Netsupportta Gelen Mesajları engelleme***

Kodla Büyü

bilo

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar öğrenciler devamlı mesaj gönderiyor acaba nasıl engelleyebilirim......

sorunu sabah okumama rağmen müfettişler olduğu için cevap yazmaya fırsat bulamadım.
öğrenci bilgisayarında C:\Program Files\NetSupport School klasörünün içinden pcicfgui dosyasını çalıştır.

User Interface bölümünde
Disable Request Help Yardım isteme olmasın
Disable Chat Sohbet olmasın
seçenekleriyle ayarlayabilirsin.

yarın okulda denerim artık..her pc de tek tek çalıştırdıktan sonra ne olacak onu anlamadım...daha msj atamayacaklarmı

öğrenci bilgisayarında
Disable Request Help işaretlersen Yardım istemek için bilgisayardan yazarak soru soramazlar(galiba senin mesaj gönderiyorlar dediğin yer)
Disable Chat Sohbet olmasın işaretlersen sohbet (chat) -birbirleriyle veya öğretmenle- kısmını çalıştıramazlar

öğretmen bilgisayarında yapacağın işlemi anlatıyorum.
1-View menüsünden -current settings-user interface-student- sağda açılan menüden student to student chati kaldır.
2-View menüsünden -current settings-student toolbardan Allow the student initate a chat ve Allow the student a request for help seçeneklerinin işaretlerini kaldır.
Bu işlemin ikisini de yap.
öğrencilere yazacağın zamam chati değil mesajı kullan. Ben böyle çözdüm

yesimk06 hocamın dediği doğru fakat tam çözüm değil sanırım.
Öğrenci bilgisayarlarındaki görev çubuğundaki saatin yanında bulunan NetSupport simgesinden de sohbet açılıyor.
Bunu nasıl engelleyebiliriz? Saygılar.

yukarıda ana menüde öğrenci araç çubuğu var pasif yapın artık yukarıda menüleri olmayacak dolayısıyla mesaj da gönderemiyecekler

Öğretmen bilgisayarından bu iş çözülebiliyor.
Görünüm menüsü/Öğrenci Araç çubuğu/Öğrenci araç çubuğunu yapılandır

araç çubuğu seçeneklerinde
1-)Öğrencinin sohbet başlatmasına izin ver
2-)Öğrencinin yardım isteği göndermesine izin ver kutucuklarındaki onayları kaldırıyoruz hepsi bu kadar.

Yıldıray arkadaşımızın söylediği doğru ama araç çubuğu olmasını istiyorsanız bir önceki mesajımda nasıl yapacağınız yazıyor.

cseyhan81' Alıntı:

2-)Öğrencinin yardım isteği göndermesine izin ver kutucuklarındaki onayları kaldırıyoruz hepsi bu kadar.

Hocam söylediklerinizi önceden yapmıştım fakat 08:42 saatli mesajımda yazdığım gibi, saatin yanındaki simgeden mesaj gönderilebiliyor.

Yoksa ben mi yapamadım. Saygılar.

V11.41.7 sürümü Türkçe benim de hocam.
Aynı ayarlarla olmaması şaşırtıcı :!:
İlginiz için teşekkürler.

cseyhan81' Alıntı:

Teşekkürler hocam bende işe yaradı :+1:

Geri