norm fazlası mı olacağız

Kodla Büyü

gulivo

Aktif Üye
arkadaşlar seneye 5. sınıflardan dersimiz kaldırılacak durumlar nasıl olacak sizce okulumda tek ben varım ama ders saatim 6 ya düşecek norm fazlası olur muyum btr oluyorum her yıl bu kurtarır mı bölge normumu hesaplanıyor bilgisi olan var mı

Btr nin norma etkisi yok bölge normu ders saatine göre hesaplanır

Zaten şu sistemde de norm fazlasıyız hocam. Yani her türlü norm fazlası olacağız. Her bilişimci bir gün norm fazlası olacaktır.

peki arkadaşlar nor fazlası olunca tercih yapmazsak resen atama olur mu hiç oldu mu bugüne kadar

Hocam YBO'da öğretmenim ben de.. Seneye 8 saat dersim olacak bu yeni sisteme göre. BTR olmazsam norm fazlası olur muyum? Yoksa YBO'da durum farklı mı işliyor? Normal okullardan farkı var mıdır?

bu şekilde giderse "her bilişimci bir gün norm fazlası olacaktır" sözüne maalesef katılıyorum...

Norm fazlalığı yüzünden 10 yılda 8 okul değiştirdim. Btr olmanın norma hiçbir etkisi yok. Sebep bazen okulun ders saatinin azalması, bazen bölge normunun düşmesi bazen de aynı bölgedeki başka bir okulun müdür yardımcısının yanlış norm girmesi olabiliyor. Sonuç olarak ille de okul değiştiriyorsunuz yani kaçış yok.Resen atama oluyor. Atama bölümündeki şube müdürü bana 10 yıldır yapılmıyor yine yapılmaz tercih yapma dedi ama yapıldı.:) Resen atandığım okulda da 1 dönem sonra norm fazlası oldum. Kimsenin birbirinden haberi yok yani her şeye hazırlıklı olmak lazım.

Kendi gölgesinden korkan ve hiçbir şeye tepki vermeyen ve de " öğretmen " olan bizlerin bu tür sorunlarla uğraşmak zorunda kalmamız gayet normal. Ya formatörlük ya da birden fazla okulda ders verip, mebin yanlış uygulamalarına ve kadere razı olmamız bekleniyor. Öyle de oluyor. (Halk eğitimde dersim olduğu halde norm fazlasıyım)

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞINA BAĞLI EĞİTİM KURUMLARI YÖNETİCİ VE ÖĞRETMENLERİNİN NORM KADROLARINA İLİŞKİN YÖNETMELİK

Madde 23:
(3) (Ek : 17/10/2016 - 2016/9488 K.) Sınıfları bilişim teknolojisi araçları ile donatılmış olan eğitim kurumlarından bilişim teknolojisi alanı norm kadrosu bulunmayanların bilişim teknolojisi alanı norm kadroları, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünün teklifi ve İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünün uygun görüşü üzerine Bakan onayı ile belirlenir.

Yani saate bakmıyorlar artık norm için.

Kuyuya taşımı atarım...

Hocam bu maddeyi zamanında okumuştum ama amirlerimiz bu maddeden bir haber. Uygulaması var mı bilen arkadaşlar yazsın.
Aslında birçok arkadaşımızı norm fazlası olsa bile stresten kurtaracak bir madde.

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞINA BAĞLI EĞİTİM KURUMLARI YÖNETİCİ VE ÖĞRETMENLERİNİN NORM KADROLARINA İLİŞKİN YÖNETMELİK

Madde 23:
(3) (Ek : 17/10/2016 - 2016/9488 K.) Sınıfları bilişim teknolojisi araçları ile donatılmış olan eğitim kurumlarından bilişim teknolojisi alanı norm kadrosu bulunmayanların bilişim teknolojisi alanı norm kadroları, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünün teklifi ve İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünün uygun görüşü üzerine Bakan onayı ile belirlenir.

Kuyuya taşımı atarım...

Madde 23:

Kuyuya taşımı atarım...

hocam böyle bir madde var ama uygulandığını hiç görmedim!

Madde 23:

Kuyuya taşımı atarım...
Madde Formatörlük zamanında da vardı, 2 sene önce Fatih Projesine göre revize edilerek yeniden eklendi yönetmeliğe. Ancak bu madde sadece Yeğitek'e eğer isterse fatih projesi olan her okula norm isteme yetkisi veriyor. Bu güne kadar Yeğitek böyle bir normu hiçbir zaman istemedi, elimde madde bulunsun sıkışırsam norm isterim diye koymuş yönetmeliğe.

Arkadaşlar bizim okulumuz da pilot okul seçildi ve 5'ler hazırlık sınıfı oldu, dolayısıyla benim ders saatim 4'e düştü. Şimdi biz 7. Sınıflar için seçmeli ders seçtik ve ders saatimi 6'ya çıkardık. Bu durumda norm fazlası olmaktan kurtuluyor muyum acaba?

Benim anlamadığım önümüzdeki yıl tüm 5 lerin hazırlık sınıfı olacağını nereden biliyorsunuz?pilot uygulama aşamasında olan birsey kesin olacak diye birsey olamaz ki.Bildiğim kadarıyla henüz bir yazı yada net bir açıklama yok konuyla alakalı. Yoksa benim mi gözümden kaçtı?

ARKADAŞLAR PEKİ 7.SINIFLARA SENEYE SEÇMELİ AÇTIRIRSAK DERS SAATİMİZ EN AZ 8 VEYA 10 OLURSA SEÇMELİLERLE BERABER, O ZAMAN DA NORM FAZLASI OLUR MUYUZ?YANİ NORM HESAPLANIRKEN SEÇMELİLER DE HESAPLANIYOR MU?

btr olmak, ders saatiini başka okulda doldurmak bunların hiçbiri norm fazlası bir öğretmeni kurtarmaz. resen atar tabi ki. ama tamamen bulunduğunuz il veya ilçe herneyse onun tutumu ile alakalı. 10 senedir norm fazlası olup resen atanmayanda var. 1 dönemde norm fazlası olup gözünün yaşına bakmadan resen atananda var. evli iseniz aile bütünlüğünüzün bozulması nedeniyle dava açıp kazananlar var resen atananlar içinde. Kesin olan bişey var ama hiçbişeyin kesin olmadığı:):):)
seneye o kadar türkçe ingilizce dersinden çocuklar sıkılır. vijdansızlar bilgisayarı kaldırmayında bari çocuklar farklı dersle nefes alsın.beden olmalı. müzik olmalı birde bilişim olmalı hemde 4 saat. benim fikrim. Gayette mantıklı:cool:

yeni öğretim programında ben de kuşadasındaki seminerdeydim ve 5.sınfların durumu ile ilgili soru soruldu ve cavapta 5.sınfların hazırlık sınıfı olamasının kesin olamadığı belki de rafa bile kaldırılabileceğini söylediler. Arkadaşlar TEOG bakın 1-2 günde kalktı.5.sınıların durumu hakkında kimse birşey diyemez bence şu aşamada.
bu cuma günü ve cuma saatiilerinde dua ediyorum "İNŞALLAH 5.SINIFLARIN HAZIRLIK SINIFI OLMASI İPTAL EDİLİR".
Amin

Arkadaşlar yatılı bölge ortaokulunda norm nasıl hesaplanıyor? Bölge normundan etkilenmiyormuş sanırım. 4 saat mi 8 saat mi 12 saat mi? Neye göre norm fazlası olunuyor ya da olunmuyor? Bilen birisi yardımcı olabilir mi?

bildiğim kadarıyla norm ders saati 6, bizim okulda her sınıftan 1 şube var, 4 ders zorunlu 4 ders seçmeli bilişim ile 2 yıldır çalışıyorum.

Buyuk ihtimalle seneye tüm derslerin haftalık ders saatleri değişeceği için bizim dersimizde değişecektir. 5.siniflar hazırlık sınıfı olursa bizim dersimizi de 7. Sınıflara ekleyebilirler. 1 günde TEOG kaldirildiysa, seneye kadar çok şeyler değişebilir. O yüzden çok karamsar olmayın arkadaşlar.

Buyuk ihtimalle seneye tüm derslerin haftalık ders saatleri değişeceği için bizim dersimizde değişecektir. 5.siniflar hazırlık sınıfı olursa bizim dersimizi de 7. Sınıflara ekleyebilirler. 1 günde TEOG kaldirildiysa, seneye kadar çok şeyler değişebilir. O yüzden çok karamsar olmayın arkadaşlar.
Ben de oyle yaparlar diye dusunuyorum da bu yıl pilotlarda da yeni haftalık ders cizelgesi icinde 7lerde 2 saat zorunlu yazmaları lazımdı. Pilot uygulama olduğu için ders çizelgesi hazırlamamış olabilirler.

2018 de bütün kademelerde Kodlama dersi konması muhabbeti vardı, o ne oldu ? Yine günübirlik heveslerinden birimiydi yoksa ?

Geri