Norm fazlası olup tercih yapan kişi 3 yıl dolmadan il içi isteyebilir mi?

Kodla Büyü

uygargunay

Üye
Çalıştığım okulda norm fazlası olmuştum, tercih yaptım. Yeni okulumda 3 yıl dolmadı. il içi tayin istemeyi planlıyorum. Tercih ekranında Bir beyan dikkatimi çekti "Dönüştürme,kapatılma,hizmetin gereği veya norm fazlası olmam sebebiyle idari tasarrufla ya da re'sen görev yerim değiştirildi "
Bu beyanı işaretleyip tayin isteyebilir miyim sizce?

tercih yaptım. 3 yılın dolmadı şeklinde hata verdi.
beyan.jpg

beyanlardan hangisini seçmeliyim ?

resen atanmış olsanız tercih yapabilirdiniz.Ama tercih ile okul değiştirdiğiniz için 3 yılı doldurmanız gerekiyor.

"Dönüştürme,kapatılma,hizmetin gereği veya norm fazlası olmam sebebiyle idari tasarrufla ya da re'sen görev yerim değiştirildi " bu beyanı işaretleyebilir miyim peki ?

Belirtilen beyanlardan birini seçmem gerekecek ve hiçbirini durumuma uygun göremedim. Kafam karıştı o yüzden. En uygun belirttiğim madde var o da tam uymuyor. "Dönüştürme,kapatılma,hizmetin gereği veya norm fazlası olmam sebebiyle idari tasarrufla ya da re'sen görev yerim değiştirildi " beyanı.
Atama ve yer değiştirme yönetmeliğine baktım, hakkım yok gibi görünüyor resen atanmadığım için isteği dışında diye belirtmiş. orada.

" c) Görevli oldukları eğitim kurumunun dönüştürülmesi, kapanması, eğitim kurumunda norm kadro fazlası olmaları veya hizmetin gereği ve çeşitli nedenlere bağlı olarak idari tasarrufla istekleri doğrultusunda ya da resen görev yerleri değiştirilen öğretmenlerin bulundukları eğitim kurumlarında ve daha önceki eğitim kurumlarında geçen hizmet süreleri birlikte değerlendirilecektir. "
Bu yazıyı okuyunca da tam benlik tayin hakkım var diyerek tercih yaptım 3 yıl hatası verdi.

Hocam eski görev yeriniz ve yeni görev yeriniz de toplam 3 yılı doldurduysaniz isteyebilirsiniz. Norm fazlası oldum için yerim degişti konusunu içeren maddeyi secmelisiniz.

Hangi maddeye uyuyorum?
norm fazlası oldum tercih yaptım yerim değişti 3 yıl dolmadan tercih istiyorum hangisi burada ?

Geri