Norm fazlası acil yardım

Kodla Büyü

Kralsong

Üye
Arkadaşlar okulumuzda norm hesabı sonucu 1 fazla çıktı. normalde başka hocaydı ama hizmet birleştirme yapmış bugün benim fazla olduğum tebliğ edidi.
Norm hesabında müdürmüz
-->bepli öğrenci olan sınıflara ekstra grup eklememiş, Ör: 11. sınıf 23 kişi 1 i bepli 2 grup alınmış
-->mesleki gelişimde 2 sınıfa giriyoruz ama bunla ilgili normda eklenmemiş
-->10. sınıf teknik resim ,paket programlama(atelyede), elektronik derslerini sınıf mevcuduna bakmaksızın 1 grup olarak hesaplamış
-->10. sınıfta kalan diğer derslere btt,progtem, 3 öğretmen girmemize rağmen 2 grup olarak hesaplanmış. Ayrı fiziki ortamlarda işlemediğimiz için.
toplam ders yükü 631 saat hesaplanmış,
son norm güncellemesinden sonra 3 adette yeni şeflik geldi. 18 saat eklenecek.
okuldan ayrılmak istemiyorum. 2 bayan öğretmen hamile mart itibariyle izne çıkacak. Okuluma eş özründen geldim. Nasıl bir yol izlemeliyim. tecrübeli arkadaşlar lütfen yardım edin. sendikaya mı İl milli eğitimemi gitmek lazım.
daha önce müdürle konuştuğumuzda bunun değişmiyeceğini söyledi. ancak yeni norm güncellemesi açılırsa değiştirirmiş. grup konusunda da ayrı fiziki ortam olacak diyor.

Bildiğim norm güncelleme yok. Kasım gibi yapıldı.Norm fazlası atamaları da aralıkta yapıldı. Mayısa kadar yeni norm ataması yok. Okulunuzda devam edersiniz. Ya da bölgede açık varsa sizi başka okula çekebilirler. Norm hesaplamayı müdürünüz nasıl yapmış bilmiyorum. Dediğiniz gibi hatalı norm girildiyse müdürün sizden kurtulmak istediğini anlıyorum :) yine de benim kişisel yorumum

yok hocam norm fazlası başka arkadaştı , eskiden ücretli yapmış hizmet birleştirdi bu ay ve 4 puan önüme geçti son anda ben oldum. İstanbul norm fazlası ataması 22 ocakta başlıyor daha yapılmadı. müdürle kişisel olarak iyiyiz ama zümre olarak pek değil.

saatler hesaplanıp imzaya çıktığında keşke farkedip müdahale etseydiniz. şuan norm güncellemesi yok bir sonrakinde düzeltilebilir.

norm dediğiniz gibi dilekçe yazın
hata olduğunu ilçeye ve ile bildirsin okul.

Ders yükünü doğru hesaplayabilen bir idareci henüz görmedim. Bu işin çözümü de yok. Şu an size bişi olmaz ama sonraki güncellemede itiraz edin.

Hocam ders yükü hesaplanıp imzaya çıktığında inceleyip hata varsa bildirmeniz gerekirdi. Sanırım siz nasılsa norm fazlası değilim önümde başkası var diye incelemediniz.

Hayır daha önce konuştuk, kendisi kültür öğretmeni, grup konusunda yönetmelikte ayrı fiziki ortam diyor o yüzden grupları böyle hesapladim diyo. Bepli öğrencileri dikkate almadığını da söyledi. Ben geçen ayda yazı gönderin ile dedim ama yapmıyor , ancak yeni güncelleme olursa duzeltirim diyor.

Yönetmelikte aradığınız soruların hepsinin cevabı var ama benim demek istediğim şu an yapmayı düşündüğünüz itiraz işlemlerini ders yükü hesaplanıp sizlere tebliğ edildiğinde yapmalıydınız.

Hepimize tebliğ olmadı , Kasım ayında norm fazlası olan hocamıza tebliğ edildi, oda hizmet birleştirdi ve önüme geçti, dünde bana tebliğ edildi :s resen atamanin önüne geçilebilir mi, şuan yapicamiz birşey yok mu hocam,

Hepimize tebliğ olmadı , Kasım ayında norm fazlası olan hocamıza tebliğ edildi, oda hizmet birleştirdi ve önüme geçti, dünde bana tebliğ edildi :s resen atamanin önüne geçilebilir mi, şuan yapicamiz birşey yok mu hocam,
hocam müdür yanlışlık olduğunu kabul ediyorsa
ilk norm güncelleme işleminde sizin tekrar norma gireceğinizi
belirten bir yazı alabilirseniz elinden, bunu il mem deki atama şube müdürü ile görüşün
hatta ilk önce atama şefi ile görüşün o müdürü ikna eder zaten işleri şefler bitiriyor
zaten şuan norm güncelleme modülü okullara kapalıdır.
ben istanbul'da çalışırken böyle bir durum yaşamıştık 134 bt ciyi resen atamışlardı
tekrar norma girecek arkadaşlar bu şekilde kurtarmışlardı.
bence şuan tek yapabileceğiniz durum bu.

Hocam müdür şu anda resmi hiçbir şey yapmaz. Çünkü birşey yapmak demek "ben yanlış yaptım" demek.
Ayrıca yapmak istese de bir şey yapamaz. Çünkü şu anda mebbis norm modülü kapalı. 2018 Ekimde güncelleme olacak. O zamana kadar yönetmelikte belirtilen durumlar(şube açma kapama vb.) hariç güncelleme yok.

2017 Eylül ayında normlar hesaplandı ve tüm öğretmenlere tebliğ edildi. Siz o yazıya imza attınız mı? Eğer attıysanız yapılabilecek hiç birşey yok. Norm fazlası atama yazılarını dikkate almanızı öneririm.

Eğer bu yazıya imza atmadıysanız, okula dilekçe verin "norm lar konusunda bilgilendirilmedim normlar yanlış yapılmış düzeltilsin" diye. Gelen red cevabına da idare mahkemesine dava açarsınız.

Belki işinize yarar...
hocam bizim okula norma kapalı iken engelli bir öğretmen arkadaşı atadılar onun yüzünden diğer arakadaş norm fazlası oldu.arkadaş İl milli eğitime gidip itiraz etti.Norm kapalı iken atama yaptınız diye hakkını aradı ve fazla olmaktan kurtuldu.Sizin işi ancak il meb çözer .Ancak okulada dilekçe verip dys ortamına işletin.

Müdürle bugün konuştum, ile daha önce yazı yollamış , bilişim normunun artırılması için ama ilden norm girişleri kapalı olduğundan red gelmiş. Eylüldeki norm hesabı genel imzaya çıkmadı. norm fazlası olanlara tebliğ edildi sadece . bana da dün geldi tebliğ. müdür bey direk norm yanlış yapıldı demek istemiyor ama 2 kişinin ücretsiz izne ayrılacağını öğrenci sayısının sonraki sene artacağını bu yüzden tekrar normun yükseleceğine dair yazı verebilirim dedi. bu yazı resen atamanın önüne geçer mi?

Hocam milli eğitim, müdürün gerekçelerini red edecektir. Çünkü önümüzdeki yıl öğrencilerin artacağı ve öğretmenlerin ücretsiz izne ayrılacağı kesin değildir. Ancak öğretmenler ücretsiz izin dilekçelerini verirlerse kabul edilir. Onun dışında müdür hesaplamada yanlışlık yaptığını gerekçeleriyle yazarsa düzeltme yapılabilir. Ayrıca fiziki olarak ayrılma imkanı olmayan sınıflar da grup oluşturabilir. Çünkü grupdaki temel mantık öğrencilerin uygulamalarında yardımcı olmaktır.

Hocam proje okulunda 2 yıl çalıştıktan sonra hazırlık sınıflarından dolayı okulumda 11. sınıf yok bu nedenlede branşımda ders olmadığından başka bir okula görevlendirildim.Dün norm kadro fazlası olduğumdan dolayı tain istemem gerektiği ile ilgili görevlendirme çalıştığım okula yazı gönderilmiş seneye kadrolu olduğum okulda branşımda 20 saat dersim var bu konuda ne yapabilirim.

Benzer bir durum bizim okulda yaşandı. Müdür başyardımcımız ders saatini yanlış hesaplamış. ve biz dikkat etmedik ve imzaladık. daha sonra bir arkadaşımız hatalı ders saatine göre norm fazlası oldu. müdür ve müdür başyardımcısına durumu izah ettik. "sehven" bu şekilde yazılmıştır diye il meb'e yazı gönderdik. norm değişmedi ama norm fazlası olan arkadaşın resen ataması gerçekleşmedi okulda kaldı, diğer norm fazlaları resen atandı. sonraki norm güncelleme döneminde doğru ders saati girilerek hata giderildi.eğer okul müdürü ısrar ediyorsa okul müdürlüğüne doğru ders saatinin çizelgesini hesaplayan bir dilekçe yazın, "buna göre şu kadardır" diye. müdür yok derse ilçeye ve ile yazın, hatta ilçe ve ildeki atama bölümün şube müdürleri ile görüşün. sendika varsa devreye sokun. zira hatalı dahi olsa resen atama yapılırsa geri dönüşü, mahkemeler, itirazlar falan iş çok uzuyor.

Geri