Nöbet asli görevimiz mi oldu?

Kodla Büyü

eyolcu

Süper Üye
Süper Üye
Bugünlerde rehber öğretmenler nöbet tutmasın diye sendikalar eylem kararı alıyor, dava açıyor. Nöbet tutsun ya da tutmasın muhabbetine girmeden, bir konu moralimi acaip bozdu. Yıllardır öğretmenler eğitimcidir, güvenlik görevlisi değildir, nöbet asli görevimiz değildir gibi söylemlerde bulunan sendikalar su an sadece tek brans için dava açıyor ve angarya görüyorsa ve de diğer branşların adı bile okunmuyorsa şu anlama mı geliyor? "nöbet öğretmenlere angarya değildir, öğretmenlerin asli görevidir kabul ediyoruz, nöbet tutsunlar" yoksa ben mi yanlış düşünüyorum?

Hocam ben sendika kararları için öyle düşünmüyorum.

PDR (İşini iyi yapmayanlar beni baplamıyor) nin nöbet tutması bana çok saçma geliyor, okulumda rehberlik öğretmeni var ve gerçekten adam teneffüslerde nefes alamıyor. Boş derslerimde nelerle, kimlerle uğraştığına şahit oluyorum. Bu adama hadi bırak nöbet tut demek ayıptır.

Bizler normal memurla karşılaştırılmamıza kızıyoruz, bence PDR cilerinde normal ders öğretmeni gibi değerlendirilmesi aynı derece yanlış...

Hiç bir sendikaya üye değilim ama kim bu karara karşı çıkıyorsa doğru yapıyor.

hocam kalın harfle de yazdım, tutsun yada tutmasın değil muhabbet hele ki öğretmen mi değil mi ona kadar veremediler, öğretmen ise neden öğretmenlik yapmıyor değilse neden öğretmen özlük haklarına sahipler gibi, kısaca bu değil konu. Benim istediğim nöbet asli görevimiz mi? sendikalar yıllardır asli görevimiz değil, eğitimciyiz demediler mi?

Son düzenleme:
Ücret alınmaya başlanınca sendikaların sesi soluğu kesildi, çoğu öğretmen için de 3 saat ücret nimetten sayıldı.
Dolayısıyla nöbet sendikalar için artık asli görev oldu. Mevzu tartışılmaya başlandığında ücret isteği ortaya çıkınca eyvah demiştim. Bari istekli olanlara nöbet yazılıp, istemeyenlere nöbet verilmemesini isterler diye düşünmüştüm ama tam da sizin dediğiniz gibi dağ fare doğurdu.
Rehber öğretmenlere muhtemelen isteğe bağlı nöbet haline getirilecektir. Çünkü bazıları ücret için nöbet isteyecektir muhtemelen. Keşke bizler için de isteğe bağlı hale getirseler.

Onca okul
Hocam ben sendika kararları için öyle düşünmüyorum.

PDR (İşini iyi yapmayanlar beni baplamıyor) nin nöbet tutması bana çok saçma geliyor, okulumda rehberlik öğretmeni var ve gerçekten adam teneffüslerde nefes alamıyor. Boş derslerimde nelerle, kimlerle uğraştığına şahit oluyorum. Bu adama hadi bırak nöbet tut demek ayıptır.

Bizler normal memurla karşılaştırılmamıza kızıyoruz, bence PDR cilerinde normal ders öğretmeni gibi değerlendirilmesi aynı derece yanlış...

Hiç bir sendikaya üye değilim ama kim bu karara karşı çıkıyorsa doğru yapıyor.
gezdim bir tane bile tarifinize uygun Rehber Öğretmen göremedim hocam. Okul olarak çok şanslıymışsınız.. Ben bile bütün okuldaki öğrencileri tanırken, üniversite ve sınav hakkında bilgi verebilirken Rehberlikçi diye tabir edilen vatandaş odası kapalı halde dururdu.. Amacım branş değil herkesin işi zor lakin uygulamada yanlışlık var..
Ona bakarsanız taşımalı öğrencilerin servis dosyaları ayrı bir dert.. Şoförlerin bazılarının ukalalığı çıldırtıyor.. Oysa imzanın peşinde o koşmalı ki parayı haketsin.. Saçma çok iş var hocam..

Asli görev icin kanun lazim diye aklimda... Sendikalar sırf uye icin savunduklarıni unutmasi ilkesizliktir gözümde...

Ücret alınmaya başlanınca sendikaların sesi soluğu kesildi, çoğu öğretmen için de 3 saat ücret nimetten sayıldı.
Dolayısıyla nöbet sendikalar için artık asli görev oldu. Mevzu tartışılmaya başlandığında ücret isteği ortaya çıkınca eyvah demiştim. Bari istekli olanlara nöbet yazılıp, istemeyenlere nöbet verilmemesini isterler diye düşünmüştüm ama tam da sizin dediğiniz gibi dağ fare doğurdu.
Rehber öğretmenlere muhtemelen isteğe bağlı nöbet haline getirilecektir. Çünkü bazıları ücret için nöbet isteyecektir muhtemelen. Keşke bizler için de isteğe bağlı hale getirseler.

Sayın hocam sendikalar hakkında genelleme yapmayınız bu konuda isteğe bağlı olması için Türk Eğitim SEN dava açtı.
https://www.turkegitimsen.org.tr/icerik_goster.php?Id=10524

Sayın hocam sendikalar hakkında genelleme yapmayınız bu konuda isteğe bağlı olması için Türk Eğitim SEN dava açtı.
https://www.turkegitimsen.org.tr/icerik_goster.php?Id=10524
Bende TES üyeyim, ama genelleme çok rahat yapabilirim sendikaların yaptıklarına bakınca. Dava açtı eee sonuç? yok. istediğini alamadıysa neden gerisi yok? bir branş için yıktılar ortalığı bizler için neden yıkılmıyor? tabi asli görevimiz olduğunu reddediyorlarsa...

Bende TES üyeyim, ama genelleme çok rahat yapabilirim sendikaların yaptıklarına bakınca. Dava açtı eee sonuç? yok. istediğini alamadıysa neden gerisi yok? bir branş için yıktılar ortalığı bizler için neden yıkılmıyor? tabi asli görevimiz olduğunu reddediyorlarsa...
Sayın hocam işleyişi bilmediğinizi düşünüyorum mahkeme devam ediyor. Devam eden mahkeme için sendikanın ne yapmasını bekliyorsunuz? Önemli olan söylediğiniz olayı mahkemeye taşıyabilmek. Türk Eğitim SEN'in aşağıda paylaşacağım adrese girip nöbetle ilgili hem ücretinin arttırılması hemde isteğe bağlı olması ile ilgili girişimlerini ve hala kararlı bir şekilde ısrarını görürsünüz. Tekrar söylüyorum sayın hocam araştırmadan genelleme yapmak bizlere yakışmaz...
https://www.turkegitimsen.org.tr/icerik_goster.php?Id=11568

Hocam rahat olun araştırma, işleyiş her türlü bakarım, hele ki kendi sendikamı takip ederim her türlü. İl yönetimine de söyledim bunları ve sendika ayırmadan hepsine tepkimi verdim. Ücret için eylem yapma yerine ücretli ve isteğe bağlı olana kadar eylem yapılabilirdi mesela, hadi onu geçtim mahkeme ne sonuç verecek sanıyorsunuz? ben size diyeyim olumsuz cevap verecek ve o zaman bir daha konuşuruz hocam tekrar...

Bana göre nöbet tutulması gerekir. Bu benim şahsi düşüncem. Yeri geliyor bir öğretmen haftanın 2 günü nöbet tutuyor. Rehber öğretmen öğrenciyle uğraşıyorsa diğer öğretmenler de öğrencilerle uğraşıyor. Bir gün de sıksın dişini. Herkes nöbetini tutsun. Olmazsa daha iyi orası ayrı. @dengem hocamın dediklerine katılıyorum. Tutmalı nöbet. Net.

Arkadaşlar tutmalı tutmamalı ayrı bir konu, zoruma giden bu değil sadece sendikaların yaptıkları

Geri