norm fazlasıyla atandıktan sonra iliçi tayin hakkı?

Kodla Büyü
godfather' Alıntı:
ilçe milli eğitimde atama işlerine bakan bir bilgisayar öğretmeni olarak son noktayı koyuyorum.
ayrıca bugün haber sitelerinde de yayınlandı, bakanlığın ankara valiliğine yazısı,
ister resen, ister isteyerek; norm fazlası olarak yer değiştiren öğretmenler il içi yer değişiklği yapacağı zaman "3YıL ŞArTI ARANMAZ".
hangi il ve hangi ilçedesin hocam, birde bakanlığın ankara valiliğine yazısı resmileştimi, yani yazı size ulaştımı

arkadaşlar adanada eğitim iş sendikasından öğretmenlere mesaj gelmiş, norm fazlasından atanan öğretmenler tercih hakları vardır diye

işteyazı

Ekli dosyalar

• iliciistege.jpg
    iliciistege.jpg
    99.3 KB · Görüntüleme: 1,702
arkadaşlar ben de dün onay sıkıntısı çekenlerden biriydim. Onay sayfam normale döndü. Bugün ilçe milli eğitime gittim ve atama bölümüyle konuştum. Tercih yapabileceğimizi ve son seçeneği seçmemiz gerektiğini söylediler. İlçe ve il onayları öğleden sonra yapılacakmış. Hepimize geçmiş olsun... :D

bilgisayarögrt.' Alıntı:
arkadaşlar ben de dün onay sıkıntısı çekenlerden biriydim. Onay sayfam normale döndü. Bugün ilçe milli eğitime gittim ve atama bölümüyle konuştum. Tercih yapabileceğimizi ve son seçeneği seçmemiz gerektiğini söylediler. İlçe ve il onayları öğleden sonra yapılacakmış. Hepimize geçmiş olsun... :D
şu madde seçme krizi bir türlü aşılamadı :D , ben son maddeyi seçip ilçeye gitmiştim, ilçe 2. maddeyi seçmem gerektiğini söyledi, tercihlerimi reddetti, 2. maddeyi seçip tekrar gittim öyle kabul ettiler.
şu madde krizi hallolaydı iyiydi. :mrgreen:

bir hafatadın bağırıyorum. 41. maddeye göre atanan herkes Valilikçe istediği dışında fakat tercih yaptırılarak yada resen atanmıştır diye..

bu yer değiştirmede anladım ki siz hakkınızı bilip mücadele etmediğiniz sürece kimse sizi dikkate almayacaktır.

yazık.

branta' Alıntı:
bir hafatadın bağırıyorum. 41. maddeye göre atanan herkes Valilikçe istediği dışında fakat tercih yaptırılarak yada resen atanmıştır diye..

bu yer değiştirmede anladım ki siz hakkınızı bilip mücadele etmediğiniz sürece kimse sizi dikkate almayacaktır.

yazık.

bir sürü başlık altında e mail resmi yazı ve yazıların içindeki bilmeceler için beraberce kafa patlatıyoruz hocam. il mem lere, ilçelere telefon açıyor, sendikalar aracılığıyla öğrendiklerimizi paylaşıyoruz.

siz biz yok bu sorun hepimizin başında. dedim oldu olmuyor işte. nefes tüketiyoruz karşıdaki insanlara anlatmak için. Mücadele vermesek perşembe akşamı Ankara valiliğine acil duyuru yazısı yazılmazdı heralde, sonra da mem ler duyurularda bulunmazdı. Bence yazdıklarınız başka bir konuya ait gibi.

hocam sistemle alakalı değil anlaşamıyoruz bakın mardin merkez memi bi arayın Allah aşkına terch yaparak yer değiştiren norm fazlası öğretmenlerde 3 yıl şartı aranır dedi.. dökmediğim dil kalmadı inanmıyorlar zor bela bakanlğa mail attılar onun sonucunu bekliyorlar şuan

önceki yıllarda norm fazlası olduğundan başka okula gidenler tercih yapabiliyor mu

linkteki yazıda 41. maddeye göre ataması yapılanların tercih hakkının olduğunu söylüyor, bizlerde zaten 41. maddeye göre atandık.

işte buda 41. madde

3. madde bizi anlatıyor.

İhtiyaç fazlası öğretmenlerin yer değiştirmeleri
MADDE 41 – (1) Eğitim kurumunun ya da bölümün kapanması, program değişikliği, Talim ve Terbiye Kurulunun öğretmenliğe atanacakların tespitine ilişkin kararıyla ders kaldırılması ya da norm kadro esasları gereğince yapılacak düzenlemeler sonucu öğretmen fazlalığı oluşması hâlinde; eğitim kurumunun ya da bölümün kapatılması veya program değişikliği sonucunda bu eğitim kurumlarında görevli öğretmenler, yeni eğitim kurumu açılarak öğrencilerin taşınması hâlinde bu eğitim kurumlarına, öğrenci azlığı nedeniyle kapatılan eğitim kurumlarında ya da bölümlerde görevli olanlar ise açık norm kadro bulunması hâlinde öncelikle öğrencilerin taşındığı eğitim kurumları olmak üzere il içinde alanlarında ihtiyaç duyulan eğitim kurumlarına özür durumları ve tercihleri de dikkate alınmak suretiyle atanırlar.
(2) Bu şekilde yapılan atamalarla fazlalığın giderilememesi hâlinde bu durumdaki öğretmenler tercihleri de dikkate alınmak suretiyle öncelikle il içinde alanlarında ihtiyaç duyulan eğitim kurumlarına atanırlar. Bunlardan il içinde alanlarında ihtiyaç bulunmayanlar, bulundukları ilde çalışılması gereken süre şartı aranmaksızın tercihleri doğrultusunda yer değiştirme döneminde il dışına atamaları yapılabilir. Bunlardan zorunlu çalışma yükümlülüğü bulunanlar, alanlarında ihtiyaç bulunan zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen hizmet alanlarına atanırlar.
(3) Herhangi bir nedenle istihdam alanı daralan öğretmenler ile görevli oldukları eğitim kurumlarında norm kadro esasları çerçevesinde öğretmen norm kadro sayısının azalması üzerine hizmet puanı üstünlüğüne göre yapılacak değerlendirme sonucunda hizmet puanı en az olandan başlamak üzere norm kadro fazlası olarak belirlenir. Norm kadro fazlası olarak belirlenen bu öğretmenler; öncelikle görevli oldukları yerleşim yerindeki ya da ilçedeki eğitim kurumları olmak üzere il içinde alanlarında norm kadro açığı bulunan eğitim kurumlarına tercihleri de dikkate alınarak hizmet puanı üstünlüğüne göre atanırlar.
(4) Genel hayatı etkileyen deprem, sel, yangın ve benzeri doğal afetler nedeniyle olağanüstü durumların oluştuğu yerlerdeki eğitim kurumlarının öğretmen ihtiyacı öncelikle bu madde kapsamında bulunan ihtiyaç fazlası öğretmenlerle karşılanır. İhtiyacın bu şekilde karşılanamaması durumunda valiliklerce gerekli önlemler alınır.
(5) Bu madde kapsamında il içinde yapılan atamalarla fazlalığın giderilememesi durumunda valiliklerce fazlalığın giderilmesine yönelik il içinde yapılacak yer değiştirmeler, zamana bağlı olmaksızın (Mülga ibare:RG-21/7/2012-28360) (…) en geç mart ayı sonuna kadar tamamlanması gerekmektedir. Bu şekilde yapılacak yer değiştirmeler, duyurusu yapılan eğitim kurumlarına öğretmenlerin tercihleri de dikkate alınarak hizmet puanı üstünlüğüne göre yapılır. Fazla konumdaki öğretmenlerden herhangi bir kuruma atanmak üzere başvuruda bulunmayanların görev yerleri, il içinde valiliklerce isteklerine bakılmaksızın belirlenir.

gonca01' Alıntı:
mardin onay vermeyeceğini söylüyor.. hala görüş yazısını bekliyormuş..saat 5 oldu pes

onay vermeleri üzere gerekçelerini ekle orada hemen bir dilekçe yaz hocam eğer tayinin olmazsa dava açarsın, resmi belge lazım olur.
ya da onlardan bu işi yapmadıklarına dair resmi bir yazı almaya çalış.

_miracle_' Alıntı:
gonca01' Alıntı:
mardin onay vermeyeceğini söylüyor.. hala görüş yazısını bekliyormuş..saat 5 oldu pes

onay vermeleri üzere gerekçelerini ekle orada hemen bir dilekçe yaz hocam eğer tayinin olmazsa dava açarsın, resmi belge lazım olur.
ya da onlardan bu işi yapmadıklarına dair resmi bir yazı almaya çalış.

okul ilçe ve meb hiçbiri onay vermedi şuan

şuan ben başka şehirdeyim nasıl bir yazı alabilirim :( ama nasılsa terch sayfamda onaylanmadı yazacaklar kırmızıyla o zaman onun çıktısını alabilirim

_miracle_' Alıntı:
branta' Alıntı:

yazık.

bir sürü başlık altında e mail resmi yazı ve yazıların içindeki bilmeceler için beraberce kafa patlatıyoruz hocam. il mem lere, ilçelere telefon açıyor, sendikalar aracılığıyla öğrendiklerimizi paylaşıyoruz.

siz biz yok bu sorun hepimizin başında. dedim oldu olmuyor işte. nefes tüketiyoruz karşıdaki insanlara anlatmak için. Mücadele vermesek perşembe akşamı Ankara valiliğine acil duyuru yazısı yazılmazdı heralde, sonra da mem ler duyurularda bulunmazdı. Bence yazdıklarınız başka bir konuya ait gibi.

1. Bu mesajımdan neden alındınız, mesaj "norm fazlası olup kendi tercih yapanlar başvuramaz" diyenlere yönelik bir mesajdır.
2. Ben dedim oldu gibi bir ifadem var ise gösteriniz lütfen yada hangi cümlemden yapılanları kendime mal ettiğimi çıkardını?
3. İçiniz ferah olsun, bende birçok yer ile görüştüm bu konuda, kimileri ikna olmak istemeselerde.

arkadaşlar norm fazlası iken kendi isteği ile tayin isteyip başka bi okula atananlardan başvuru yapan oldu mu? başvuru onaylanıyor mu?

Geri