Norm fazlasi olduktan sonra il dışı hakkı?

Kodla Büyü

ozlem22

Süper Üye
Süper Üye
Son guncellemeyle norm fazlasi oldum. Tekirdagda gecen sene 1.donem sonunda yapilmis norm atamalari. Bu sene de oyle olur herhalde. Durum şu ki, tekirdag merkezde gidebilecegim okul da yok bildigim kadariyla. Bugun il milli egitimden arayip beni oraya mebbis sorumlusu gibisinden gorevlendirmek istediklerini soylediler tabi istege bagli. Ben de kabul etmedim. Resen bir yere yerlestirilirsem hazirandaki il disi hakkim yaniyor mu onu merak ediyorum. Universite icin edirneye tayin isticektim onu bekliyordum bir an once olsun diye. Norm durumu basima bela oldu:(

mebbis yöneticiliği dışında resen başka bir okula atanırsam, yeni bir kuruma geçmiş olacağım için il dışı sorun olabilir diye düşünmüştüm hatta aynı dönemde il dışı istenmez diye bir şeyler okumuştum internette ama emin değilim :) eğer sorun olmayacaksa süper.

Sorun olmaz. il dışı için önemli olan klavuzda belirtilen tarihe kadar (genelde 30 eylül baz alınır) aynı il içerisinde 3 yıl çalışmış olmanızdır. İsteğinizle ya da re'sen norm fazlası olarak atanmanızın bu duruma etkisi olmaz.

mebbis yöneticisi yaparlarsa zaten seni resen atamazlar.
Diyelim ki atadılar. Yine il dışı hakkın kaybolmaz.
yeterki 3 yılı doldur ve zorunlu çalışma yükümlülüğün olmasın.
Birde gideceğin ilin açılması durumları var tabi.

Norm fazlası isen hocam boş istediğin bir okula tercih hakkın var. kullanmazsan resen atama yapabilirler.

Her türlü il içi atama hiçbir şekilde il dışı atamayı etkilemez. İl içinde farklı kurumlarda da olsa 3 yıl çalışmış olman yeterli. Ayrıca resen atama da il içi atamanı etkilemez. Buradaki durum açılan okullara tayin istersen

" hatta aynı dönemde il dışı istenmez diye bir şeyler okumuştum internette ama emin değilim"
Hocam senin dediğin durum şu:
Öğretmenimiz il içi tayin istedi diyelim mayıs sonunda. Sonucu beklemeye başladı. Bir türlü açıklanmadı. Bu aradada İl dışı tayinler başladı haziran 15 de. tarihleri farazi veriyorum. temmuz 15 oldu il içi tayinler açıklanmadı. bakanlık bu tarz sorunlarla karşılaşmamak için bazı yıllar bu tarz şartlar koyabiliyordu. ama bazı yıllar atama takvimini iyi işlettiğinde ili içi tayin isteyenler il dışınada isteyebildiler. ama her durumda senin ataman norm fazlası ataması olduğu için bu durumda olsa etkilenmiyorsun

Geri