Normu ilde/ilçede olan bilişim öğretmeni okulda ders yoksa 5 gün btr olabilir mi?

Kodla Büyü

efazmut

Üye
Normu ilde/ilçede olan bilişim öğretmeni ihtiyaç yoksa, btr olarak başvurduğu okulda da ders yoksa 5 gün btr olabilir mi?

Bir de ders programında bu durum nasıl gösterilir?

Son düzenleme:
Normu ilde/ilçede olan bilişim öğretmeni ihtiyaç yoksa, btr olarak başvurduğu okulda da ders yoksa 5 gün btr olabilir mi?

Bir de ders programında bu durum nasıl gösterilir?
Sizi tenzih ediyorum hocam

Yıllardır ortaokulda, okulda tek olduğum ve araştırmama rağmen BT rehberliği isteyen olmadığı için 20-22 ders saati ve 32 tahtayla koştura koştura BT Rehberliği yapıyorum. Aynı ilçede 8-10 saat ders ve 12 tahta ile BT Rehberliği yapanlar var. İmreniyorum diyebilirim, daha ne diyeyim.

Sizi tenzih ediyorum hocam

Yıllardır ortaokulda, okulda tek olduğum ve araştırmama rağmen BT rehberliği isteyen olmadığı için 20-22 ders saati ve 32 tahtayla koştura koştura BT Rehberliği yapıyorum. Aynı ilçede 8-10 saat ders ve 12 tahta ile BT Rehberliği yapanlar var. İmreniyorum diyebilirim, daha ne diyeyim.
Benim de zaten görevlendirildiğim okulda bilişim öğretmeni olduğu için ve kendi maaş karşılığı derslerini doldurabildiğinden dolayı dersim yok. Biraz şartlardan dolayı bulunan zorunlu bir çözüm. Ders programında 30 saat btr olarak gösterilecek bu durumda. Ben btr olarak görevlendirilmek için acaba girmem gereken minimum ders saati var mı diye de emin olamamıştım.

okuldaki ders yükünü kaldırır ifadesi var. Ders olmadığı için full btr. bende 2 saat derse girip btr olmuştum ilçede açık yoktu. 2 sene civarı sürdü sonra norm olan bir okula geçtim.
Zaten bizim durum tam bir fiyasko BTR rehberliği diye normu etkileyen bir durum yok valilik oluru ile agzına bir parmak bal sürüyorlar günü kurtarmalık. il,ilçe formatörleri bile bilişim branşı degil. Neremiz dogruki normumuz dogru olsun

Ben bıktım bu branştan tam çöküşteyim gerçekten tükenmişlik sendromu yaşıyorum :S
Hocam senin yerinde olmak isteyen bu ülkede en az 20 milyon insan var. Ayrıca asgari ücrette 17.000 TL. Gerçek bu , bu gerçeği görerek işinin kıymetini bil. Yapman gerekeni yap, haline şükret, fazla zorlama. Elinden geldiğini yap, gerisini düşünme

Geri