Normu her il uyguluyor mu

Kodla Büyü
Bakanlik belirliyor atamalari, iller kafasina göre norm fazlasi atayacam diyemiyor sanirim

Sayın Hocam anladığım kadaarıyla norm fazlası oldunuz.. Bence en iyi tayin-atama norm fazlası atamasıdır.. İl içinde en güzel yerler açılır.. 3 yıl önce ben norm fazlası olup o şekilde güzel bir okula geçmiştim.
İnşallah sizin de yakın bir okul vardır ve geçiş yaparsınız.. Eğer öyle bir durum yoksa durum sıkıntılı.. Bizim okulda norm fazlası olan bir arkadaş tercih yapmamıştı ve hala o okulda çalışıyor.. Bunun böyle olmasında İl Milli Eğitimin Re'sen atama yapmamasıdır.. Szin bulunduğunuz İl Mem. de resen atama yapmazsa sıkıntı yok.. istemeyin bekleyin derim..
Yalnız bu durumu araştırın, geçen sene re'sen atama yapılmış mı? Ona göre hareket edin.. Mahkeme süreci uzun oluyormuş.. yani bir şekilde göreve başlıyorsunuz o yüzden pek kimse mahkeme yoluna gitmiyor, yeni okuluna gidiyor :)

Hocam ilçede boş yer kalırsa resmen atama yapılır mı
Okul personelinden memnun ise okulun bir etkisi olur mu
Resmen aramalar normal atamalarla birlikte mi yapılıyor yoksa normal aramalardan sonra mı yapılıyor
Hocam tercih yapayım mı yapmayayım mı

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam dediğim gibi çalıştığınız İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı.. Sendikanız varsa sordurun, araştırın Resen atama yapacaklarmıymış.. Eğer atama yapacaklarsa tercihinize yerleşemezseniz boş olan bir yere yerleştirirler..
Okul sizden memnun olup olmamasına maalesef bakmıyorlar.. Ben tayin isteyip gittiğimde arkamdan çok üzüldüler ama yapacak bir şey yoktu..
Sonuç olarak dediklerimi yapın, ona göre hareket edin..

Norm fazlası olupta resen atansanız bile her zaman tayin hakkınız vardır hocam. İlk fırsatta boş yer bulursanız tayin isteyebilirsiniz. Boşver çok yok zaten. Nereye arayacaklar.

Geri