nöbet ve bilişim rehber öğretmenliği

Kodla Büyü

hamuş

Seçkin Üye
Seçkin Üye
bilişim rehber öğretmenliği görevini aldık ayrıca okulda öğretmen azlığından nöbet verildi hem 18 saat ücret alıp hemde ayrıca nöbet parası verilir mi acaba?
birde geçen sene 20 yılını doldurmuş iki öğretmen vardı bizim okulda bize nöbet vermeyin biz kıdemliyiz diyorlardı bakalım bu sene ne diyecekler parayı duyunca

Şimdi bu iş paraya döküldü ya, o müdürler aynen şu cümleyi kuracak. Hocam sen formatörsün formatöre nöbet yazılmıyor. Çünkü parayı cebinden yavşak. Şimdi sen de desenki bre yavşak şimdi mi aklına geldi bu. Bedavayken direk yazıyodun. Sen formatörsün sana yazılmıyo demiyodun. Ben seni uyarıyodum benim nöbet görevim yok diye kavga ediyoduk. Allah hepsinin belasını versin!

pisagorean' Alıntı:
Şimdi bu iş paraya döküldü ya, o müdürler aynen şu cümleyi kuracak. Hocam sen formatörsün formatöre nöbet yazılmıyor. Çünkü parayı cebinden yavşak. Şimdi sen de desenki bre yavşak şimdi mi aklına geldi bu. Bedavayken direk yazıyodun. Sen formatörsün sana yazılmıyo demiyodun. Ben seni uyarıyodum benim nöbet görevim yok diye kavga ediyoduk. Allah hepsinin belasını versin!

sen müdür olsan farklı mı olacaktı...

genelleme yapman kötü.

realuser84' Alıntı:
pisagorean' Alıntı:

genelleme yapman kötü.

Genelleme yaparım hocam. Bu iş bu ülkede böyle. Paraya döküldüğü zaman kıymetlenir istesen bile verilmez. Bak şimdi sınav ücretleri artacak. Millet kaçıyodu şimdi birbirini kıracak. Nöbet bedavaydı millet kime soksam hesabı yapıyodu şimdi paralı oldu kime vermesek hesabı yapılacak.

pisagorean' Alıntı:
realuser84' Alıntı:
pisagorean' Alıntı:

genelleme yapman kötü.

Genelleme yaparım hocam. Bu iş bu ülkede böyle. Paraya döküldüğü zaman kıymetlenir istesen bile verilmez. Bak şimdi sınav ücretleri artacak. Millet kaçıyodu şimdi birbirini kıracak. Nöbet bedavaydı millet kime soksam hesabı yapıyodu şimdi paralı oldu kime vermesek hesabı yapılacak.
:+1:

hangi ildesiniz hocam, rehber öğretmenlik görevi istanbulda açıldı mı açılmadı mı hala bulamadığım için soruyorum.

Format olayını paraya dökseler emin ol o müdürler gider kendi format atar seni çağırmaz. Şimdi bedava ya hergün format atmanı bekler. Özellikle son gelen yandaş müdürler iyice bi işveren patron moduna girdi. Lan sen kimsin? Parayı sanki cebinden veriyo. Yaptığın işi sorguluyo. Totoşlar sizin sayenizde mi buralara geldik biz!

hamuş' Alıntı:
bilişim rehber öğretmenliği görevini aldık ayrıca okulda öğretmen azlığından nöbet verildi hem 18 saat ücret alıp hemde ayrıca nöbet parası verilir mi acaba?
birde geçen sene 20 yılını doldurmuş iki öğretmen vardı bizim okulda bize nöbet vermeyin biz kıdemliyiz diyorlardı bakalım bu sene ne diyecekler parayı duyunca

Normal şartlar altında btr ye hiçbirşey verilmez ama bu nöbeti fiilen yerine getirmiş ise ücretini alması gerekir diye düşünüyorum (nöbet tutmak isteyenler için) 20 yılını geçenlere de verilmez şimdi sen kalk bu adama ihtiyaç dan dolayı nöbet yaz parasını verme (ama mevzuat diyor ki nöbet görevi verilmez) bu adam kalkıp da o idareciyi dövmez mi ???? Artı nöbet tavan ekders ile bağlantılı bir ödeme olmayacak yani bi adam 20 saat veya 18 saat ekders alıyo diye bir de sen daha fazla ekders ödemesi yapamayız diyemiyo 15 saat bile doldurmasa bu adama o 2 mi 3 mi neyse o ekdersi vermekle yükümlü nası teog da 5 saat veriyor ise ders den bağımsız bu ödeme kalemi de bu şekilde olacağını düşünüyorum...

hocam yanlıs anlasılmasın ama gorevlendırmede 18 saat ucret verılır yazmıyor mu hıc derse gırmesenızde 25 saat gırsenızde degısmıyor dogrumuyum sızın yapmanız gereken bana bu gorevı vermezsınız demek olmalı

Nöbet görevini fiili olarak gerçekleştirirse alır. Ama şimdiye kadar "nöbet görevi verilemez" hükmünden dolayı okul nöbeti tutmayan kişiye de ben müdür olsam yazmam. Ancak okulda ihtiyaçtan dolayı geçen yıllarda nöbet tuttu ise ona da görev ve ücret verirdim.

Nöbet tutmayanların nöbet parasına göz dikmeleri çok ayıp. Bizim camida utanma da olmaz yarın okul müdürleri , şube müdürleri, milli eğitim müdürleri hatta müfettişlerde ister. Hatta daha fazlası onlara verilir

RobY' Alıntı:
Nöbet görevini fiili olarak gerçekleştirirse alır. Ama şimdiye kadar "nöbet görevi verilemez" hükmünden dolayı okul nöbeti tutmayan kişiye de ben müdür olsam yazmam. Ancak okulda ihtiyaçtan dolayı geçen yıllarda nöbet tuttu ise ona da görev ve ücret verirdim.
hocam geçen senelerde ben formatörüm nöbet görevi yok sınıf öğretmenliği de verilmez dediğimde ihtiyacım var tutacasınız oluyordu o yüzden sordum 22 saat dersim vardı benim birde öğretmen azlığından yani 20 seneyi geçmiş olan arkadaşlar tutmak istemediğinden nöbet tutacaksınız mecburen oluyordu 15 saatede düşürmem olduğundan 2 senedir formatörlük almadım.ihtiyacım yok mu var tabi ki ama müdürün bu sözlerinden mecburen alamadım şimdi bu sene yine aynı şey olacak yine 22 saat ders var nöbet muamma 20 seneyi aşmış olanlar tutacaz derse bilemem öğretmen azlığından tutacaksınız derse ne diyecem bilemiyorum şimdiden tasası başladı doğrusu

Bazen müdürün işlerinide vazifeniz olmasada yapıyorsunuz siz müdürün ek dersinden banada ver diyormusunuz

Bize nöbet verilemez arkadaş, müdür çok istiyorsa kendi tutsun. Para gelince nöbet tutası geldi insanların, nöbet yok, parasıda onların olsun.

Nöbet görevi dahil hiçbir görev verilemez yazıyor. O madde bağlayıcıdır ve 18 saat ek ders dşında nöbetten para yazarlarsa suç işlemiş olurlar ve şikayet edilirse o para geri alınır.

Geri