz
evet zaten değerlendirme sorunuda yok,

Geri