NORM FAZLASI TÜM ARKADAŞKAR FAX EYLEMİ BAŞLATIYORUZ

Kodla Büyü

sefatetik

Süper Üye
Süper Üye
NORM FAZLASI TÜM ARKADAŞKAR FAX EYLEMİ BAŞLATORUZ..

http://kontenjan.meb.gov.tr

Den Norm fazlası olduğunuzu gösteren belgenin çıktısı ve Dilekçeyi FAXLAYALIM

CHP GENEL BAŞKAN MAKAMI FAX: 0312 207 40 44
MHP GENEL BAŞKAN MAKAMI FAX:0312 473 15 44

Re: NORM FAZLASI TÜM ARKADAŞKAR FAX EYLEMİ BAŞLATORUZ..

İŞTE DİLEKÇEMİZ

Ekli dosyalar

• FAX.jpg
    FAX.jpg
    331.1 KB · Görüntüleme: 3,593
  • FAX.jpg
    FAX.jpg
    102 KB · Görüntüleme: 3,593

EĞİTİM VE BİLİM ÇALIŞANLARININ SÖZÜ SENDİKASI

Milli Eğitim Bakanlığı 20.07.2010 tarihli ve 75 Sayılı Kurul kararıyla Bilişim Teknolojileri Dersini 1,2,3,4,5 sınıflarda kaldırmıştır. 6,7,8 sınıflarda ise 1 saat olup seçmeli hale getirmiştir. Ders seçmeli olduğundan 6,7,8 sınıflarda dersin okutulup okutulmayacağı ise müdürlerin insafına bırakılmıştır. Ders seçilmediğinden dolayı da okullarda ki norm “0” olarak MEBSİS kayıtlarında gözükmektedir. Ders seçilse de 15 saatlik normu dolduran okul sayısı her il ve ilçede parmak ile sayılacak kadar az sayıdadır.
Bunun sonucunda ise MEB bünyesinde görev yapan yaklaşık 12 Bin Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerimin çoğu okulunda fazlalık haline gelmiştir. Gerek sendikamızın ve gerek diğer sendikaların ve Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri velilerimizin hiçbir öneri ve isteklerini göz önüne almayan Milli Eğitim Bakanlığı adeta bildiğini okumaya devam etmiş şuan tüm okullarda öğretmenlerimiz fazlalık haline gelmiştir. Bunu gidermek için okullara 13.05.2011 tarihinde yazı göndermiştir. öğretmenlerimizden dilekçe alarak normu olan okulları tercih etmelerini isteyen bakanlık adeta yaptığından haberi yoktur. Çünkü tercih edilebilecek bir okul veya normu olan bir ders MEB bünyesinde kalmamıştır. Bizde bunu kınamak için aşağıda protesto dilekçelerimizi siz değerli medya mensuplarına ve tüm yetkililere gönderiyoruz .

Tüm Yetkililere ve Kamu Oyuna Duyurulur.

DİLEKÇE:

SAYI: 12000 Bilişim Teknolojileri Öğretmeni
Konu : Hepimiz Türkiyede Norm Fazlası Durumuna Geldik

TÜRKİYE ÇUMHURİTETİ DEVLETİ DIŞINDA
HERHNAGİ BİR OKUL MÜDÜRLÜĞÜNE

FİZAN
20.07.2011 Tarihli Talim Terbiye Kurulu kararı ile Türkiyede okullarda Bilişim Teknolojileri Dersi kaldırıldığından dolayı Yaklaşık 12 Bin Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Türkiye Cumhuriyeti Devleti sınırları içersinde bulunan Okullarda Norm fazlası durumuna gelmiş bulunmaktayız. . Türkiyede Bilişim Teknolojileri dersi olmadığından ülkeniz bünyesinde ihtiyacı bulunan bir okulda Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olarak görev almak istiyoruz

Gereğini Arz ederim .

ADRES: Bilişim Teknolojileri Öğretmeni
Türkiye Cumhuriyeti
Devleti MEB Bünyesindeki
Bilişim Sınıfları

Teşekkürler hocam, gnderdik bakalım hayırlısı

tabiki göndereceğiz fakat dilekçe de eksik bir nokta var.
Dersle ilgili sadece ilköğretim kademesini ele almışsınız, sanki lisede böyle bir durum yok gibi. Liselerde de 1 saate düştü.

arkadaşlar bişey belirtmek istiyorum. Tabiki destek veriyoruz elimizden geleni yapıyoruz ve yapacağızda fakat beni burada çıldırtan bir durum var: Sözleşmeli arkadaşlar ortalıkta yok!!!!

Biz kadroluyuz, bize çok çok kurum değiştirir başka bir yerde çalışırız. Ama sözleşmeli arkadaşlar işsiz kalır. Neden işsiz kalma tehlikesi varken bu kadar sessiz kalıp, umursamaz oluyorlar anlamıyorum. Yazık destek vermeyen herkese..

Bundan kaç ay önce ben telefon yağmuru başlatmıştım. Sağolsun arkadaşlar detek vermişti (20-25 kişi!!!) ona rağmen 2. günde hemen alakasızda olsa bir açıklama yapmışlardı. Şimdi seçim öncesi olmasına rağmen kimse banane havasında. İyi siz bilirsiniz devam edin. Ama ben inanıyorum ki bu faxlar 100 bulsun kesin bir açıklama yapılır ama nerde!!!

Arkadaşlar Bu FAX yelemi kesin tutar bakın Özellikle CHP VE MHP
Yollayalım Bakın Eğer 20 Mayısta Eyleme Gelecekseniz Birlikte ankaradaki Parti Merkezlerine
Gideriz Durumumuzu Anlatırız

Bazı arkadaşlarımız bana laf yetiştirmeye çalışıyor :roll:

Arkadaşlar İcraat Lütfen Fikir Üretelim Bu iş için
Ayrıca liselerden söz etmiyor diyor arkadaşlarımız talim terbiye Sadece İlköğretimlerdeki Dersi kaldırdığı için
böyle yazdık liselerde zaten ders yok gibi

yine sendika reklamı...
başbakan dan gelecek hayrı da istemiyorum ayrıca....
başka bir fax metni vardı Suriye milli eğitim bakanlığına diye...
gazetelere onu faxlamak daha mantıklı bence...

Burada birkaç gündür heryer kapalı. Bugün olmasada ilk fırsatta faks ı çekicem umarım bu sefer sonucu lehimize olur.

kesinlikle bu proje tutar hadi bt ciler hem kendimiz için hemde bizden sonra gelecek yeni btciler için faxımızıda yollayalım mailimizi de atalım özellikle chp ve mhp ye akp kendisini kötüleyecek halleri yok ya hadi bastıralım arkadaşlar

murtace' Alıntı:
yine sendika reklamı...

Bence sendika reklamından ziyade sesimizin duyulması önemli. Sendikasız ne yapabilmişsiz ki şuana kadar? Sendika üyesi değilim ama sefatetik hocam destek vermek zorundayız..

Aman oturun ha Oturun bekleyin öyle bekleyin Beklemezseniz ayıp edersiniz

Yaw arkadaşlar birileri gene tuturdu sendika sendika diye öyle yollamak istemiyorsan atl trafı kes Fax çek
kardeşim kimse seni zorlamıyor sadece bir ylem başllatık cuma günü ben parti merkezlerine gideceğim ankara eylemine gelecek arkadaşlar la Fax ları onun için istiyorum . Lütfen Çumak sokmayın ......

Ben Üç partiyede yolladım. hayırlısı arkadaşlar.

murtace' Alıntı:
yine sendika reklamı...
arkadaşım sendikalı olmak örgütlü olmak ne demek biliyor musun ? neden sendikalı olu nur sendikalı olunca nolur olmayınca nolur. sen muhtemelen şu anda sendikalı da değilsin peki biliyor musun sendikalı değilken hükümetin seçtiği sendikaya maaşından destek veriyorsun, haberin var mı bundan ?

sefa hocam sendikalı değilim siyasi açıdan da keskin hatları olan bir insan değilim şu anda bir sendika arayışındayım ve inanın bt öğretmenleri için yaptığınız gayretten dolayı sizin sendikaya geçmeyi düşünmedim değil.

Haydi arkadaşlar ben bugün Üç partinin genel merkezini saat 14:00 arayacağım durumu anlatacağım hatta norm fazlası sayfası nıda eklesek daha iyi olur faxlarımıza
http://kontenjan.meb.gov.tr/
Bu sayfadan okul şifresiyle müdürünüz çıkarıp versin size onuda faxlayın arkadaşlar
6000 bin okulda fazlalık varmış şuan için

http://kontenjan.meb.gov.tr
çıktı alın onu faxsınız ekleyin parti merkezlerine yollayın ...

Neden sendika adına gönderiyoruz arkadaşlar FAX 'nızı kale alsınlar diye ama istemeyen alt tarafını kesip yollasın ....

Lütfen arkadaşlar kimse mızmılanmasın Parti Merkezlerini FAX yağmuruna tuturmalıyız....

8000 bin Fax istiyorum lütfen Arkadaşlar en az 8000 bin fax

mysybl' Alıntı:
murtace' Alıntı:
yine sendika reklamı...
arkadaşım sendikalı olmak örgütlü olmak ne demek biliyor musun ? neden sendikalı olu nur sendikalı olunca nolur olmayınca nolur. sen muhtemelen şu anda sendikalı da değilsin peki biliyor musun sendikalı değilken hükümetin seçtiği sendikaya maaşından destek veriyorsun, haberin var mı bundan ?

sefa hocam sendikalı değilim siyasi açıdan da keskin hatları olan bir insan değilim şu anda bir sendika arayışındayım ve inanın bt öğretmenleri için yaptığınız gayretten dolayı sizin sendikaya geçmeyi düşünmedim değil.

1- adaylığımın kalktığı günden bu yana sendikalıyım...
2- sorunlarımızın çözümü için sendikam üzerinden yapabileceğim her türlü çalışmayı yapıyorum ama bunun yanında aylardır çözüm önerileri üzerinde tartışmamıza rağmen bir kere bile sendikamın propagandasını yapmadım.
3- Sefa beyin yaptıklarıyla bir sıkıntım yok ama yapılan her şeyin bir tarafına sendikasının adını sıkıştırması beni rahatsız etti, sanki bilişimcilerin sıkıntısı sendikasının tekelindeymiş gibi eyleme diğer sendikaların çağırılması hatta bahsedilmesine bile tahammül göstermedi.
4- başlığa bakın "NORM FAZLASI TÜM ARKADAŞKAR(arkadaşlar) FAX EYLEMİ BAŞLATORUZ(başlatıyoruz)" ... kime sordunuz da başlattınız.. Eleştiriyorum, eleştirince de gördüğüm tepki ortada... sefatetik bey gerçekleri görmemek için çabalıyor. Ankara'da yapılan eylem bir şeye yaramadı bu da hiçbir şeye yaramayacak... Ortak noktaları bulmak gerekiyor. Fikirlerimizin dinlenmesi gerekiyor, 2010 sayımında adı bile geçmeyen bir sendikanın yönetiminde diye bu sorunun, sitenin, forumun, yazılanların ve eleştirilerin moderatörü gibi davranma hakkı yok...
bilginize....

murtace Arkadaşım senndika diye tuturdun sende kendi sendikan adına yolla o zaman eğer dilekçedeki üst yazıyı okursan ki okumamışsın belli
sendikamız ve diğer sendikalar ve öğretmenler ve veliler diyorum ama sen taktın sendikaya kardeşim o zaman kendi adına bir şeyler yap
ben burda arkadaşları harekete geçirmeye çalışıyorum norm fazlası olduğumuza dair dilekçeleri verdik oturup bekleyelim mi ? yoksa gittiğimiz okulda da
hocam ben seninle anlaşamadım dersi seçmiyorum diyen müdürler le mi kafayı bozacan bu genel bir sorun sendikanın sorunu değil BT öğretmenlerinin sorunu bende BT öğretmeni olduğuma göre MESLEKTEŞALARIM için ve kendim için yapıyorum yerimin değişmesini istemiyorum . Dersimi istiyorum sendikanın haklarından yararlanıp sicilime birşeylerin işlenmesini istemiyorum ve arkadaşlarımın da sen istediğini yap bir daha da cevap yazmayacağım umarım ne yapmak istediğimi anlamışsındır.
Adamlar kararlı dersimizi ve bizi yok edecekler mücadele etmeyelimde oturup ağlayalım mı ?

AZ ÖNCE GÖRÜŞME YAPTIM MHP CE CHP DEN GENEL BAŞ.YRD DAN RANDEVU ALDIM CUMA GÜNÜ ANKARADA GÖRÜŞECEĞİM GELMEK İSTEYEN ARKAADAŞLAR BENİMLE GELEBİLİR 12:00 YAPILAN EYLEMDEN SONRA PARTİ MERKEZLERİNE GİDECEĞİM

murtace' Alıntı:
mysybl' Alıntı:
murtace' Alıntı:
yine sendika reklamı...

1- adaylığımın kalktığı günden bu yana sendikalıyım...
2- sorunlarımızın çözümü için sendikam üzerinden yapabileceğim her türlü çalışmayı yapıyorum ama bunun yanında aylardır çözüm önerileri üzerinde tartışmamıza rağmen bir kere bile sendikamın propagandasını yapmadım.
3- Sefa beyin yaptıklarıyla bir sıkıntım yok ama yapılan her şeyin bir tarafına sendikasının adını sıkıştırması beni rahatsız etti, sanki bilişimcilerin sıkıntısı sendikasının tekelindeymiş gibi eyleme diğer sendikaların çağırılması hatta bahsedilmesine bile tahammül göstermedi.
4- başlığa bakın "NORM FAZLASI TÜM ARKADAŞKAR(arkadaşlar) FAX EYLEMİ BAŞLATORUZ(başlatıyoruz)" ... kime sordunuz da başlattınız.. Eleştiriyorum, eleştirince de gördüğüm tepki ortada... sefatetik bey gerçekleri görmemek için çabalıyor. Ankara'da yapılan eylem bir şeye yaramadı bu da hiçbir şeye yaramayacak... Ortak noktaları bulmak gerekiyor. Fikirlerimizin dinlenmesi gerekiyor, 2010 sayımında adı bile geçmeyen bir sendikanın yönetiminde diye bu sorunun, sitenin, forumun, yazılanların ve eleştirilerin moderatörü gibi davranma hakkı yok...
bilginize....

öncelikle peşinen söyleyeyim sendikalıyım. ve yazdığım mesaj sonrası gaza gelecekler için de bir açıklama geçelim altyazıdan: ankara eylemine katıldım. hatta yasak olduğunu bilmeme rağmen cnnturk kanalına röportaj verdim. ve evet yayınlandı. yapılmış ve yapılacak olan eylemlere karşı değilim. bu herkesin demokratik hakkıdır. ama eylemleri yetersiz ve gereksiz bulmak da öyle. ben murtace hocama katılıyorum. sonuç itibariyle düşünülmüş uğraşılmış bir eylem var ortada. bunda bir sıkıntı yok. benim rahatsız olduğum hemen her başlık altına bozuk türkçeyle ardı ardına girilen spam vari sefatetik mesajları. hocamız iyi niyetiyle bir şeyler yapmaya çalışıyor amenna. ama bu kadarı gerçekten fazla. bir insan elbette sendikasının reklamını yapmak isteyebilir hele ki bu yeni kurulmuş bir sendikaysa. iş rahatsızlık verme boyutuna varmadan yapılsın ağzımı açmam. son olarak bu yapılan eylemleri gereksiz ve yetersiz bulduğumu, bunun yerine iş yavaşlatma yapılabileceğini, herkesten aman dile(n)mektense bizim eksikliğimizde neler olabileceğini hissettirmenin işe yarayabileceğini söyledim. söylüyorum. savaşmak isteyen yürekli yiğitlere duyurulur. hepinize iyi günler dilerim.

Yaa arkadaşlar Bakın ben ne zaman bir işe kalkışsam birileri çıkıp Milleti Caydırmak için elinden geleni yapıyor
Bn kimseyi zorluyorlumyum veya gel sendikaya üye ol diyormuyum veya gelenlerin boğazını tutupta illada sendikaya üye olacaksın dedim mi ? yok
Bu gereksiz mesajları yazmayın ortalığı bulandırmayın eyleme katılmayacaksanız FAX göndermesiniz olur biter
Niye zorunuza gidiyor anlamadım arkadaşlar .

Eğer birileri çomak sokacaksa hiç heveslenmesin benim ne kadar inatçı olduğumu bilmesi gerekiyor . Bugün en azından 20 Yeri aradım durumu anlatıım .
EĞER ELİNDEN BİR ŞEY GELMİYORSA SUS ADAM SANSINLAR ...

EĞER BÜYÜK SENDİKALARA GÜVENİYORSANIZ GİDİN ONLAR SİZİN ADINIZQA BİRŞEYLER YAPSINLAR
BEN KENDİ DAVAMIN PEŞİNDEYİM YANIMDA YER ALACAK TÜM ARKADAŞLARIMIDA CANI GÖNÜLDEN TEBRİK EDİYORUM..

HAYAL Dİ GERÇEK OLDU
1. Bilişim Teknolojileri en Güzde Meslek idi " En kötü bölüm oldu Universitelerde "
2. Bilişm Teknolojileri Ders Okullarda 2 şer saat ve zorunlu idi " Önce seçmeli oldu şuan okullarda Kaldırıldı"
3. Bilişim Teknolojileri sınıfları Yenileniyordu " 5 Senedir Yenilenmeyen Sınıflar Çözürmeye Terk edildi "
4. Her okulda Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Vardı " Şuan Okullarda Fazlalık Durumunda "
5. Öğrencilere Temel Bilgisayar Okur yazarlığı dersi veriliyordu " Serbest etkinlik getirildi çocuklar bahçede outuryor öğretmen sınıfta çay içiyor "

İŞTE TÜRKİYEDE BİLİŞİM TEKNOLOJİLER GERÇEĞİ

HAYAL Dİ GERÇEK OLDU

1. Bilişim Teknolojileri Mesleği en Güzide Meslek idi

" Bugün Üniversitelerde en kötü bölüm oldu "

2. Bilişim Teknolojileri Ders Okullarda 2 şer saat ve zorunlu idi

" Önce seçmeli hale sonra 20.07.2010 tarih 75 sayılı kurul kararı ile kaldırıldı"

3. Bilişim Teknolojileri sınıfları Okular da Yenileniyor ve ardı ardına kuruluyordu

" 5 Senedir Yenilenmeyen Sınıflar çürümeye Terk edildi "

4. Her okulda Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Vardı

" Şuan Okullarda Fazlalık Durumunda norm fazlası 12 Bin öğretmen "

5. Öğrencilere Temel Bilgisayar Okuryazarlığı dersi veriliyordu bilişim derslerinde

" Yerine Serbest etkinlik dersi getirildi çocuklar bahçede oturuyor öğretmenleri öğretmenler odasında sınıfta çay içiyor "

HAYALDİ GERÇEK OLDU. ….. PARTİSİ

Geri