Norm fazlası olan var mı?

Kodla Büyü

memojahn

Üye
Bulunduğum okulda 8 saat dersim var ve btr yim. Bugün gelen listede norm fazlası görünüyorum. Bu durumu yaşayan var mı? Kaç saat dersimiz olursa norm fazlası olmuyoruz?

Ben. Tek başına 21 saat derse girerseniz norm fazlası olmazsınız genelde btrleri norma düşürmezler idareye bağlı

İdare bizimle alakası yok diyor, bölge normundan dolayı dedi. Yani bunun bir yönetmeliği resmi bişeyi yok mu acaba?

Ben de 12 saatle norm fazlasiyim fazlasiyim bölge normundan.gecen sene arkadas 14 saatle norm fazlasi olmustu hocam

İyi akşamlar benim zümre norm fazlası oldu onun hizmet puanı düşük olduğu için.İsteğe bağlı olarak ben norm fazlası olabilir miyim bilgisi olan var mı

Bizde 32 saatle 2 öğretmenden biri, 16 saat derse girmesine rağmen bölge normundan, norm fazlası oldu.

İyi akşamlar benim zümre norm fazlası oldu onun hizmet puanı düşük olduğu için.İsteğe bağlı olarak ben norm fazlası olabilir miyim bilgisi olan var mı
Dilekce verip siz tercih yapabilirsiniz diye biliyorum en guzeli milli egitim müdürlüğüne sormak hocam. Bizimde ilcede 30 saat ders var okulumda 10 saat ders var. İlçeye tek norm vermisler. Norm fazlasi oldum

tayin istemeyin resen atanırsanız mahkemeye verin bizim branşın kaderi kaplumbağa gibi ordan oraya sürgün gibi gitmek her gittiğin yerde çömez muamelesi görmek üstüne dengesizler ve yalakalar yüzünden de bazen işi inada bindirincede istenmeyen öğretmen ilan edilmek bunu bizim zümre çok iyi bilir anlar.

tayin istemeyin resen atanırsanız mahkemeye verin bizim branşın kaderi kaplumbağa gibi ordan oraya sürgün gibi gitmek her gittiğin yerde çömez muamelesi görmek üstüne dengesizler ve yalakalar yüzünden de bazen işi inada bindirincede istenmeyen öğretmen ilan edilmek bunu bizim zümre çok iyi bilir anlar.
Çok güzel anlatmışsınız hocam...

Ben de 10 saat dersle bölge normundan fazla oldum. Cimere 2 sene önceki norm kadro yönetmeliğindeki 23. Maddenin 3. Fıkrasındaki değişikliğe istinaden norm istediğimi yazdım. Gelen cevap;
Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumları Yönetici ve Öğretmenlerinin Norm Kadrolarına İlişkin Yönetmeliğinin 23 üncü maddesinin 3 üncü fıkrası çerçevesinde sınıfları bilişim teknolojisi araçları ile donatılmış olan eğitim kurumlarından bilişim teknolojisi alanı norm kadrosu bulunmayanların bilişim teknolojisi alanı norm kadroları, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü ile Genel Müdürlüğümüz nezdinde gerekli çalışmalar devam etmekte olup sonuçlandığında norm kadro sayıları kamuoyu ile paylaşılacaktır. Arkadaşlar siz de talep oluşturun. Belki bir sonuca ulaşabiliriz.

Ben de 10 saat dersle bölge normundan fazla oldum. Cimere 2 sene önceki norm kadro yönetmeliğindeki 23. Maddenin 3. Fıkrasındaki değişikliğe istinaden norm istediğimi yazdım. Gelen cevap;
Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumları Yönetici ve Öğretmenlerinin Norm Kadrolarına İlişkin Yönetmeliğinin 23 üncü maddesinin 3 üncü fıkrası çerçevesinde sınıfları bilişim teknolojisi araçları ile donatılmış olan eğitim kurumlarından bilişim teknolojisi alanı norm kadrosu bulunmayanların bilişim teknolojisi alanı norm kadroları, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü ile Genel Müdürlüğümüz nezdinde gerekli çalışmalar devam etmekte olup sonuçlandığında norm kadro sayıları kamuoyu ile paylaşılacaktır. Arkadaşlar siz de talep oluşturun. Belki bir sonuca ulaşabiliriz.
Sadece bilisim sinifi olanlar icin mi?

Son düzenleme:
Hayır Hocam. Sınıfların BT araçlarıyla donatılması fatih projesini ifade ediyor.

Hocam 2016 yılında bir değişiklik yapılmıştı. Yönetmeliğe bakabilirsiniz. Ancak uygulamada hiçbir şey değişmedi. Ben de yapılan değişikliğin kağıt üstünde kalıp kalmadığını anlamak istediğim için cimere yazdım.

Okulumda 32 saat ders var 2 kişiyiz.Zümrem başka okulda görevlendirme müdür yard. olarak çalışıyo.30 saat derse girerken norm fazlası oldum.Bu sene de geçen sene olduğu gibi resen atama yapmama durumu olabilir mi

O zaman doğru demişler. "Her bilişimci bir gün norm fazlası olacaktır." Başa gelmeyince bilinmiyormuş. Çok fazla yazı şikayet var bu konuda. Allah yardımcımız olsun

Arkadaşlar norm fazlası olup da tercih yapmasak resen atama yapılmazsa okulumuzda devam edebiliriz değil mi?

Arkadaşlar norm fazlası olup da tercih yapmasak resen atama yapılmazsa okulumuzda devam edebiliriz değil mi?
devam edersiniz hocam ama başka okullara ders görevlendirmesi yaparlar muhtemelen. öldürmeyip süründürme politikası. kendinizi hiç bir okula ait hissedemezsiniz. benim kadrom bir okuldaydı, 2 farklı okula 15 saat derse gidiyordum, 1 okula da btr gidiyordum. Aynı anda 4 farklı idareyle muhattaptım yani..

Tayin isterseniz en az 3 yıl tayin isteme hakkınız olmuyor. Sizi buna zorluyorlar. Sakın aldanmayın. Onlar görevlendirme yapsınlar, resen atasınlar falan... Ama siz kendi isteğinizle giderseniz geçmiş olsun...

Ben kendim bizzat şahsen yaptığım tüm anlatım bozukluğu ile birlikte 14 saat ders artı BTR görevlendirmesi ile (norma etkisi yok ama canım istediği için öyle yazdım) ne ilk ne de son kez yine tekrar normu sıfıra vurmuş bir haldeyim. Sistem benim anlatım bozukluklarımdan daha bozuk idare edin. Mazeretim var asabiyim ben.

5 saat dersim var malum norm fazlasıyım ama bölge normundan etkilenmiyorum yatılı okuldayım

bilgisayar öğretmenleri için norm fazlası olmak yıllardır bir sorundur. bir dönem norm fazlasınız dır başka bir okulu tercih edersiniz ya da resen atarlar bir dönem sonra orada da norm fazlası olabilirsiniz. yıllardır bende norm fazlası kaldım okul değiştirmedim çünkü her yer dolu. şöyle bir şey yapalım bir milyon öğretmen bir milyon fikir projesine durumu bildirip çözüm bulunmasını isteyelim. resen atama yapabilirler de yapmayabilirler de ancak şunu unutmayın norm fazlası olarak atandığınızda tekrardan il içi vs. hakkınız devam ediyor.

Her yıl norm fazlası oluyorum. Artık sıkıldım. Elektronik Branşına alan değişikliği yapmak istiyorum.

bilgisayar öğretmenleri için norm fazlası olmak yıllardır bir sorundur. bir dönem norm fazlasınız dır başka bir okulu tercih edersiniz ya da resen atarlar bir dönem sonra orada da norm fazlası olabilirsiniz. yıllardır bende norm fazlası kaldım okul değiştirmedim çünkü her yer dolu. şöyle bir şey yapalım bir milyon öğretmen bir milyon fikir projesine durumu bildirip çözüm bulunmasını isteyelim. resen atama yapabilirler de yapmayabilirler de ancak şunu unutmayın norm fazlası olarak atandığınızda tekrardan il içi vs. hakkınız devam ediyor.
Ben yazdım 1 milyon öğretmen 1 milyon fikir projesine. Normlar Mayıs ayında belirlensin, seçmeli derslerde normlar esnek tutulsun, 1 dönem için okul değişikliği yapılmasın diye. Yazdıklarımı tam hatırlamıyorum. Ne kadar dikkate alınır bilmem ama fikir belirtmekte fayda var.

Ben yazdım 1 milyon öğretmen 1 milyon fikir projesine. Normlar Mayıs ayında belirlensin, seçmeli derslerde normlar esnek tutulsun, 1 dönem için okul değişikliği yapılmasın diye. Yazdıklarımı tam hatırlamıyorum. Ne kadar dikkate alınır bilmem ama fikir belirtmekte fayda var.
ben de yazdım şimdi hocam. ne kadar sayımız artarsa o kadar iyi. benim şu an btr olarak görevlendirildiğim okulda kodlama atölyesi bile var tüm ekipmanlarıyla hazır ama norm olmadığından hiç öğretmen gelmemiş, 3 yıldır ilk gelen btr de benim. toz tutmuş atölye, atıl bir vaziyette duruyor. içim acıdı görünce. hemen istekli öğrencileri toparladım etrafıma, birşeyler yapıyoruz ufak ufak. ama ben de dönemlik buradayım sonuçta, önümüzdeki dönem herşey sil baştan.. bunları da belirttim 1 milyon öğretmen 1 milyon fikir projesine yazarken. herkes durumunu yazsın bence

yatılı okulda 6 saatin altında norm fazlası olabilirsiniz dikkat edin. bölge normuna girmezsiniz ama 6 saate 1 norm verilir ifadesi var. ona takılmayın.
O madde ile de norm fazlası olup resen yer değişikliğine uğramıştım. BT öğretmeni olmasak yönetmeliklerden haberimiz olmayacak. Aslında güzel değil mi!

Geri