NetSupport Yazıcı Paylaşımı

Kodla Büyü

gozzde

Aktif Üye
Okulda NetSupport School versiyon 10 kullanıyorum. BT sınıfında öğrencilere ödevleri için çıktı veriyoruz(müdürün isteğiyle). Haliyle teneffüslerde bazen çok yoğun oluyor. Netsupportta yazıcı kısmında yazıcım görünmüyor. OneNotebook 2007'ye gönder çıkıyor. Ben istiyorum ki öğrenciler kendi bilgisayarlarından yazdır komutunu verebilsin, netsupportta ben bakıp onayladıktan sonra yazdırsın. Yazıcıyı paylaşıma da açtım yine netsupportta görünmedi. Yazıcı normalde yüklü kendi bilgisayarımdan çıktı alabiliyorum. Yazıcımın markası Samsung Ml-1660(laser yazıcı). Yardımcı olabilirseniz? Şu anda kullandığım yöntem; öğrencinin belgesini kendi bilgisayarıma kopyalayıp yazdırıyorum.

Hocam aynı şeyi bende yapmak istiyorum.Denedim ama olmuyor..Siz bir çözüm bulabildinizm?
Bulduysanız paylaşırmısınız?

güncel...
ben de aynı sorunu yaşıyorum. bunu nasıl yapacağımızı bilen kimse var mı?

HOCAM BEN KENDİ BİLGİSAYARIMDA ÖĞRENCİLERE AÇIK YAZDIR İSİMLİ BİR PAYLAŞIM KLASÖRÜ AÇTIM ÖĞRENCİ BİLGİSAYARINDA MASAÜSTÜNE KISAYOL OLUŞTURDUM. ÖĞRENCİLERE YAZDIRMAK İSTEDİĞİNİZ DOSYAYI BU KLASÖRE ATIN DİYORUM. DOSYALARINI O KLASÖRE ATIP YANIMA GELİYORLAR BENDE YAZDIRIYORUM. BU İŞİMİ GÖRÜYOR NETSUPPORTUN O ÖZELLİĞİNİ KULLANMADIM. BENİM YÖNTEMİM SİZE UYMAZSA NETSUPPORTA BAKAYIM HOCAM.

Ben de yazdırmak istedikleri dosyayı kendi bilgisayarınıza kaydedin diyorum. Netsupport ile dosyayı kendi bilgisayarıma kopyalayıp yazdırıyorum. Ama bu biraz uzun geliyor. Ben öğrenci kendi yazdıra bassın, ben netsupportta görüp onayladıktan sonra çıksın istiyorum.

Geri