Nevruz Afişim

Kodla Büyü

ertugcum

Aktif Üye
Daha önce nevruz kutlaması yapmıyorduk, bu sene görev bize verildi. Afiş istediler işte afiş...

Ekli dosyalar

• ErTuĞ Nevruz_Afis.jpg
    ErTuĞ Nevruz_Afis.jpg
    447 KB · Görüntüleme: 1,563
Çok beğendim hocam..Keşke benimde sizin kadar bilgim olsa..benimde poster tasarlamam lazım bu hafta sonu..hangi programları öneririsiniz..nereden başlamalıyım sizce?

öncelikle manisaya slmlar.güzel olmuş, okulun logosunu yukarıda kullanmana gerek yokmuş bence. hocam hangi programda yaptınız acaba :+1:

okulun yukardaki logosu silinmeli. kutlu olsun 21 martın altına aınabilir. nevruz harflerinin karakter aralıklarında uyumsuzluk var. onun harici güzel.

güzel bir tasarım olmuş hocam elinize sağlık ama okulun üstteki logosu gereksiz gibi geldi bana, bir de şu kutlu olsun yazısı diğer kısımdan çok ayrık kalmış hoş olmamış bana göre, ama tasarımınız genel olarak çok güzel

Photoshop CS6 da hazırladım. Yukarıdaki okul logosunu bende düşündüm aslında ama vakit darlığında hemen yapıp vermemi istediler.Oraya Salkım saçak beyazlı yeşilli bir çiçek buketi gibi bir şey güzel olurdu. O zaman okul logosu lamba gibi kalmazdı...

Hocam güzel olmuş fakat göze batan eksiklerini söyleyeyim musadenizle.
Yazı renklerinde çok fazla renk kullanmışsınız. Çok renkli afişler gözü yorar daha az dikkat çeker. Bu yüzden bir afişte 3 ten fazla renk tavsiye edilmez. 21 Mart yazdıgınız renk çok güzel ve dikkati çekmeyi başarıyor fakat "yenigün ve NEVruz" yazılarını geç farkettim. Bu iki yazının rengini turuncu, mavi ya da yeşil tonlarında deneyebilirsin. Arka plan renginden dolayı kendini belli etmeyen bir renk kullanacak olursanız olduğu için "outer glow" kullanabilirsiniz. Bir de türk bayrağının sınır çizgilerinde geçiş biraz daha yumuşak olabilirdi. Sağ üstteki logo biraz daha küçük olsa daha iyi olur mu bilmiyorum deneyip görmek lazım.
Etkinlik programı kısmını da çok begendim bu arada iyi çalışmalar..

arkadaşların yazdıklarına ilaveten
-bence bayrakların hepsi aynı boy olmalı ve araları bu kadar açık olmamalı
- tüm yazılar biraz daha aşağıda olmalı

Geri