Norm fazlası hesabı

Kodla Büyü

gkhankz

Seçkin Üye
Seçkin Üye
İyi akşamlar arkadaşlar. Norm fazlası olmuşum. Haftaya tercih yapmamı istiyorlar. Okulumda 2 öğretmeni ve toplam 32 saat ders var. (5. ve 6. Sınıflara 30 saat, 7. Sınıflara 2 saat)
Norm kadro yönetmeliğinde 32 saat 2 öğretmen görünüyor bu iş nasıl oldu bilen aydınlatabilir mi?

Peki sonuç ne oldu?
Tercih yapmamayı düşünüyorum ama istanbul resen atama tarihini dahi yazmış

Bizim okulda 3 bilişimciyiz. 54 saat bilişim dersi var ve 2 norm görünüyor. Diğer bilisimci arkadaslar sözleşmeli ve bu sene geldiler. ve ben 10 yıllık bilişimciyim. Norm fazlası olarak ben gorunuyordum. Sonradan listeyi tekrardan yolladıklarinda adım silinmisti. Yani yönetmeliğe göre norm fazlası olan en son gelen sözleşmeli olması gerekmiyor mu

Bizim okulda 3 bilişimciyiz. 54 saat bilişim dersi var ve 2 norm görünüyor. Diğer bilisimci arkadaslar sözleşmeli ve bu sene geldiler. ve ben 10 yıllık bilişimciyim. Norm fazlası olarak ben gorunuyordum. Sonradan listeyi tekrardan yolladıklarinda adım silinmisti. Yani yönetmeliğe göre norm fazlası olan en son gelen sözleşmeli olması gerekmiyor mu
yönetmelik son gelene göre değil puana bakar
bu durumda sizin fazla olmamanız lazım

Hizmet puanına bakılıyor hocam. Yuksek puanlı yerde çalışıp fazla puanı olabiliyor öğretmenlerin. Son gelen yüksek puanlı ise puanı az olan norm fazlası olur.

bölge normunda artan ders saati daha fazla dersi olan okula gitmiştir bir norm

şöyle hesaplanıyor:

Genel bilgi ve meslek dersleri öğretmeni norm kadrosu
MADDE 18- (1) Örgün ve yaygın eğitim kurumlarında, genel bilgi ve meslek dersleri
toplam ders yükü;
a) 6-31 saate kadar 1,
b) 31-42 saate kadar 2,
c) 42’den fazla olması hâlinde her 21 saat için 1,
genel bilgi ve meslek dersleri öğretmeni norm kadrosu verilir. Bu şekildeki hesaplama
sonrasında artan ders yükünün en az 15 saat olması halinde ilave olarak 1 genel bilgi ve meslek
dersleri öğretmeni norm kadrosu verilir.

(2) (Değişik: 17/10/2016-2016/9488 K.) Yatılı bölge ortaokulları, proje okulları ve özel eğitim kurumları hariç olmak üzere, aynı yerleşim merkezinde bulunan eğitim kurumlarının genel bilgi ve meslek dersleri öğretmenleri bakımından alanlar itibarıyla öğretmen norm kadrolarının belirlenmesinde, o yerleşim merkezindeki (birden fazla eğitim bölgesi oluşturulmuşsa her bir eğitim bölgesindeki) eğitim kurumlarının aynı alanlardaki haftalık ders yükü toplamı dikkate alınır. Belirlenen norm kadroların eğitim kurumları itibarıyla dağıtımı, toplama dâhil edilen her bir eğitim kurumuna o alandaki ders yükü en fazla olandan başlanarak her 21 saate bir genel bilgi ve meslek dersleri öğretmeni norm kadrosu verilecek şekilde yapılır. Bu şekilde yapılacak dağı- tımda artan norm kadro, öncelikle o alanda norm kadro verilmemiş olan eğitim kurumuna olmak üzere, 6 saatten az olmamak şartıyla artan ders yükü en fazla olan eğitim kurumuna verilir.

bölge normunda artan ders saati daha fazla dersi olan okula gitmiştir bir norm

şöyle hesaplanıyor:

Genel bilgi ve meslek dersleri öğretmeni norm kadrosu
MADDE 18- (1) Örgün ve yaygın eğitim kurumlarında, genel bilgi ve meslek dersleri
toplam ders yükü;
a) 6-31 saate kadar 1,
b) 31-42 saate kadar 2,
c) 42’den fazla olması hâlinde her 21 saat için 1,
genel bilgi ve meslek dersleri öğretmeni norm kadrosu verilir. Bu şekildeki hesaplama
sonrasında artan ders yükünün en az 15 saat olması halinde ilave olarak 1 genel bilgi ve meslek
dersleri öğretmeni norm kadrosu verilir.

(2) (Değişik: 17/10/2016-2016/9488 K.) Yatılı bölge ortaokulları, proje okulları ve özel eğitim kurumları hariç olmak üzere, aynı yerleşim merkezinde bulunan eğitim kurumlarının genel bilgi ve meslek dersleri öğretmenleri bakımından alanlar itibarıyla öğretmen norm kadrolarının belirlenmesinde, o yerleşim merkezindeki (birden fazla eğitim bölgesi oluşturulmuşsa her bir eğitim bölgesindeki) eğitim kurumlarının aynı alanlardaki haftalık ders yükü toplamı dikkate alınır. Belirlenen norm kadroların eğitim kurumları itibarıyla dağıtımı, toplama dâhil edilen her bir eğitim kurumuna o alandaki ders yükü en fazla olandan başlanarak her 21 saate bir genel bilgi ve meslek dersleri öğretmeni norm kadrosu verilecek şekilde yapılır. Bu şekilde yapılacak dağı- tımda artan norm kadro, öncelikle o alanda norm kadro verilmemiş olan eğitim kurumuna olmak üzere, 6 saatten az olmamak şartıyla artan ders yükü en fazla olan eğitim kurumuna verilir.
Öyleyse ilçedeki normun gittiği okula tayin isteme hakkımız olacak doğru mu hocam?

Öyleyse ilçedeki normun gittiği okula tayin isteme hakkımız olacak doğru mu hocam?

ben yazarken bölgedeki toplam ders saati sayısını değişmediğini varsayarak yazdım

en iyisi siz okul idarecilerinizden rica ederek kontenjan.meb.gov.tr den bölge normunu bakmalarını isteyin

şu sıralar birçok ilde norm fazlası tayinleri duyuruları başladı sizinki de yakındır

İstanbul'dayım hocam duyuru yapıldı. Valiliğin resen atama yapacağı tarih bile yazılmış

İyi akşamlar arkadaşlar. Norm fazlası olmuşum. Haftaya tercih yapmamı istiyorlar. Okulumda 2 öğretmeni ve toplam 32 saat ders var. (5. ve 6. Sınıflara 30 saat, 7. Sınıflara 2 saat)
Norm kadro yönetmeliğinde 32 saat 2 öğretmen görünüyor bu iş nasıl oldu bilen aydınlatabilir mi?
Seçmeli dersler norm hesabına katılıyor mu?

İsteme hocam. Resen ata
Yönetmelikte resen atama yok. bence istemeyin.

Bölge normu saçmalığından hiç farkında olmadan ben de fazla olmuşum. Ankara'da resen atama da var. Bıktırdılar iyice yeminle. Gideceğim okulda eminim daha az ders vardır.

Bölge normu saçmalığından hiç farkında olmadan ben de fazla olmuşum. Ankara'da resen atama da var. Bıktırdılar iyice yeminle. Gideceğim okulda eminim daha az ders vardır.

Tercih yapacak mısınız hocam?
Münhal bulunan okullar nerede görülecek
Direk sistemden tercih mi yapılacak?

Tercihler açılmış, hangi okullar açıldı herkes ilçesini yazabilir mi acaba, Ankara.

Peki btr görevlendirmeleri nolacak arkadaşlar hele bilmem kaç saat ders kaç saat ekdeks onayımız belirlenmedi mi 3 aylık yani 15 tatile kadar

Görevlendirme ile ilgili bir durum yok. BTR ilk dönemin sonunda sona eriyor zaten. Norm fazlası atama sonrası göreve başlama da ikinci dönem olarak belirtilmiş.

Ben de norm fazlası durumundayım. İstanbulda görev yapıyorum. Tercih yapmazsam resen atama olur diye mecburen tercih yapacağım.

Geri