Norm fazlası durumunda son gelen mi gider?

Kodla Büyü

buyukbalkan

Site Gezgini
Merhaba,
Diyelim ki bir okulda herhangi bir branşa bir arkadaş birkaç ay önce geldi(o branşta hizmet puanı daha düşük olan kişi var), mayıs ayında da norm güncellendiğinde de bu branşta 1 kişi norm fazlası görünüyor.

Bu durumda Hangisi gitmesi gerekir? 3-4 ay önce gelen kişi mi, yoksa birkaç yıldır okulda kadroda olan puanı düşük olan kişi mi?

Cevabı verirken yönetmeliği ve maddeyi de belirtebilirseniz sevinirim...

önce puanı düşük gider isterse 15 yıl o okulda olsun...
eşitse puan hizmet süresi az olan gider...
okul idaresinin düşük puanlı kişiye durumu tebliği şart...

önce puanı düşük gider isterse 15 yıl o okulda olsun...
eşitse puan hizmet süresi az olan gider...
okul idaresinin düşük puanlı kişiye durumu tebliği şart...

Anladım hocam, fakat biliyorsanız yönetmeliği de yazabilir misiniz?

Çünkü aklımda son gelen 1 yıl içindeki değişikliklerde ilk gider diye kalmış.

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI ÖĞRETMEN ATAMA

VE YER DEĞİŞTİRME YÖNETMELİĞİ

İhtiyaç ve norm kadro fazlası öğretmenlerin yer değiştirmeleri

MADDE 53 –

(3) Öğretmenlerden; herhangi bir nedenle istihdam alanı daralanlar ile görevli oldukları eğitim kurumlarında alanlarında norm kadro sayısı azalanlar, hizmet puanı üstünlüğüne göre yapılacak değerlendirme sonucunda hizmet puanı en az olandan başlamak üzere norm kadro fazlası olarak belirlenir. Hizmet puanının eşitliği hâlinde sırasıyla; öğretmenlikteki hizmet süresi daha az olan, öğretmenliğe daha sonra başlayan norm kadro fazlası olarak belirlenir. Hizmet puanlarının hesabında yer değiştirme başvurularının son günü esas alınır. Norm kadro fazlası olarak belirlenen öğretmenler; öncelikle görevli oldukları yerleşim yerindeki ya da ilçedeki eğitim kurumları olmak üzere il içinde alanlarında norm kadro açığı bulunan eğitim kurumlarına tercihleri de dikkate alınarak hizmet puanı üstünlüğüne göre atanır.

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI ÖĞRETMEN ATAMA

VE YER DEĞİŞTİRME YÖNETMELİĞİ

İhtiyaç ve norm kadro fazlası öğretmenlerin yer değiştirmeleri

MADDE 53 –

(3) Öğretmenlerden; herhangi bir nedenle istihdam alanı daralanlar ile görevli oldukları eğitim kurumlarında alanlarında norm kadro sayısı azalanlar, hizmet puanı üstünlüğüne göre yapılacak değerlendirme sonucunda hizmet puanı en az olandan başlamak üzere norm kadro fazlası olarak belirlenir. Hizmet puanının eşitliği hâlinde sırasıyla; öğretmenlikteki hizmet süresi daha az olan, öğretmenliğe daha sonra başlayan norm kadro fazlası olarak belirlenir. Hizmet puanlarının hesabında yer değiştirme başvurularının son günü esas alınır. Norm kadro fazlası olarak belirlenen öğretmenler; öncelikle görevli oldukları yerleşim yerindeki ya da ilçedeki eğitim kurumları olmak üzere il içinde alanlarında norm kadro açığı bulunan eğitim kurumlarına tercihleri de dikkate alınarak hizmet puanı üstünlüğüne göre atanır.

Teşekkür ederim...

Geri