NORM FAZLASI SAAT

Kodla Büyü

777

Üye
Bilişim teknolojileri ders saatim 14 saate düştü farklı derslerden seçmeli verseler yine de norm fazlası olur muyum? Başka okula görevlendirme verirler mi norm fazlası oldun diye?

Hocam seçmeli olarak Bilişim dersi seçilirse ders saatiniz artar norm için.Diğer derslere girseniz bile normu etkilemez ve norm fazlası olabilirsiniz.

14 saat dersle %90 norm fazlası olmazsınız. Bölge normu hesaplanacağından norm fazlası olma şansınız %10 civarıdır.

Bolge normu konusunda detayli bilgisi olan varmi arkadaşlar nasil HESAPLANIR vb..

Bölgedeki toplam ders saati hesaplanıyor. 21e bölünüyor. Bölge normu hesaplanıyor.Sonrası karışık:) Genelde 12 üzeriler bölge normundan yırtıyor.

Şuan 10 saat dersim var. Norm fazlası olmak istiyorum il içi tayin için ama bölge normuna göre olamayacağım gene galiba.

Medya okuryazarlığı ya da sertifika ile zeka oyunları dersine giriyorsanız onlarda normdan sayılır, ama onun dışındaki dersler maalesef normdan sayılmaz. Bölge normuna gelince aynı hizmet bölgesindeki bütün bilişim normuna dahil saatleri toplanıp 21'e bölünür, bölümden artan ders yükü 15'i bulunca 1 norm daha verilir ve toplam bölge normu ortaya çıkar. Bölge normu da artan ders yükü en fazla hangi okulda ise o okula verilir.

Arkadaşlar koy okulumuzda mudur beyin 5 saat muzik dersi vardi.Norm fazlasi olmamak için 2 saat secmeli açtı ama o 2 saat derse ucretli ogrt. giriyor .Bu durumda bi sikinti olurmu yada norm 7 saat gozukurmu.Bilgisi olan arkadaslar yorum yapabilirmi.

Daha önceleri bölge durumları görünüyordu şimdi görünmüyor.

hocam ilk norm 6. saatten sonra veriliyor. siz 14 saat ders var diyorsunuz. kesinlikle norm fazlası olamazsınız.

hocam ilk norm 6. saatten sonra veriliyor. siz 14 saat ders var diyorsunuz. kesinlikle norm fazlası olamazsınız.
Sizin dediğiniz bağımsız köy okulları için geçerli hocam, eğitim bölgesine dahil olan okullarda 15 saate kadar norm fazlası olabilirsiniz maalesef

Sizin dediğiniz bağımsız köy okulları için geçerli hocam, eğitim bölgesine dahil olan okullarda 15 saate kadar norm fazlası olabilirsiniz maalesef

değişen norm kadro yöentmeliğine göre (2016) 18. madde de eğitim bölgesi okullarda 21 saat üzeri dagıtıldıktan sonra 6 saatten az olmamak suretiyle norm verilir ibaresi mevcut. 18.madde bütün olarak ele alınırsa eğer, 6 saati olan bir öğretmen atama olarak okuluna yani normuna atandıysa, ders yükü 5 saate düşene kadar o normun sahibi olur.

benim bu sene dersim 12'den 8'e düştü. (hazırlık sınıfları nedeniyle) Seneye 6. sınıflarda yalnızca iki şube kalacağından 4'e düşecek. Bu durumda seneye kesin norm fazlası mı olurum? Seçmeli olarak 7. sınıflara seçilirse bu saatler norma dahil edilir mi?

seçmeli dersler norm hesabına katılmaz hocam. seneye kurumunuzda 4 saat dersiniz kalırsa, ve eğitim bölgenizde ihtiyac var olursa kalırsınız, aksi takdirde norm fazlası olursunuz ne yazık ki hocam :( Önceden norm fazlası olan öğretmenleri idare olarak saklayabiliyorduk 1-2 yıl. ama şimdilerde saklanamıyor diye biliyorum.

Ancak ilk norm için seçmelileri de hesaba katıyorlar. haydaa diyen arkadaşlar olabilir. Çünkü anadolu liselerinde dersimiz seçmelidir ve norm veriliyor. Kanunen sayılmaz ancak uygulamada sayan da olabiliyor, saymayan da

Geri