NETsupportta Kapalı Pc Açma İşlemi

Kodla Büyü

bilo

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar kapalı pc yi netsupportla nasıl açıyoruz...seçeneği var fakat açılmıyor...acab herhangi bir ayarmı yapılması lazım...yoksa bu seçenek çalışmıyormu

Biostan wake on lan (WOL) seçeneğini açmanız(enable) gerekir.
Ayrıca bu işlemin gerçekleşmesi için ethernet arabiriminin WOL özelliği desteği olması şart :)

evet ya bu özellik ve özellikle istenilen saatte pc yi kapatma seçenekleri neden yok anlamadım gitti.

biostan ayar yapılması şart yani hangi okulunkini yapayım ki üç okulunkini ayrı ayrı yapmak gerekiyor
en iyisi ben kapatmak ile yetineyim :p

arkadaşlar birde şu istenilen sürede kapatma işini çözsek....üstadlar sizden cevap bekliyorum...valla bu netsupport delisi olduk yaaww

ebf' Alıntı:
Ayrıca bu işlemin gerçekleşmesi için ethernet arabiriminin WOL özelliği desteği olması şart :)

hocam şimdi konu açacaktım bunun üzerine, göz atarken sayenizde anladım durumu.

sabah sınıfa girince tek tıklama ile tüm bilgisayarları açıyordum iki tanesi açılmıyordu. Sebebini merak edip baya bir uğraşmıştım bi ara. Program ayarları, ağ ayarları vs.vs...

Mesajınızla beraber sadece o iki bilgisayarın ethernet kartlarının değiştiğini hatırladım. WOL özelliği olup olmadığını nasıl öğrenebilirim.

Bilen varsa beri gelsin ;)

Hürmetler

kafkas' Alıntı:
ebf' Alıntı:

hocam şimdi konu açacaktım bunun üzerine, göz atarken sayenizde anladım durumu.

sabah sınıfa girince tek tıklama ile tüm bilgisayarları açıyordum iki tanesi açılmıyordu. Sebebini merak edip baya bir uğraşmıştım bi ara. Program ayarları, ağ ayarları vs.vs...

Mesajınızla beraber sadece o iki bilgisayarın ethernet kartlarının değiştiğini hatırladım. WOL özelliği olup olmadığını nasıl öğrenebilirim.

Bilen varsa beri gelsin ;)

Hürmetler
nasıl tek tıklama biraz açıklar mısınız ??

valla hocam benim tek tık demekten kastım şu. Netsupport u açıyorum. power on düğmesine bastığımda tüm bilgisayarlar açılıyor.

Süpersin ebf sayende bu özelliği de kullanıcam. Sabah kalkar kalkmaz ilk işim söyledklerini denemek oldu. Tam da süper oldu.

ya siz uçmuşsunuz bu soru size basit gelebilir no client found hatası alıyorum bu hata yeni oldu önce hiç bu problem yoktu değişen şu 2 öğrenci bilg. nod 32 kuruldu neden bu hatayı alıyorum?

no client found hatası veren bilgisayarın IP adresini öğrenin netsupporttada bu bilgisayarın simgsine sağ tık özellikler deyiniz büyük ihtimalle elinizdeki IP ile orada yazan farklıdır. elinizdeki IP oraya yazın olacaktır.

ergin_tastan' Alıntı:
Süpersin ebf sayende bu özelliği de kullanıcam. Sabah kalkar kalkmaz ilk işim söyledklerini denemek oldu. Tam da süper oldu.

hocam olmaz mı ya :) oturduğun yerden aç kapat ;) büyük nimet :++:

bios power management dan alarm da belirtilen saatte açılmasını sağlıo bilgisayarın, ama benim karşılaştığım durum şu. gün içinde net support ile bilgisayarları kapatıp açabiliyorum. ancak akşam şalterleri kapatıp sabah ana makineden aç dediğimde açmıyor. en az o gün bir defa net supportla kontrolu almam gerekiyor. bu konuda benzer sorunu yaşayan varmı yoksa sadece bizde mi var bu sorun.

diego24' Alıntı:
bios power management dan alarm da belirtilen saatte açılmasını sağlıo bilgisayarın, ama benim karşılaştığım durum şu. gün içinde net support ile bilgisayarları kapatıp açabiliyorum. ancak akşam şalterleri kapatıp sabah ana makineden aç dediğimde açmıyor. en az o gün bir defa net supportla kontrolu almam gerekiyor. bu konuda benzer sorunu yaşayan varmı yoksa sadece bizde mi var bu sorun.

hocam ana makine deep freeze limi?

ana makine de deep freeze server var ama kilitli değil. öğrenci pc leri deep freeze ile kilitli ondan olabilir mi acaba?

değerli arkadaşlar, acaba netsupport programında öğrenci bilgisayarını resetlediğinde otomatik olarak benim refresh yapmama gerek kalmadan bilgisayarı program görmüyor bu konuda çözüm bulamadığım için günler yada haftalarca sonunda pes edip netop programına geçtim bilgisi olan paylaşırsa sevinirim iyi çalışmalar..

ebf' Alıntı:
Hocam acer m460 pclerde biosta bu özellil var mıdır?
Bu özelliğin olup olmadığını nasıl anlarız?

Bazılarına çok komik geldi.
biosta wake on lan şeklinde bir bölüm yok.
sırıtmaya gerek yok cevap yazarsınız veya yazmazsınız

Arkadaşlar vestel promega bilgisayarlarda bu otomatik açılış için bios'tan hangi ayarları yapmamız gerektiğini açıklayabilecek bi arkadaş varsa, minnettar olurum..

firtuna61' Alıntı:
son sorunun cevabını bende merak ediyorum

WOL (Wake on lan) seçeneği genellikle Power Management bölümünde yer alır hocam. Bios ekranında, power management'ta hangi seçenekler var yazarsanız ilgili seçeneği belirtebiliriz. Görmeden söylemek zor.

biosunuzun güç seçeneklerinin icindedir hocam...amibios award bios ve phonix bioslarda da durum böyledir.wake on lan veya WOL ayarını enabled yapacaksınız öğrenci bilgisayarlarının... sonrada F10 ile ayarları kaydedip netsupporttan at oynatacaksnz...

coolbilgisayarci' Alıntı:
değerli arkadaşlar, acaba netsupport programında öğrenci bilgisayarını resetlediğinde otomatik olarak benim refresh yapmama gerek kalmadan bilgisayarı program görmüyor bu konuda çözüm bulamadığım için günler yada haftalarca sonunda pes edip netop programına geçtim bilgisi olan paylaşırsa sevinirim iyi çalışmalar..
Bu sorunun cevabını ben de merak ediyorum ?
Bilen var mı?

Geri