Netsupport'u 2 BT lab.da birbirinden bağımsız kullanabilmek?

Kodla Büyü

bayghost

Aktif Üye
2 farklı BT lab. var ve ikisinde de Netsupport kurulu. Her iki lab da ders işlenildiği sırada program 2 labnın makinelerini görüp kontrolü karıştırıyor malesef. Ağ adları farklı iki labdaki. ..Acaba bunları birbirinden bağımsız kullanabilmek nasıl mümkündür? Şimdiden tşkler...

school menüsünden Configuration seçilir.
Açılan pencereden Startup seçeneğinden Connect to known list of students seçilir.
Daha sonra listedeki bilgisayarlardan diğer sınıfı silip sadece kendi sınıfındakileri listelersen açılışta bunlara bağlanır ağda başka bilgisayar varmı diye aramaz.

Bu işlemi iki sınıf içinde yaparsan artık makineler birbirine karışmaz.

ceenbay' Alıntı:
Açılan pencereden Startup seçeneğinden Connect to known list of students seçilir.
Daha sonra listedeki bilgisayarlardan diğer sınıfı silip sadece kendi sınıfındakileri listelersen açılışta bunlara bağlanır ağda başka bilgisayar varmı diye aramaz.

bu işlem işime yaradı tşklr hocam ;)

port numarasını kurarken göremedim hocam. silip yeniden yüklemedim re-install yaptım port no ile ilgili bişey göremedim malesef :( ama ilginize teşekkürler...

bugün diğer lab.dan hocam benden önce bağlandı. bu sefer kendi makinelerime ulaşamadım. Know list de tam çözüm üretemedi malesef... Başka bi çözüm var mı acaba ?

Bende de uzun zamandır aynı sorun var malesef. Foruma yazmama rağmen cevap da bulamamıştım.

Bu işlem bayghost hocamın dediği gibi işe yaramıyor. Bir labtaki öğretmen sizden önce yönetimi ele aldıysa diğeri bilgisayarları görebilse de yönetemiyor.

Çözüm bulana çok dua edeceğim :)

Net Support'ta var mı bilmiyorum ama NetOp School programında sınıf seçerek yapabiliyoruz. Her öğretmen bilgisayrı için My Class1 ve My Class2 şeklinde farklı sınıflar tanımladıktan sonra öğrenci bilgisayarlarında da sınıf tanımlarını yapmak yeterli geliyor. Net Support'ta da böyle bir ayar belki bulunabilir.

öğrenci bilgisayarına netsupport kurarken sınıf diye bi tanımlama görmedim malesef hocam :( ama programı iyice bi kurcalayalım belki vardır dediğiniz özellik ? Teşkkürler

hocam en basit yol
.
öğrenci makinalarına kontrol için PASSWORD atayın. hepsini aynı yaptığınızda 1 öğrenciye password girdiğinizde diğerlerine gerek kalmadan listeye ekliyor. diğer öğretmen de sizin şifrenizi bilmediği için bağlanamaz
.
ama farklı çözümler isterseniz
.
açılışta öğrenci makinalarının doğrudan sınıflara connect olmasını sağlayabilirsiniz
.

BaRBaRYaN35' Alıntı:
hocam en basit yol
.
öğrenci makinalarına kontrol için PASSWORD atayın. hepsini aynı yaptığınızda 1 öğrenciye password girdiğinizde diğerlerine gerek kalmadan listeye ekliyor. diğer öğretmen de sizin şifrenizi bilmediği için bağlanamaz
.
ama farklı çözümler isterseniz
.
açılışta öğrenci makinalarının doğrudan sınıflara connect olmasını sağlayabilirsiniz
.

hocam password nasıl atıyoz öğrenci bilgisayarına

bide bu çözümüde açarmısnız yapamadım malesef :(

hocam aynı sorunla bende karşılarştım. bilgisayarlara elle ip verin. ve netsupportada ip aralıklarını verin. mesela 1. labtaki ana pc sadace 1 ile 20 arasındaki ipleri görücek. 2. labtaki ana pc ise 20 ile 40 gibi

Geri