Nöbetçi öğretmenler ve Ders zili gösterimi

Kodla Büyü

soncizgi

Aktif Üye
Arkadaşlar php ile aşağıdaki gibi küçük bir web uygulaması yazdım.
Nöbetçi öğretmenleri excel dosyasından okuyarak listeyen bir web uygulması. Kaynak kodları ile paylaşıyorum. İsteyen kendine göre düzenleyebilir. Öğretmenler odasındaki akıllı tahtaya, php kodlarını çalıştırn uWamp programını attım. Böylece dosyalarımı localde çalıştırıyorum. İdare sadece Excel dosyasına haftalık veya aylık nöbet çizelgesini hazırlıyor.

o_1c6c44hkhvmc3n0qtlbcb1tj1b.png

Kaynağı indir...

Nöbetçi öğretmenleri excel dosyasından okuyarak listeyen bir web uygulması. Kaynak kodları ile paylaşıyorum. İsteyen kendine göre düzenleyebilir. Öğretmenler odasındaki akıllı tahtaya, php kodlarını çalıştırn uWamp programını attım. Böylece dosyalarımı localde çalıştırıyorum. İdare sadece Excel dosyasına haftalık veya aylık nöbet çizelgesini hazırlıyor.

Kaynağı indir...
Hocam uWamp programını yükledikten sonra sizin hazırladığınız php kodlarının çalışması için ne yapmak gerekiyor? Teşekkür ederim

Uwamp içerisinde www klasörüne dosyalarımızın olduğu klasörü atmamız yetiyor.
Hocam çalıştırdım ama sabah grubu öğlen grubu yazıyor üstte, bu kısımda ki bu yazıları nasıl silebilirim? DUYURULAR bölümünü nasıl kaldırabilirim? 5.Kat, 6.Kat nöbetçilerini ekleyince sayfada neden görünmüyor? Yeni eklediğim katlardaki nöbetçilerinde görünmesi için ne yapmam gerekir? Ders saatleri nereden değişiyor hocam? Çok teşekkür ederim

Son düzenleme:
Hocam çalıştırdım ama sabah grubu öğlen grubu yazıyor üstte, bu kısımda ki bu yazıları nasıl silebilirim? DUYURULAR bölümünü nasıl kaldırabilirim? 5.Kat, 6.Kat nöbetçilerini ekleyince sayfada neden görünmüyor? Yeni eklediğim katlardaki nöbetçilerinde görünmesi için ne yapmam gerekir? Ders saatleri nereden değişiyor hocam? Çok teşekkür ederim
Hocam sizin tekli öğrenim mi?
Birde sizde 5 ve 6. Kat varsa kodu ona göre ayarlayabilirsiniz.
İsterseniz ders saatlerinizi yazın sizin için kodları düzenliyim. Sadece index.php yi düzenleyecez. Birde duyuru kısmını sileriz.

İsterseniz ders saatlerinizi yazın sizin için kodları düzenliyim. Sadece index.php yi düzenleyecez. Birde duyuru kısmını sileriz.
Hocam 2 tane okulda çalışıyorum, sizi uğraştırmıyım, yapılabilirse kendim yaparım, tekli öğrenim iki okulda.
Duyuru kısmını silmek, yeni katlar eklemek, ders saatlerini değiştirmek ve tenefüsler eklemek, sabah gurubu-öğlen gurubu butonlarını silmek, okul adını ve uygulama ismini değiştirmek (Ali Kuşçu Ortaokulu | Nöbet Listesi yazan yeri)

Normal öğretim için hazırlarsanız ve burada paylaşırsanız çok sevinirim hocam.

Kaynağı indir...
gerçek bir özgeci davranış örneği bu paylaşımınız, elinize sağlık.

Tekli öğrenim yapan okullarda görev yapan bir arkadaş,
derse giriş-çıkış,
teneffüs saatlerini ve
öğlen arası saatlerini
yazabilirse hemen ona göre kodu düzenleyip paylaşırım.

PHP:
//Eğer sizde fazla kat varsa aşağıdaki örnek kod örneğine bakın
    //['B'] ['C'] ['D'] ['E'].. excel dosyasındaki sütunları
    //temsil ediyor
    //diyelim excel dosyasın "H" sütununda 4. kat varsa aşağıdaki
    //örnek kodu da ekleyin,

$isimler =explode('-',$excel_satirlar[$i]['H']);
    $kisiler[] = ($isimler[1] !='' )?$isimler[0].'<br/>'.$isimler[1]:$isimler[0];
Ders saatleri ise en altaki javascript kodlarında ayarlanıyor. Baktığınızda hemen anlarsınız .

o_1c6etitnf4vq2gl594o2f510b.png

Arkadaşlar yapan hocamızın eline emeğine sağlık güzel bir sistem olmuş. Saatleri normal öğretim yapan okulumuza göre düzenledim. aynı saatlerde eğitim yapan okullarımız kullanabilirler.

Ekli dosyalar

• nobet.rar
    7 MB · Görüntüleme: 17
Geri