NORM FAZLASI ATAMALARINDA TERCİH YAPMAK ZORUNDAMIYIZ

Kodla Büyü

taatoo

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar bikaç yere sordum ama emin olmak için burdanda fikirlerinizi alayım dedim norm fazlası atamlarında tercih yapmak zorundamıyız yapmassak ilçenin yada ilin herhangi bir soruşturma açma gibi bi yetkisi varmı

Soruşturma falan olmaz hocam. Tercih yapmazsan resen atamayı kabullenmiş olursun gibi yorumlar vardı. Tabi ki yorum sadece, bilmiyoruz.

hocam antalya için yazıyorum, bizde norm fazlası atamalarında tercih yapın göndeririz deyip durdular ama il-ilçe dışına gönderme yapmadılar. güzel bi yer varsa tercih yap yoksa yapasan da olabilir. ben ilköğretimden halk eğitime geçtim. kendi tercihimle

2. aşamada var..o zamanda yapabilirsin hocam...tercih senin...hiç yapmazsın 3. aşamada reesen atanırsın

bahhele' Alıntı:
2. aşamada var..o zamanda yapabilirsin hocam...tercih senin...hiç yapmazsın 3. aşamada reesen atanırsın
valla hocam durdk yere norm fazlası oldum bu yanlışı yapanlara hergün bela okuyorum resen atarlarsa ortalığı ayağa kaldırırım

hocam sıkıntı yapma sonuna kadar haklısın..senin yerinde olsam dert etmem..reesen atamayı sen ve senin gibiler için şöyle yapmayabilirler..dilekçe verdiysen adamlar zaten senin haklı olduğunu biliyorlar.mahkemeyle yerine döneceğinide kesin biliyorlar.o yüzden sen ve senin gibi durumu kesin olan arkadaşların atamalarını durdurabilirler..böyle bi seçenek mevcut..ve fakat buna rağmen yinede atamanı yaptılar dielim.senin eski okuluna gelmen en fazla 3 ayını alır.bu tür mahkemeler yılı bulmuyor kesinlikle.için rahat olsun.

SİRE' Alıntı:
Soruşturma falan olmaz hocam. Tercih yapmazsan resen atamayı kabullenmiş olursun gibi yorumlar vardı. Tabi ki yorum sadece, bilmiyoruz.
aslında onuda kabullenmiyorumda neyse hocam geçen hafta bu saatlerde öğrendim norm fazlası olduğumu bana sürpriz oldu okadar derse gir sonra norm fazlası ol meğerse haftada 26 saat derse boşuna giriyomuşum bu fena koydu resen atasınlar atıcaklarsa atadıkları gibi dava açarız napalım yapacak başka bişi kalmadı

hocam tercih yapmazsanız resen atayabilirler.ilçe dışı da olabilir.geri dönüş konusu da mahkemeye bağlı olabilir de olmayabilir de bir kesinlik yok...

iş mahkemeye kalırsa kesinliği var hocam..hem kazanılmış davalarla hem hocamın durumunun kesinliğiyle alakadar olarak..

bahhele' Alıntı:
hocam sıkıntı yapma sonuna kadar haklısın..senin yerinde olsam dert etmem..reesen atamayı sen ve senin gibiler için şöyle yapmayabilirler..dilekçe verdiysen adamlar zaten senin haklı olduğunu biliyorlar.mahkemeyle yerine döneceğinide kesin biliyorlar.o yüzden sen ve senin gibi durumu kesin olan arkadaşların atamalarını durdurabilirler..böyle bi seçenek mevcut..ve fakat buna rağmen yinede atamanı yaptılar dielim.senin eski okuluna gelmen en fazla 3 ayını alır.bu tür mahkemeler yılı bulmuyor kesinlikle.için rahat olsun.
eyvallah kardeş beni resen atama yada başka bişi canımı sıkmıyo tek canımı sıkan iş bilmez birinin hatasına ben katlanmak zorunda kalıyorum canımı sıkan bu belki resen atanmıcam belki ildışı gidecem falan ama okuduğumuz bu bölümün össden okadar puan alıp bu bölümü okuyupta böle çile çekmek canımı sıkıyo, elalem açık üniden mezun olup bizim puanların yarısına atanıyo istediği gbi ildışı gidip memleketinin göbeğinde yıllarca öğretmenlik yapıyo bizde memleketimizde 1800 km uzakta sürünüyoz beni asıl üzen bu durum

bi de yeni nesili düşün hocam..çocuklar alan sınavı olaak ama kendi alanlarından soru yok :) mantık devre dışı kalıyo..acıyorum gençlere.. yazık o kadar emeklerine

aynen hocam aynen bu meb camiası nereye gidiyo anlamadım bi gün ellerinde patlıcak ama nezaman cidden merakla bekliyorum o günü yemişim mesleğini maaşını falan filan ömür boyu nası çekecez anlamadım ilk atandığımda kara yağız delikanlıydım 5 yılda resmen çöktüm daha 35 yıl var abowww

tercih yapmazsanız resen atayabilirler deniyor ancak bana daha çok tercih yapanları atıyorlar gibi geldi... okuldan memnunsak ses çıkarmadan durmak lazım sanki :)

bu halimiz ne olacak cidden içler acısı... norm fazlası değilim ancak okulumdan memnun değilim, tayin isteme hakkım var bu sene de nereye??? okul yok!!!

bize tercih yapın dediler yoksa istediğimiz yere süreriz marta kadar dedıler gıttık zorlada olsa ıkıncı asamada tercıh yaptık sımdı ıse marta kadar bıtırecez resen atama yapacaz dıyolardı resen atama kalkmıs gelde dumduz kufur etme

Hocam tercih yapma. Ben yapmadım, Elazığ' da yapan arkadaşlar da mağdur oldular. Çünkü resen atama olmadı. Yönetmeliğe göre ihtiyaç fazlası atamalar en geç mart ayının sonuna kadar yapılmalı. Resen atama yapabilmeleri için çok zamanları kalmadı...

Allahtan ben liseye atandım okulda gayet iyi o yuzden hıc ıtıraz dılekcesı falanda vermedım.Hem arkadasım millet afedersin önünde bir çuval samanı eksik seni merkezden alıp köye evrecekler ya git yada biz gönderiz diyecekler sonra sen gideceksin ama bu seferde resen olmayınca halıne razı olup ne bı ıtıraz ne bı dılekce .
TAM SAMANLIK LA BU ADAMLAR ONLARIN HAKKINI BEN Mİ SAVUNACAM ADAM tren seyırcısı gelmıs tren seyırcısı gıdecek burda.Sadece bilişim içinde değil çoğu bransta merkezden köye gönderdiler

egitimci.' Alıntı:
tercih yapmazsanız resen atayabilirler deniyor ancak bana daha çok tercih yapanları atıyorlar gibi geldi... okuldan memnunsak ses çıkarmadan durmak lazım sanki :)

bu halimiz ne olacak cidden içler acısı... norm fazlası değilim ancak okulumdan memnun değilim, tayin isteme hakkım var bu sene de nereye??? okul yok!!!
branşı mahvttiler hocam bende ildışı bekliyodum durduk yere norm fazlası zırvasıyla uğraşıyorum bakalım beklicez görcez hakkımızı arıcaz

El-Aziz' Alıntı:
Hocam tercih yapma. Ben yapmadım, Elazığ' da yapan arkadaşlar da mağdur oldular. Çünkü resen atama olmadı. Yönetmeliğe göre ihtiyaç fazlası atamalar en geç mart ayının sonuna kadar yapılmalı. Resen atama yapabilmeleri için çok zamanları kalmadı...
haklısın hocam düşüncelerin ve bilgiler için saolasın

g.cetin.66' Alıntı:
bize tercih yapın dediler yoksa istediğimiz yere süreriz marta kadar dedıler gıttık zorlada olsa ıkıncı asamada tercıh yaptık sımdı ıse marta kadar bıtırecez resen atama yapacaz dıyolardı resen atama kalkmıs gelde dumduz kufur etme
çok haklısın hocam bizim branşta mağdur olmayan yok

g.cetin.66' Alıntı:
Allahtan ben liseye atandım okulda gayet iyi o yuzden hıc ıtıraz dılekcesı falanda vermedım.Hem arkadasım millet afedersin önünde bir çuval samanı eksik seni merkezden alıp köye evrecekler ya git yada biz gönderiz diyecekler sonra sen gideceksin ama bu seferde resen olmayınca halıne razı olup ne bı ıtıraz ne bı dılekce .
TAM SAMANLIK LA BU ADAMLAR ONLARIN HAKKINI BEN Mİ SAVUNACAM ADAM tren seyırcısı gelmıs tren seyırcısı gıdecek burda.Sadece bilişim içinde değil çoğu bransta merkezden köye gönderdiler
branşdaşlarımızın birlik olmasında büyük problemler var kardeş hak arama mevzundada baya problemliyiz bu problemleri aşsak branşımızdaki problemleride çözeriz..

arkadaşlar adanada resen atamalar yapıldı, birçok kişi merkezden uzak ilçelere gönderildi, ama mahkeme sonucu ne olur orası mechul, dikkatli olun.

Hocam Balıkesirde de yaptılar norm fazlası öğretmenleri için atama.
Tercih tamamen isteğe bağlıdır.Eğer ki yapmadın ve norm fazlasısın benim gibi.Tamamen il milli eğitim müdürü ve teşkilatının düşüncelerine bağlı olarak resen atama olabiliriz.Bu atamalar sonunda eğer ki norm eksiği olan yerler çok fazla olursa bence il milli eğitim bunu düşünebilir.Kimse sana bunun garantisini veremez.
Resen atama bir kozdur.Atandıktan sonra hakkını arayabilirsin tabi ki iptali için.
Ben senin yerinde olsam il milli eğitimi arayıp danışırdım resen atama düşünülüyor mu diye.Ona göre tercih yapardım.Fakat resen atama yapacaklarını sanmıyorum.Çok karışık bu işler bazı illerde yapıldı branşçılar için geri alındı falan filan en güzel ara ili bilgi al derim.

hocam okullara bak güzel okul varsa kaçırma ama yoksa boşver yapma resen atasalarda istemediğin yere gitceksin tercih yapsanda en azından resen atama yaparlarsa itiraz edebileceğin bi nokta olur. Göndermek İstiyolarsa bırak onlar göndersin kötü yere sen bile bile isteme yüzüne bakarlar istemeseydin kardeşim bize ne derler kalırsın ortada :D Bir de Böteliysen çpl meslek veya ticarete atamadılar bizi haberin olsun ben listemde bulunan tek ortaokula atandım hatta ticaret lisesine atamamı yaptılar son dakkada değiştirdiler ortaokula verdiler. Hakkında hayırlısı olur inşallah

haruneser' Alıntı:
Hocam Balıkesirde de yaptılar norm fazlası öğretmenleri için atama.
Tercih tamamen isteğe bağlıdır.Eğer ki yapmadın ve norm fazlasısın benim gibi.Tamamen il milli eğitim müdürü ve teşkilatının düşüncelerine bağlı olarak resen atama olabiliriz.Bu atamalar sonunda eğer ki norm eksiği olan yerler çok fazla olursa bence il milli eğitim bunu düşünebilir.Kimse sana bunun garantisini veremez.
Resen atama bir kozdur.Atandıktan sonra hakkını arayabilirsin tabi ki iptali için.
Ben senin yerinde olsam il milli eğitimi arayıp danışırdım resen atama düşünülüyor mu diye.Ona göre tercih yapardım.Fakat resen atama yapacaklarını sanmıyorum.Çok karışık bu işler bazı illerde yapıldı branşçılar için geri alındı falan filan en güzel ara ili bilgi al derim.
eyvallah hocam tavsiyelerin için memeleketimde öğretmenlik yapıyosun özledim balıkesirimi buarada ili aradım hocam adamlar resen atamayla ilgili tahminde bulunmuyolar ama çok fazla norm fazlası var ama açık yer çok çok az mesela merkezde 46 fazla var 12 ihtiyaç var ihtiyaçlarda 6tanesi meslek lisesi ilçelerdede norm fazla açık okadar fazla yok yani anlayacağın baya karışık, başımızdakilerin ne yapmaya çalıştıklarını anlasam bukadar öfkeli ve karamsar olmam olumlu yada olumsuz anlamda hiçbişey belli değil adamın canını sıkan bu belirsizlik

kerasus' Alıntı:
hocam okullara bak güzel okul varsa kaçırma ama yoksa boşver yapma resen atasalarda istemediğin yere gitceksin tercih yapsanda en azından resen atama yaparlarsa itiraz edebileceğin bi nokta olur. Göndermek İstiyolarsa bırak onlar göndersin kötü yere sen bile bile isteme yüzüne bakarlar istemeseydin kardeşim bize ne derler kalırsın ortada :D Bir de Böteliysen çpl meslek veya ticarete atamadılar bizi haberin olsun ben listemde bulunan tek ortaokula atandım hatta ticaret lisesine atamamı yaptılar son dakkada değiştirdiler ortaokula verdiler. Hakkında hayırlısı olur inşallah
eyvallah evet hocam böteliyim, bende bıraktım hocam ne olursa olsun havasındayım durduk yere norm fazlası oldum şimdide umursamaz oldum hocam, 26 saat derse girip norm fazlası olmak başlarda canımı sıkmıştı ama artık naparlarsa yapsınlar resen atarlarsada hakkımızı ararız hocam zaten sene sonu ildışı isticem inşallah giderim biyerlere

arkadaşlar yönetmelikleri okuyun...ben batman da çalışıyorum...aralıkta tercih hakkı verdiler...

yönetmelikte yazan şu:"Tercihte bulunmayan norm fazlası öğretmenler mart ayı sonuna kadar RESEN atanırlar diyor..." yani mart ayı sonuna kadar sonuçlanması gerekiyor.ben bunu yönetmelikte okudum.

tercihte bulunmadıysanız tekrar tercih istemezler...

bu arada resen atama bulunduğunuz ilçe ilk öncelikle..sonra il içi...

yönetmelik yazısı...
İhtiyaç fazlası öğretmenlerin yer değiştirmeleri

(5) Bu madde kapsamında il içinde yapılan atamalarla fazlalığın giderilememesi durumunda valiliklerce fazlalığın giderilmesine yönelik il içinde yapılacak yer değiştirmeler, zamana bağlı olmaksızın (Mülga ibare:RG-21/7/2012-28360) (…) en geç mart ayı sonuna kadar tamamlanması gerekmektedir. Bu şekilde yapılacak yer değiştirmeler, duyurusu yapılan eğitim kurumlarına öğretmenlerin tercihleri de dikkate alınarak hizmet puanı üstünlüğüne göre yapılır. Fazla konumdaki öğretmenlerden herhangi bir kuruma atanmak üzere başvuruda bulunmayanların görev yerleri, il içinde valiliklerce isteklerine bakılmaksızın belirlenir.

atama ve yer değiştirme yönetmeliğine bakınız....

eğer benim gibi resen atama ihtimaliniz varsa ve bu atama il dışına engel olur mu diye korkunuz varsa o konuda da bilgilendiriyim...

resen atamada sonuçta yeni kuruma geçiyoruz...yeni kurumda 1 yıl çalışma şartı var normalde...resen atama olduğu için il dışı tayin isterken 1 yıl çalışma şartı aramıyorlar...
yönetmelik:
"(15) Görevli oldukları eğitim kurumu kapatılan, norm kadro uygulaması nedeniyle görevli oldukları eğitim kurumunda norm kadro fazlası olmaları ya da haklarında yapılan soruşturma sonucu görev yerleri istekleri dışında idari tasarrufla değiştirilen öğretmenlerin, bulundukları eğitim kurumunda çalışılması gereken sürenin hesabında daha önceki eğitim kurumlarında geçen süreleri birlikte değerlendirilir"

Geri