Netsupport yardım

Kodla Büyü

xasi05x

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar okul bilsayarlarını Acronis Clon yöntemiyle hepsini yeniden formatladım. Daha sonra bilgisayar ağ isimlerini değiştirdim ayarlamaları yaptım çalışmalarında sorun yok. Ana bilgisayarda Nettsupport kurdum. Hepsini gördü fakat isimlerin hepsi admistator olarak gözüküyo isimlerini deiştiriyorum ana bilgisayardan netsupport üzerinden ama netsupport kapalınca yine eski halini alıyo 18 bilgisayarında adı admintator. Bu konuda yardımcı olursanız çok makbule geçer. Teşekkürler

Bilgisayarım sağ tuş özellikler, gelen pencerede ayarları değiştiri tıklayıp,Bilgisayar Adı sekmesinde değiştir deyip bilgisayar adını ve çalışma grubunu değiştir dediğinizde de mi olmuyor? :)

Hocam ana bilgisayardan değiştirmenizin bir önemi yok. 18 tane makinenin aldığı ağ isimleri değiştirmeniz gerekiyor.
Daha sonra ana makinenizdeki bağlı olan bilgisayarları silip refresh yapıp yenilemeniz gerekir.
Kolay gelsin

Arkadaşlar bütün ayarlar değiştirdim. Çalışma grubu, bilgisayar adı, sabit IP, statik IP hepsini denedim ama olmadı.

xasi05x' Alıntı:
Arkadaşlar bütün ayarlar değiştirdim. Çalışma grubu, bilgisayar adı, sabit IP, statik IP hepsini denedim ama olmadı.

Hocam senin ilacın bende :) Ben de bir süredir aynı problemi yaşıyordum..Baya birşey denedim olmamıştı..Sonra başka birşey ile uğraşırken bir anda aklıma geldi..Hocam Netsupport' ta gelen isimler bilgisayar adları değil..Bilgisayarda açılan oturum adları...Senin bilgisayarların oturum adları Administrator' dur..Kullanıcı hesaplarından değiştiremezsiniz muhtemelen o adı hocam..Başlat--Denetim Masası---Yönetimsel Araçlar---Bilgisayar Yönetimi--Yerel Kullanıcılar ve Gruplar---Kullanıcılar--Kullanıcıya Sağ Tıkla---Özellikler--Tam Ad kısmını değiştir hocam..Hallolur sorun..Bende problem yok şu an..Kolay gele..

koruma kartı vardır yada kurdugun sıstemde deepfreez vardır çünkü ac kapada gerı eskı hale donuyorsa sebep budur. neetsport 10 surumunu kullanmanı tavsıye ederım

Netsupport'un menülerinin birinde "kullanıcı adını göster" veya benzer bir seçenek var. Onun başındaki tiki kaldırın, sorununuz hallolacaktır.

Hocam Öğretmen PC sinde NetSupporta ;

view - > Current Settings -> User İnterface - > Tutor kısmına gelip

resimde işaretli bölgedeki seçenkleri değiştirerek deneyin. Tam hatırlamıyorum ama birisinde Denetim masaında verilen açmış kullanıcı isimlerine göre gösteriyor, diğerinde bilgisayarların ağdaki ismine göre gösteriyor. Okulumda Vista yüklü Crea Lab var. Başta bende de Hepsi Admin olarak görülüyordu. Bu ayarı değiştirdikten sonra CreaPC 1- CreaPC 2 gibi ağdaki isimleri görünüyor.

Ekli dosyalar

• nsprt.jpg
    nsprt.jpg
    117 KB · Görüntüleme: 1,286
Geri