Norm fazlası oldum, İl içi ataması tayini

Kodla Büyü

dcım

Üye
Yarıyıl tatilde Norm fazlası oldum ,aynı ilçeye başka okula geçtim ,tekrar 2018 il içi atamasında tercih yapabiri miyim?

Benim yaşadığım duruma göre cevaplayayım... Eğer norm fazlası olduktan sonra tercih yaparak yer değiştirme yaptıysanız tekrar il içi isteyemezsiniz. Resen gönderildiyseniz istersiniz

Benim yaşadığım duruma göre cevaplayayım... Eğer norm fazlası olduktan sonra tercih yaparak yer değiştirme yaptıysanız tekrar il içi isteyemezsiniz. Resen gönderildiyseniz istersiniz
Bu durum da uygulanabiliyor lakin bazen kılavuzda tercih için hak veriyorlar da... Bizim zamanımızda(2015) tercih hakkı vermişlerdi..

Bu durum da uygulanabiliyor lakin bazen kılavuzda tercih için hak veriyorlar da... Bizim zamanımızda(2015) tercih hakkı vermişlerdi..
2011 de norm fazlası olup kendi isteğimle tayin istediğimde bana sonradan sen isteğe bağlı tercih yaptığın için il içi tercihte bulunamazsın dediler:)

2011 de norm fazlası olup kendi isteğimle tayin istediğimde bana sonradan sen isteğe bağlı tercih yaptığın için il içi tercihte bulunamazsın dediler:)
Biz de öyle olacak sanmıştık hocam lakin 2015'te böyle bir hak verildi.. Dediğim gibi kılavuzu iiy okumak lazım. O yıl da sizin şansınız yokmuş ;)

Aynı durumun 2 türlüsünü de yaşadım.il içinde “norm fazlası olarak bulunduğum okula geldim” gibi bir seçenek vardı onu seçtim.sorun olmadı her ikisinde de.Zaten mebbiste de tercih yaparken resen mi kendi istediğinle mi diye de yazmıyordu.Okullar bölümünde her ikisinde de ihtiyaç fazlası diye yazıyordu,tercih yaparken de bulunduğum okula norm fazlası olarak geldim’i seçip tercih yapıyordum.Puanım az bir yere yerleşemiyorum o ayrı☺️

Geri