norm fazlası ve yer değiştirme

Kodla Büyü

shirinshirinam

Site Gezgini
Norm fazlası ve alan değişikliği nedeniyle görev yerleri değiştirilen öğretmenlerin ayrılma ve başlama işlemlerinin her ne kadar yarıyıl tatili içerisinde yapılacağı bildirilmiş ise de 02-08 Ocak 2018 tarihleri arasında mazerete bağlı yer değiştirme başvurusunda bulunacak öğretmenlerin ayrılma ve başlama işlemlerinin 05 Ocak 2018 tarihine kadar sonuçlandırılması gerekmektedir.

İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü

Arkadaşlar milli eğitim bu yazıda ne demek istemiş sizce? norm fazlası olup yer değiştirdim ilişiğimi 5 ocağa kadar kesmem mi gerekiyor yani??

Plansız düşünmeden yapılan atama takviminde çakışma olmuş gibi.. Sanki ilişik kesmelerin bir an önce tamamlanıp boş kontenjanların Mazerete bağlı yer değiştirmeler için hazır hale getirilmesi istenmiş.. Bu durumda ilişik kesmeniz gerekebilir..

bence norm fazlası olup, atanmış ilişik kesmeyen ama
özür durumu olanlar ilişiklerini kessin demişler.
kontenjan mebde gelen giden belli olduğu için özür durumu için açık belirlemede sıkıntı olmaz..

Özür grubu atamalar icin başvuru yapacak iseniz 5 ocak tarihine kadar ilişiğinizi kesin demişler

Böyle bir durumunuz yoksa eski takvim gecerli sizin için

Hocam bugun ilceye sorduk.norm fazlasindan tayini cikanlardan ozur durumu tayin isteyecek olanlar bu tarihlerde ilisik kesecekler tayin istemiceklr donem sonunu bekleyeceklermis

Yazı net bence. Norm fazlalığından yeri değişenler.. gidecekleri yerden tekrar özür grubu için tercih yapmak istiyorlarsa..... Bu kişiler hemen norm fazlası okulu terkedip yeni yerine gitsin.. ki oradan tercih yapabilsin... (Burdan yapsın nolcak yani)

Şimdi risk ve şüphe su: 1.onek olay: kişi merkezde. Norm fazlası oldu. Yine merkezde bı okula geçti.. özür grubu yapmayacak. O zaman aceleye gerek yok. Şubatta gidecek.. umarım. Bu kişi Şubat'ı beklerken yerine pat başkasını özür grubundan atamazlar.

2. Bu kişi özür grubu yapmayacak ama eşi yapacak. Şimdi eşi özür grubundan tercih yapacaksa bu kişi yeni yerine hemen gitmeli mi gitmemeli mi.

Yazı net bence. Norm fazlalığından yeri değişenler.. gidecekleri yerden tekrar özür grubu için tercih yapmak istiyorlarsa..... Bu kişiler hemen norm fazlası okulu terkedip yeni yerine gitsin.. ki oradan tercih yapabilsin... (Burdan yapsın nolcak yani)

Şimdi risk ve şüphe su: 1.onek olay: kişi merkezde. Norm fazlası oldu. Yine merkezde bı okula geçti.. özür grubu yapmayacak. O zaman aceleye gerek yok. Şubatta gidecek.. umarım. Bu kişi Şubat'ı beklerken yerine pat başkasını özür grubundan atamazlar.

2. Bu kişi özür grubu yapmayacak ama eşi yapacak. Şimdi eşi özür grubundan tercih yapacaksa bu kişi yeni yerine hemen gitmeli mi gitmemeli mi.
2.ornek bizim durumumuz şuanda hocam. Ben es durumu istemeyecegim ama eşim atama isteyeceginden dolayi ben de cuma günü ilişik kesmeyi planlıyorum. Bugun okul çıkışında sorduğumda müdürüm yazi gelmedi kesemezsin ama yarin bi ilceyi arayim demisti.

2.ornek bizim durumumuz şuanda hocam. Ben es durumu istemeyecegim ama eşim atama isteyeceginden dolayi ben de cuma günü ilişik kesmeyi planlıyorum. Bugun okul çıkışında sorduğumda müdürüm yazi gelmedi kesemezsin ama yarin bi ilceyi arayim demisti.

İlişik kesip gitmek en garanti yaklaşım.
Şuan ve belki gittiğiniz okul memnun olmasa da. Muhtemel ders programı değişikliği ve halı hazırda iş yükü vs..

Ama aksi riskli.
Kesin bir dille sorun olmaz. Siz kalın yerinizde. Eşiniz bu haliyle de eş durumu yapabilir. Deseler de hep bı şüphe.

Şuan eşiniz eş durumundan sisteme zaten başvuru yapmış ise. Onayladığı sistemde sizin şu anki kurumunuz vardı önündeki ekranda. Ve bu haliyle okul ve mem e onaya gitti.. eğer cakisma olmazsa sorun yok ya. Çalışırsa sorun. Evrakta a okulunda eşi diyecek. Ama eşi a okulunda değil... Eğer insan kaynakları bu durumları kapatacaksa çözülür. Yoksa heryerde derdini anlat. Neden aman okullar rahatsız olmasın diye. Es durumu takvimine bakmak lazım.

Eşiniz yapmadiysa.
Siz yarın yaptınız diyelim geçisinizi. Sisteme hemen yansimazsa eş durumu ilk başvuru sürecine yetişmesi sitresi var. Çünkü ekranda hala eski okul görülürse bu haliyle nasıl onaylayacak kendisi ve amirler..

Hayırlısı olsun. Net bilgi alarak ve hatta insan kaynakları GB yerleri arayarak net bilgi ile hareket etmek lazım yoksa anlat derdini kapı kapı..

Geri