Norm fazlası hesabı

Kodla Büyü
Bağcılar'da en iyi okul Hayriye kayraklı diyorlar açılanlar arasında bütün normlar açılmamış galiba çok az okul açılmış
Ben İstanbul'da o okula çok yakın oturuyordum.
Güneşli'de Balkan göçmenlerinin oturduğu bir mahalle de okul.
yeni bina, 2'li eğitim yapıyor.
başka da bilgim yok.
selamlar

Ben de bölge normuna takıldım. Kendi hesabıma göre mümkün değildi fakat EML ile aynı bölgede olduğumdan norm oraya kaymış ama ben oraya gidemiyorum ki. Bu sebepten ortaokula norm düşmüyor bundan dönülmeli . Bölge normu çok anlamsız bir uygulama. Ben bu okuldan gitsem sanki dersime bölgeden bilişimci mi girecek yok. Verecekler okulda en az dersi olanlara pay edecekler. Çok anlamsız

Norm fazlasıydım. Bulunduğum ilçede biri halk eğitim, biri köy okulu olmak üzere iki okul vardı. Resen halk eğitim merkezine atandım. Kendi okulumdaki çocukların durumlarını, Tübitak 4006 için çalışmalarını vs. göz önünde bulundurmadan atama yapıldı. Mis gibi bt sınıfım da vardı. Çok güzel ders işliyordum. Ele geçmez bir nimetti yani. Ama idareciler 8. sınıflara dersi seçtirmek istemedi. Test çözecekmiş çocuklar. Tüm öğrencilerin hayatı sınavlara hazırlanmakla geçiyor. Hep hazırlanıyorlar. Sürekli hazırlanıyor. Ama bir şey "yapmıyorlar." Sadece hazırlanıyorlar. Çocuklar için bir şeyler yapmaya çalışanlar, onları bir şeyler yapmaya teşvik edenler de böyle boşa çıkarılıyor. Saçma sapan şeylerle meşgul ediliyor.

Böte veya tef farketmez, çoğumuz tıptan eczacılıktan sekip yazdık bu bölümleri. Belki bazılarımız tıp eczacılık vs. gibi bölümler geldiği halde yazmış olabilir. Çoğumuz matematik öğretmenliklerinin önüne yazdık bu bölümü. Her gün lanet etsek de boş, farkındayım ama insanın içi buruluyor ister istemez, "bize reva görülen bu muydu?" diye. Bilhassa bötelilerin ne yeri belli ne yurdu. Yazık, gerçekten yazık.

Son düzenleme:
Geri