norm kadro fazlası olursak ne olur?

Kodla Büyü

hhhh

Aktif Üye
arkadaşlar haziran sonu bana norm fazlasısın dersin yok dediler mecburen formatr olacaksın falan..oldum ama ya olmasaydım ne olabilirdi, farklı bir okula gnderilir miydim

hocam ne alaka. Siz hala norm fazlasısınız. Okulunuzda ders yoksa görevlendirmenin bir anlamı yok. Sizi herhangi bir attamada başka okula gönderebilirler. Yani siz istediğiniz sürece.

Formatörlük kadro değildir.

Arkadaşlar idareyle kılıçları çektik. Şuan okulda tek bt öğretmeniyim, bir bt'cimiz şuan kısa dönem askerlikte, ocak sonu dönecek, yani formatörlük başvurularından sonra... Müdür seni formatör yaptırmam dedi (bi halt edemeyeceğini biliyorum ama...), ondan önce "senin yaptırmamana gerek yok, sen istesen de ben başvurmayacağım ki!" dedim.

Bu durumda, eğer ilçe mem formatörlüğü okula dayatmazsa, ben okulda norm fazlası olurum herhalde. Bundan sonrası için ne olur? Fikirlerinize ve bununla ilgili mevzuata ihtiyacım var. Sevgiler, saygılar...

sayın hocam norm fazlası olursan il içi atamayla beraber norm fazlası atamalar oluyor biliyorsunuz geçen sene benim öyle oldu. bu sene şubatta özür grubu il içi dışı yok biliyorsunuz. norm fazlası atamaları bunun içindemi dışında mı bilmiyorum ama ya şubatta yada ağustosta büyük ihtimalle tercih yaparsınız.
maalesef idarelerle bizim kadar içli dışlı hiçbir branş yok. eninde sonunda sıkıntı çıkıyor. bende geçen sene müdürle aram bozuktu istese norm fazlası göstermezdi. ama yaptı. anlıyorsun değil mi? işini görmen için herzaman yalaka herzaman onların işini yapan olacaksın ki sıkıntı yaşamayasın.
konuşacak o kadar çok şey var ki.

gknerdogan' Alıntı:
sıkıntı yapma hocam. ben norm fazlasıyım bir sıkıntı olmaz :D

kesinlikle hiç sıkıntı yapmıyorum, son derece iyiyim. Lakin merak işte... Neyle karşılaşacağımı bilmek isterim. :?:

irfanyekta' Alıntı:
maalesef idarelerle bizim kadar içli dışlı hiçbir branş yok. eninde sonunda sıkıntı çıkıyor. bende geçen sene müdürle aram bozuktu istese norm fazlası göstermezdi. ama yaptı. anlıyorsun değil mi? işini görmen için herzaman yalaka herzaman onların işini yapan olacaksın ki sıkıntı yaşamayasın.
konuşacak o kadar çok şey var ki.

İdareyle aramı iyi tutmak gibi bir derdim de yok. :p Başka okula, hatta köy okuluna bile gitmeyi göze aldım. Okula her sabah huzursuz olarak gitmektense 20 km uzaktaki bir yere huzurlu ve isteyerek gitmeyi tercih ederim. 2. dönemi nasıl geçiririm diye merak ettim... :?:

arkadaşlar okulumda ders de seçilmedi, şuan için tek görevim formatörlük. İkinci dönemi böyle bir durumda nasıl geçiririm acaba?

MEB atama ve yer değiştirme yönetmeliğinin eski ve yeni halinin (norm fazlası öğretmenler) ile ilgili kısmı okumanızı tavsiye ederim.

apo.ege' Alıntı:
Arkadaşlar idareyle kılıçları çektik. Şuan okulda tek bt öğretmeniyim, bir bt'cimiz şuan kısa dönem askerlikte, ocak sonu dönecek, yani formatörlük başvurularından sonra... Müdür seni formatör yaptırmam dedi (bi halt edemeyeceğini biliyorum ama...), ondan önce "senin yaptırmamana gerek yok, sen istesen de ben başvurmayacağım ki!" dedim.

Bu durumda, eğer ilçe mem formatörlüğü okula dayatmazsa, ben okulda norm fazlası olurum herhalde. Bundan sonrası için ne olur? Fikirlerinize ve bununla ilgili mevzuata ihtiyacım var. Sevgiler, saygılar...

benim bildiğim formatörlük norm durumunu etkilemiyor.

Geri