norm fazlasıyla atandıktan sonra iliçi tayin hakkı?

Kodla Büyü
istanbuldayım gonca01 hocam.. ben bu haberi 1 saat önce gördüm şaşırdım mebbisi açıp şansımı deneyiyim istedim. ilde 3 yıl şartı aranmıyor sanırım. bir de başvuru şartı için neyi seçmeliyiz? bi ihtimal kaydetmeye çalışcam belki süre uzar?

17:41 itibari ile başvurumu kaydetti sistem, müdürle konuştum onayı yapacak... bakalım ilçe il ne diyecek... başvuru şartı içinse yanlış olmamıştır inş. norm fazlasıyken görev yerim değişti seçeneğini seçtim. başka türlü 3 yıl dolmadı uyarısı veriyor.

adanada görüştüğüm arkadaşların çoğu il tarafından onaylanmış, normdan dolayı atananları belirsizlikten dolayı sonraya mı bıraktılar acep, yada onay bekleniyor olan başvurular onaylanmadığı için reddedilmiş mi sayılacak, bilgisi olan varmı bu konuda.

"hastasıyız dede" hocam siz de norm fazlası olup isteğe bağlı mı atandınız? başvuruda hangi maddeyi seçtiniz? ben de aralıkta isteğe bağlı atandım. mebbiste de atama da ihtiyaç fazlası ibaresi var. başvuru yaparken de "norm fazlası olup valilikçe görev yerim değişti" seçeneğini seçtim. en uygunu oydu. Siz ne yaptınız?

bu sene tayinle hiç işim yok diye minimum derecede ilgilendim bu konuyla bu saatte bu başlığı görünce acaba yanlış mı yaptık dedim :D

Bu durum geçen sene ki il içinde isteyenleri vurmuyordu değil mi, sadece 2012-13 te norm fazlası istekli yada resen atananlardı ? her sene istemeye alışmıştık bu sene boş geçiyoruz :shock:

bilisim' Alıntı:
"hastasıyız dede" hocam siz de norm fazlası olup isteğe bağlı mı atandınız? başvuruda hangi maddeyi seçtiniz? ben de aralıkta isteğe bağlı atandım. mebbiste de atama da ihtiyaç fazlası ibaresi var. başvuru yaparken de "norm fazlası olup valilikçe görev yerim değişti" seçeneğini seçtim. en uygunu oydu. Siz ne yaptınız?
ben son maddeyi seçmiştim ilçe mem bu olmaz 2. yi seçmen lazım dedi iptal etti sonra 2. maddeyi seçtim ilçe mem onayladı, il onayı bekliyorum.

the_korsan' Alıntı:
bu sene tayinle hiç işim yok diye minimum derecede ilgilendim bu konuyla bu saatte bu başlığı görünce acaba yanlış mı yaptık dedim :D

Bu durum geçen sene ki il içinde isteyenleri vurmuyordu değil mi, sadece 2012-13 te norm fazlası istekli yada resen atananlardı ? her sene istemeye alışmıştık bu sene boş geçiyoruz :shock:
evet korsan hocam sadece 2012-2013 te normdan dolayı resen yada tercihen okulu değiştirilenleri kapsıyor, sen hersene nasıl istiyordun orayı anlamadım ama. :)

beyler bayanlar başvuruları onaylananlar ve reddedilenler sonuçları burada paylaşsın lütfen pazar günü saat 13:00 a kadar onay süresi uzatılmış.

evet beyler bayanlar demekki neymiş tayin hakkımız varmış, benim başvuru onayları tamam, darısı sizlerin başına... :D

ÖĞRETMENLERİN 2015 YILI İL İÇİ İSTEĞE BAĞLI YER DEĞİŞTİRME DUYURUSU
Bakanlığımıza bağlı eğitim kurumlarında görevli öğretmenlerin 2015 yılı il içi isteğe bağlı yer
değiştirme işlemleri, 17/04/2015 tarihli ve 29329 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanarak
yürürlüğe giren Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği
doğrultusunda aşağıda belirtilen açıklamalar çerçevesinde yapılacaktır.
......
3- Üç yıllık sürenin hesabında öğretmenin;
c) Görevli oldukları eğitim kurumunun dönüştürülmesi, kapanması, eğitim kurumunda norm
kadro fazlası olmaları
veya hizmetin gereği ve çeşitli nedenlere bağlı olarak idari tasarrufla
istekleri doğrultusunda ya da resen görev yerleri değiştirilen öğretmenlerin bulundukları
eğitim kurumlarında ve daha önceki eğitim kurumlarında geçen hizmet süreleri
birlikte değerlendirilecektir.
:+1:

Geri